Що таке КЕК: значення і контекст

378

Будь – яка мова- це досить живе й рухливе утворення, яке змінюється разом зі змінами, що відбуваються в суспільстві, і відображає їх.

Ще більшою мірою це відбивається на сленгу, а особливо на інтернет сленгу, як найбільш активно розвивається формі комунікації, а тому не дивно, що часом складно відстежити зміни, що відбуваються в ньому.

Наприклад, у даній статті ми розглянемо, що таке вираз «кек», часто вживане користувачами в коментарях і особистому листуванні.

Зміст:

Актуальність теми

Інтернет-сленг постійно і дуже активно оновлюється. З кожним новим роком з’являються все нові слова, абревіатури і вирази, простежити за зміною яких часом буває складно.

При цьому, деякі сленгові вирази і слова закріплюються міцно і на багато років (наприклад, абревіатура ІМХО), і навіть виходять з онлайну в оффлайн, тобто починають вживатися а повсякденному житті, інші ж дуже швидко забуваються.

У чому ж необхідність такого сленгу? Справа в тому, що листування в коментарях і особистих повідомленнях у соціальних мережах йдуть досить активно. І часто, відповісти на повідомлення потрібно не тільки змістовно, але й швидко, а для вираження своїх емоцій буває деколи недостатньо навіть смайликів (та й шукати їх в інтерфейсах багатьох операційних систем і сайтів доводиться досить довго).

Таким чином, інтернет-сленг, як і будь-який інший, частіше всього служить для швидкого позначення експресивній забарвлення мови.

Більшість таких виразів і абревіатур мають виключно таке значення і не несе якогось таємного сенсу (хоча бувають і винятки).

Що таке КЕК: значення і контекст

Як виникає?

Як же з’являється і поширюється інтернет-сленг? Найчастіше виділяються наступні причини виникнення того чи іншого сленгового слова або виразу:

1Співзвуччя з безпосередньо існуючим звуком, який ви хочете висловити свою листуванні з співрозмовником (наприклад, «ахаха», «ги», і зовсім не сленгове «хм»);

2Абревіатура від якогось виразу (наприклад, «OMG» або «ОМГ», расшифровывающееся, як Oh, my god);

3Асоціативне визначення одного слова іншим (наприклад, заміна слова «смішно» на «ору»);

4Похідне від існуючого англомовного слова (наприклад, «хайп»).

Як поширюються такі сленгові вирази? Особливість інтернету в те, що б у нього не потрапляло, поширитися там воно може досить швидко.

Також справа йде і з сленгом – варто користувачеві одноразово вжити якесь слово у відкритих коментарях популярної численної групи, то якщо воно було досить ємним і дотепним, воно швидко пошириться спочатку в цій групі, а потім і у всьому рунеті.

З цією особливістю тісно пов’язане явище локального сленгу.

Це такий вид сленгу, який застосовується лише певною групою людей (наприклад, прихильниками якого-небудь фільму і послідовниками якоїсь філософії) і більше ніде не поширений.

Такий сленг може бути не зовсім зрозумілий людям, які не належать до даної соціальної, культурної або субкультурної групи.

Що таке КЕК: значення і контекст

Важливо! Поширеним явищем є використання специфічних виразів і абревіатур організаціями, що здійснюють протиправні або соціально неприйнятні ті дії для їх шифрування. Наприклад, популярність одержало складний пристрій сленгової «словника» наркоспоживачів і людей, які вийшли з місць ув’язнення або перебувають там.

Читайте також:

Що таке ІМХО: як правильно розшифрувати слово

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Що таке чат і як ним користуватися: особливості та характеристики

Що таке аватар в Інтернеті? Де використовувати і як він з’явився

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

Значення

Що ж означає це слово? Воно може харчуватися як великими літерами, так і малими, починатися з великої літери чи ні. Формат написання не змінює його значення.

Дане слово утворилося завдяки співзвучності з тим звуком, який більшість людей видають при усмішці. Таким чином, кек позначає єхидний сміх, саркастичную усмішку. Емоційне забарвлення такого слова не надто приємна – вона може представляти собою сарказм, єхидство, зловтіха, поблажливість.

Таким чином, якщо ви отримуєте відповідь на свою думку чи позицію, то це слід розуміти як те, що користувач ставить під сумнів все сказане вами, також в даному контексті кек може мати зневажливе значення.

Якщо листування ведеться з хорошим знайомим на теми, відомі вам обом, то слово може означати і добру посмішку, пов’язану з розумінням, наприклад, коли пишіть жарт, значення або підтекст якої гарні відомі обом співрозмовникам.

Що таке КЕК: значення і контекст

Ці словом відповідають на дурні питання і безглузді висловлювання.

Крім того, воно є способом образити інтернет-троля», заявивши, що все сказане ним не може сприйматися серйозно.

У рідкісних випадках слово вживається як іменник або прикметник (кекнутый).

Якщо співрозмовник називає вас так, то це буде мати значення «нерозумний», «недоречний», «невдаха» і схожі слова з негативним забарвленням.