Що таке кредит

12-8-2021

Розвиток фінансового сектора знайшло вираження в зростанні популярності банківських продуктів у росіян. Різноманітність пропозицій спонукає потенційних клієнтів підвищувати рівень економічної грамотності і краще розбиратися в умовах кредитування.

У чому суть споживчого кредиту

До споживчих відносяться позики https://vashagotivochka.ua/, за якими отримані грошові кошти можна витрачати тільки на особисті потреби. Це може бути покупка товарів (меблі, побутова техніка, одяг) або оплата послуг (лікування або навчання).

За великим рахунком, сюди ж можна віднести кредити на покупку нерухомості (іпотечний кредит) і на придбання особистої машини (автокредит), хоч банки і намагаються виводити їх в окремі групи.

Варто відзначити, що такі кредити дають можливість придбати той чи інший товар тут і зараз при дотриманні всіх умов – саме тому вони настільки популярні. Відзначимо, що часто це позики з невеликим номіналом на порівняно короткий термін.

Види споживчих кредитів

Банківських програм так багато, що вибрати оптимальну-завдання для позичальника нетривіальна.

Справа в тому, що у кожної кредитної організації в лінійці фінансових продуктів є позики з різними умовами і вимогами. Різноманітність пояснюється просто: банк хоче залучити якомога більше позичальників.

Щоб прийняти рішення, стане в нагоді приблизне уявлення про основні види споживчого кредитування. Існують такі різновиди споживчих позик:

  • цільові та нецільові

Цільові видаються тільки на певні потреби позичальника. У цьому випадку гроші на руки клієнт не отримає: банк перераховує суму безпосередньо постачальнику товарів або послуг. Зазвичай такий вид позики пропонують в магазинах, туристичних фірмах або приватних клініках.

Нецільовий кредит має на увазі видачу готівки на будь-які потреби. Позичальник сам вирішує, на що витратити гроші. Це, мабуть, найпопулярніший вид споживчого кредитування.

  • короткострокові та довгострокові

Короткостроковими вважають кредити, які оформляються на термін не більше 12 місяців. Якщо термін кредитування більше року, то даний банківський продукт можна віднести до довгострокових.

  • із забезпеченням або без забезпечення

Такі позики припускають або, відповідно, не припускають заставу для отримання грошей. Від наявності забезпечення залежать як сума позики, так і умови погашення заборгованості.

У чому різниця цільового та нецільового кредиту

Ключова відмінність полягає в тому, як саме позичальник може розпоряджатися отриманими грошима. Якщо банк схвалив фізичній особі цільовий кредит, клієнт має право витратити отримані гроші тільки на конкретну покупку.

Один з найпопулярніших цільових кредитів-іпотечний, а ще позика на покупку автомобіля. Також великою популярністю у позичальників користується ще один вид цільових кредитів – на покупку строго певних товарів.

У свою чергу, нецільовим кредитом клієнт банку може розпоряджатися як йому завгодно, не сповіщаючи кредитну організацію про свої наміри.

Підвиди нецільових кредитів

Банк може запропонувати позичальникові кілька варіантів кредитування на будь-які цілі:

  • експрес-кредит

1 підійде тим, кому потрібні гроші якомога швидше. Зазвичай термін надання послуги-не більше 1 години, а в деяких випадках переказ грошей на банківську карту відбувається моментально. Експрес-кредити відрізняє мінімальний набір запитуваних документів, відносно невисока сума позики і досить високі процентні ставки.

  • стандартний

Класична готівкова позика, яка користується підвищеним попитом. Для отримання грошей клієнт надає довідку про доходи, іноді потрібна копія трудової книжки. За рахунок розширеного пакету документів збільшується можлива сума видачі, знижуються ставки. Кредит може бути виданий протягом 1-3 робочих днів. Подібна позика підійде позичальникам зі стабільним щомісячним доходом.

  • з поручительством

Зазвичай це кредити на максимально високі суми, які тільки банк може схвалити. Дуже часто за такими кредитами більш низькі процентні ставки, в той час як вимоги до клієнта і созаемщику зростають.

Кредити із забезпеченням і без забезпечення

Більшість кредитних програм, описаних раніше, відноситься до числа позик без забезпечення. Це означає, що при схваленні кредиту банк не вимагає від клієнта застави у вигляді рухомого або нерухомого майна.

Однак існують програми, при яких клієнт отримує гроші тільки в тому випадку, якщо зможе гарантувати повернення боргу, заклавши квартиру, автомобіль або дачу.

Характерна особливість кредитів із забезпеченням в тому, що банк охочіше схвалює їх, оскільки більша частина ризиків по непогашенню боргу компенсується заставним майном. Якщо позичальник впевнений у своїй платоспроможності, то така кредитна програма теж може бути вигідною.

Що стосується кредитів без забезпечення, то вони не припускають надання додаткових документів в банк, крім стандартного пакету. Ще одна особливість даного виду – в більш високому ризику відмови в порівнянні з позиками із забезпеченням.

Короткострокові та довгострокові кредити

За короткостроковими кредитами вище процентні ставки, менше схвалюються суми, зате швидше схвалення, ніж за довгостроковими. У більшості випадків банк підписує договір з клієнтом на термін не більше 1 місяця.

За цей час клієнт зобов’язаний повернути гроші з встановленим у договорі відсотком. Відсоток нараховується щодня, при цьому зберігається можливість швидкого дострокового погашення.

На такі програми поширюються ставки не більше 1% в день. Обмеження зазначено в 24 пункті ст.5 фз «про споживчий кредит (позику)». Вигода банку в тому, що договір оформляється на тривалий термін. Чим більше термін дії угоди, тим більше відсотків буде нараховано на суму основного боргу.

При цьому очевидна вигода і для самого позичальника – він отримує гроші в день звернення, а значить, може відразу розпорядитися ними.

Особливості товарних кредитів

Товарний кредит входить в число цільових. Схвалена сума при такій позиці може становити і 10, і 15, і 50 тисяч рублів. Іншими словами, розмір позики може бути нетипово низьким для цільового кредиту.

Найчастіше товарними кредитами користуються при покупці побутової техніки та меблів. Перед тим, як брати таку позику на той чи інший товар, ми рекомендуємо порахувати, скільки доведеться віддати за покупку в результаті.

Подібні позики відмінно підійдуть тим, хто хоче отримати свій перший кредитний рейтинг. Адже в деяких випадках банки можуть запропонувати майбутньому клієнту підвищену процентну ставку за позикою, якщо у нього немає записів в кредитній історії.

Спеціальні банківські програми

Кожен банк формує свою лінійку споживчих позик. Щоб догодити клієнтам, кредитні організації створюють додаткові програми, розраховані на конкретні групи громадян.

Наприклад, в совкомбанку доступні кредитні програми для пенсіонерів, для сільських жителів, для зарплатних клієнтів. Є спеціальна пропозиція для тих, хто планує ремонт. Вибирайте відповідний за вимогами і умовами продукт в совкомбанке і подавайте заявку прямо на сайті.

Кредитування в совкомбанку

Нашим клієнтам доступний великий вибір кредитних програм для реалізації будь-яких потреб. Всі програми совкомбанку можна умовно розділити на 3 категорії:

  • позики готівкою;
  • іпотечні програми;
  • автокредити.

Перша категорія включає сім програм, адаптованих під потреби різних груп позичальників. Сюди входять як кредити готівкою на будь-які цілі, для отримання яких потрібен тільки паспорт, так і позики під заставу рухомого і нерухомого майна.

Умови іпотечних програми та автокредитів в совкомбанку дозволяють підібрати найбільш оптимальні умови в залежності від можливостей позичальника, а також типу рухомого і нерухомого майна.