Що це за якість WEB-DLRip — Все про формат

352

Останнім часом в Інтернеті можна часто зустріти новий тип відео-зображень, що викликає запитання – що це за якість WEB-DLRip, як і навіщо його створюють?

За допомогою яких пристроїв і програм воно відтворюється?

В першу чергу, варто сказати, що WEB-DLRip відносять до так званих ріпам, тобто пережатому за допомогою спеціальних програм-відео кодеків.

За своїми параметрами цей формат (а, точніше, джерело запису) не сильно відрізняється, наприклад, від якості звичайних відеороликів з дозволом 720–1080р.

WEB-DLRip і його якість

Дозвіл WEB-DLRip приблизно таке ж, як і в оригіналу.

Практично єдиним, хоча і важливою відмінністю від звичайного «ріпа» (наприклад, CamRip) є запис оригіналу з Інтернет-трансляції, якою може бути і фільм, і передача, і просто аматорська запис.

Якщо початкове якість було гарне, таким же буде і «ріп».

Що це за якість WEB-DLRip — Все про формат

Якість WEB-DLRip на сайті з фільмами

Втім, є і ще один чинник, який відрізняє DLRip від інших – вихідний матеріал (позначається як WEB-DL, онлайн-відео) в основному береться з легального джерела.

І за нього доводиться заплатити, хоча найчастіше і цілком символічну суму.

Хоча нічого не заважає завантажити і стиснути відео, пропоноване безкоштовно, але найчастіше його якість і так залишає бажати кращого – що теж можна назвати своєрідним захистом від копіювання.

Принцип отримання якості

Формат WEB-DLRip отримують наступним чином:

 • Вибирається джерело, з якого можна зробити такий запис. Раніше це було в основному iTunes Store. Але зараз сервісів, що пропонують послугу запису мовлення з хорошим дозволом, все більше.
  Це може бути навіть сайт авторів якогось фільму чи цікавого контенту;
 • Ролик стискається у відповідний формат з вибором, яка якість буде у ролика.
 • В результаті виходить так званий чистий матеріал, що нагадує таке ж стислий кодеками потокове відео, але без різних вставок типу реклами.

  Рада! Для стиснення найчастіше користуються програмами типу Stream Ripper, призначеними для відеозахоплення онлайн-записів за допомогою технології streaming technology. Іноді до назви формату додають ще і кодек, з допомогою якого він був стиснутий – наприклад, WEB-DLRip-AVC.
  Що це за якість WEB-DLRip — Все про формат

  Одна з програм для захоплення онлайн-відео

  Природно, вихідний розмір ролика найчастіше набагато більше одержуваного «ріпа».

  В цьому і полягає сенс WEB-DLRip – технологія потрібна для стиснення оригіналу і забезпечення нормального відтворення в мережі з середньою або невеликою швидкістю передачі даних.

  Тоді як дивитися в Інтернеті ісходник можуть дозволити собі далеко не всі користувачі, якщо якість фільмів, наприклад, 2160р або навіть 4К.

  Адже, якщо для перегляду відео дозволом 1080р ще достатньо 4-5 Мбіт/с, для великих розмірів не обійтися без каналу на 20 і більше Мбіт/с.

  Розширення при такому форматування виходять різні.

  Та найпопулярнішим серед них є .mkv, часто зустрічається, якщо завантажити ролик онлайн, наприклад, з соціальної мережі або YouTube.

  Його отримують за допомогою системи кодування Matroska, отримуючи допустиме якість і звуку, і картинки – практично не поступаються форматів дисків Blue-Ray.

  Окремі ролики в mkv можна дивитися навіть на аудіосистемах типу 5.1 або навіть 7.1.

  Плюси і мінуси WEB-DLRip

  Головними перевагою технології є:

  • Висока якість звуку та зображення. Хоча можна відформатувати і у форматі, наприклад, 240р, для того щоб уникнути копіювання. А раніше такі низькоякісні ролики робили для економії трафіку;
  • Відсутність інформаційного «сміття»: реклами, логотипів та інших вставок, які додають в свої відео багато розповсюджувачі роликів.

  Всі вставки навмисно вирізаються або ж відсутні відразу в исходнике.

  Це дає формату певну перевагу і робить його краще простого WebRip або SatRip (стиснення телевізійного сигналу, де реклама зустрічається ще частіше, ніж в мережі).

  З іншого боку, у цього якості та отримуваних з нього форматів є один недолік.

  Для його відтворення на деяких пристроях (мобільних телефонах, планшетах і навіть не надто нових комп’ютерах) потрібна установка додаткових кодеків.

  А на телевізорах і DVD програвачах він взагалі може не відтворюватися.

  Хоча сучасне програмне забезпечення і поступовий відхід у минуле застарілих плеєрів роблять цю проблему несуттєвою.

  Що це за якість WEB-DLRip — Все про формат

  Незважаючи на всі переваги, це пристрій, швидше за все, не програє файли MKV

  Висновок

  Для того щоб краще зрозуміти функції та принципи WEB-DLRip і що це означає для сучасного користувача, варто відзначити, що якість це популярне, і використовується дуже часто.

  І, швидше за все, багато дивляться такі фільми або мають у своїй колекції, навіть не знаючи, що вони там є.

  Адже сучасні мультимедійні програвачі відтворюють файли практично з будь-яким дозволом і в будь-якому форматі.

  Так що не виключено, що, якщо ви дивитеся фільм в інтернеті з гарною якістю – це саме WEB-DLRip.