Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

887

Операційна система Андроїд користується популярністю серед власників телефонів багато в чому завдяки широким можливостям кастомізації. Іншими словами, налаштувати її можна на будь-який смак. Однією їх причин, за якими потенційні покупці звертають увагу в бік смартфонів з Android, є можливість поміняти лаунчер. Що це таке? Для чого призначається? Якими перевагами можна скористатися? Які з них користуються найбільшою популярністю? Ці та інші питання ми розглянемо в наведеній статті.

Зміст:

Що він являє собою ?

Структура ОС Android включає в себе системні файли, які відповідають за працездатність інших програм і зовнішній вигляд операційки. За останню категорію відповідає лаунчер. Сам по собі, він – це спеціалізована програма, призначена для виконання ряду завдань, визначених користувачем. Включає в себе оболонку (інтерфейс), на якій розміщені іконки програм, годинник, іконка роботи в інтернет-мережі Wi-Fi або 3G/4G і так далі. Кажучи більш звичною мовою, все, що ви бачите після повного запуску смартфона – це він і є.

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Рис.1. Стандартний на смартфоні

Програмно Android передбачає можливість зміни на будь-який інший. Це одне з основних переваг представленої операційної системи. Наприклад, в iOS змінити лаунчер неможливо, так як програмне забезпечення має закритий вихідний код. Відповідно, як-небудь вплинути на розташування меню, годинників та інших елементів інтерфейсу, практично нереально.

В Android все навпаки. Творці операційки використовують повністю відкритий вихідний код, завдяки якому старий інтерфейс можна або вимкнути, або повністю видалити. До речі, робити останнє фахівці не рекомендують – при виникненні критичної помилки пристрій може не запуститися в наступний раз.

Основні функції

 • організація схеми робочого столу;
 • можливість забезпечити роботу додатків, спочатку відсутніх в гаджеті.
Саме завдяки лаунчерам можна користуватися плагінами, мобільними іграми, браузерами, офісними додатками, системними програмами і багатьом іншим.

Склад

При виборі нового лаунчер для свого смартфона користувачеві буде запропоновано всього одна програма, яку потрібно встановити. Тим не менш, вона складається з кількох додаткових системних додатків. В старих версіях Android він включав в себе наступні підпрограми:

 • апк – програма для відображення меню налаштувань та внесення змін до них;
 • апк – головне назва (може відрізнятися, в залежності від назви програмного продукту і найменування компанії-розробника);
 • htc-ime.апк – девайси від HTC відповідає за повноцінну роботу клавіатури;
 • framework-res.апк – системна програма, що відповідає за коректне виконання функцій оболонки. Складається з кількох частин;
 • апк – системна програма, що відповідає за коректне виконання функцій оболонки. Складається з декількох частин.

Читайте також:

10 найпопулярніших ігор на Андроїд без інтернету — огляд

ТОП-30+ кращих додатків для Android на всі випадки життя

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд

Кращі ігри на Android 2017: ТОП-8 найкращих

Трохи історії

Вперше можливість встановлення унікальних лаунчер з’явилася з виходом версії прошивки 4.4. Першим смартфоном, в якому виробник запропонував власний замість стандартного, є Google Nexus 5. В той час наявність унікального меню вважалося ознакою мінімалізму, високої якості і привабливості. Зрозумівши, що унікальна оболонка може перетворитися в конкурентну перевагу перед продукцією інших брендів, виробники з головою поринули в розробку власного індивідуального інтерфейсу.

Після Google Nexus 5 компанія Sony представила новий лаунчер, в якому до цих пір використовувалася стара системна програма SystemUI.апк, що відповідає за відображення налаштувань. Тим не менш, зовнішній вигляд анімацій, робочого столу, величина іконок – все це кардинально переробили. Примітно, що сьогодні компанія повністю відмовилася від своєї розробки, віддавши перевагу «голому» Андроїду. Унікальними залишили тільки фірмові звуки, разом з якими помінялися колірні рішення в параметрах.

Зовнішній вигляд головного меню практично повністю нагадує прошивку 4.4. Виникає цілком логічне питання – чому розробник прийняв таке рішення? Виявилося, що все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Чиста версія прошивки є більш зручною, так і працює набагато швидше, не провокуючи сильне навантаження на процесор.
Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Рис.2. Оновлений лаунчер для Samsung

 

Далеко не всі бажаючі мають можливість оформити покупку самих останніх моделей смартфонів. Багатьом хочеться зробити свій пристрій більш індивідуальним, урізноманітнити принцип його експлуатації. Їм, як правило, просто набрид звичний вигляд робочого столу, не подобаються застарілі анімації. Саме з цієї причини лаунчер для Android користуються великою популярністю.

Зверніть увагу! Тільки в Android присутня можливість зміни зовнішнього вигляду робочого столу, іконок і анімацій. Щоб змінити вигляд меню, необхідно зайти на офіційний додаток Play Market, перейти на сайт компанії-розробника, або скористатися альтернативним каталогом в інтернеті. Вибір завжди за вами.

Як завантажити і поставити новий

Оскільки стабільність функціонування безпосередньо впливає на працездатність смартфона, настійно рекомендується завантажувати і ставити його тільки з офіційного каталогу Плей Маркет. В інтернеті зустрічається велика кількість користувачів, що розповідають про те, що оболонка, якій не дали сертифікат відповідності Google, погано впливала на сам смартфон. Вони легко відбулися, якщо проблема полягала тільки в сповільненій роботі пристрою. У більшості ситуацій установка несертифікованого лаунчер призводила до передачі персональної інформації зловмисникам.

Тепер ознайомимося з процедурою встановлення. Запустивши на своєму смартфоні Play Market, в пошуковому рядку пропишіть будь-яку фразу, пов’язану з ним, незалежно від мови. Пошукова система швидко видасть список доступних додатків. Примітно, що в переліку будуть вказані тільки ті програми, які підтримує ваш смартфон. Якщо ніяких немає в списку, значить, телефон не підтримує таку можливість за наявності старої версії Андроїд.
Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Рис.3. Широкий вибір лаунчер

 

Зверніть увагу! Далеко не всі лаунчер є безкоштовними. Вартість завантаження додатка зазначена на її персональній сторінці. Є хитрий лайфхак – ви можете закачати активовану версію платної програми, не витративши ні копійки. Для цього достатньо прописати в пошуковій системі назву вподобаного програми і знайти сайти, на яких присутній активована версія. Настійно рекомендуємо починати завантаження з того інтернет-сайту, який має позитивні відгуки. Ніколи не звертайте уваги на так звані «одноденки», що кишать купою вірусів. Причини і так зрозумілі.

Кожен з них відрізняється між собою не тільки в залежності від зовнішнього вигляду, але і по ряду інших критеріїв, одним з яких є необхідна кількість системної пам’яті. Намагайтеся вибирати додаток, орієнтуючись на технічні можливості пристрою в цілому.

Після завантаження та установки нової оболонки необхідно натиснути на кнопку «Додому». На дисплеї з’явиться діалогове вікно зі списком, де присутня назва завантаженої програми. Вибравши його, треба натиснути на кнопку «Завжди» (передбачає можливість постійного використання оболонки). Тепер ваш новий лаунчер буде самостійно запускатися.

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Рис.4. Підтверджуємо постійне використання

 

Якщо по тим чи іншим причинам нова версія меню вам не подобається, в будь-який зручний момент у вас є можливість встановити новий. Щоб зробити це, достатньо перейти в налаштування операційної системи, вибрати меню «Домашній екран» в розділі «Пристрій». Перед вами з’явиться список всіх. Замініть його на стандартний. Перейшовши назад в головне меню, ви побачите стандартний інтерфейс. Перезавантаження смартфона не потрібно.

Основні переваги

Багато хто задається наступним питанням, що таке доповнення дасть на практиці? Основним завданням стороннього лаунчер є створення більш комфортного інтерфейсу пристрою, при цьому ніяк не впливаючи на швидкість роботи. З допомогою сторонніх оболонок робочої середовищем зручніше користуватися. І на те є кілька причин:

 • сторонній характеризується підвищеною стабільністю і плавністю роботи;
 • підтримується можливість управління жестами;
 • робота з файлами більш проста, оскільки в більшості програмних продуктів, представлених в Маркеті, є власні файлові менеджери;
 • з’являється підтримка ряду додаткових тем;
 • деякі варіанти адаптовані під більш комфортну роботу з соціальними мережами.
Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Рис.5. Зовнішній вигляд системи і додаткове меню лаунчер Hola

Читайте також:

Планшети, який краще вибрати? Поради в підборі гаджета

AnTuTu рейтинг 2017: 10 кращих смартфонів і планшетів червня

Як відключити розташування в Android, iOS і Windows — докладні інструкції

ТОП-12 захищених смартфонів IP68. Докладний огляд характеристик

Які користуються найбільшою популярністю?

Згідно відгуками власників смартфонів на Андроїд, найбільш часто вони користуються наступними програмами:

 • GO Launcher EX;

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

 • Nova Launcher;

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

 • Buzz;

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

 • Dodol Launcher;

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

 • Solo Launcher.

Що таке лаунчер і для чого він потрібен — відповідаємо на всі можливі питання

Оболонки, доступні для Андроїд, практично завжди мають схожий інтерфейс. Тому при установці нового лаунчер ви зможете швидко розібратися в головних функціональних можливостях.

Висновки

Лаунчер призначається для зміни зовнішнього вигляду інтерфейсу. Порівняно з традиційними темами, зміні піддається головне меню, з’являються додаткові віджети, розширюється список функціональних можливостей.