Шкода wifi: думки експертів. Як з цим борються в Європі і США?

323

Сучасним людям вже неможливо уявити життя без бездротових технологій.

Практично кожне кафе, торговий центр, аеропорт та інше надає безперешкодний доступ до мережі за допомогою wifi.

Питання в тому, наскільки безпечно для здоров’я постійно перебувати в оточенні електромагнітного випромінювання бездротових передавачів.

Цим питанням поступово задається все більшу кількість людей. Щоб усвідомити весь масштаб, достатньо відвідати кілька форумів тему wifi-фобій.

Цікаво! Наприклад, в Америці існує поселення Грін Бенк, де заборонено використання бездротових мереж і всіх електронних пристроїв. Це невелике містечко в штаті Західна Вірджинія став просто меккою Wi-Fi-біженців. Деякі навіть виготовляють собі шапочки і плащі з фольги для захисту від wifi випромінювання.

Жителі Лондона також дуже стурбовані впливом wifi-мереж.

У боротьбі за майбутнє здоров’я своїх дітей багато батьків вважають за краще виносити точки доступу з будинків і переконують адміністрації шкіл слідувати їх прикладу.

При цьому багато хто з таких людей підтверджують поліпшення самопочуття.

Шкода wifi: думки експертів. Як з цим борються в Європі і США?

У 2011 році європейська комісія видала рекомендації на заборону wifi і WLAN в школах. На думку фахівців Європи, це може справити погане вплив на здоров’я учнів.

І в деяких країнах так і надходять.

Наприклад, Франція, взагалі, наклала заборону на всі види бездротових з’єднань в навчальних закладах, у тому числі і на мобільний зв’язок.

А в Ізраїлі триває кілька судових процесів, в яких батьки вимагають біля шкіл зробити подібне.

Люди безперервно телефонують до call-центри, намагаючись з’ясувати шкоду випромінювання бездротових мереж.

Глава компанії Scooter Computer відзначає підвищення кількості питань, пов’язаних з безпекою Wi-Fi. Цією інформацією цікавиться більш половини клієнтів.

На вимогу користувачів компанія вже демонтувала близько 30 точок доступу.

Величезна кількість звітів на цю тему було представлено вченими. Вони довели шкоду не тільки від бездротових мереж, але і від мереж стандарту GSM.

Близько 10 років тому швейцарським вченим вдалося з’ясувати, що від цього виду опромінення незначно погіршується пам’ять, мислення, менше засвоюється кальцій, з’являються часті головні болі, також спостерігається підвищена втома.

Шкода wifi: думки експертів. Як з цим борються в Європі і США?

Більш детальні дослідження допомогли виявити жахливі зміни в тілі людини на клітинному рівні. Йшлося про зміни в ДНК, які проявлялися в появі хромосом-мутантів.

Не секрет, що компанії-виробники мобільних пристроїв прикладають всі зусилля для збільшення рівня безпеки мобільних пристроїв.

Існують результати багатьох досліджень, які були проведені з 2009 по 2014 рік, з приводу впливу wifi мікрохвиль (частотою 2,4 або 5 ГГц) на тварин і людей.

Результати, опубліковані на сайті Working for Safe Technologies for Nurseries, підтверджують негативний вплив на велику кількість функцій організму.

Згідно з результатами:

  • Зазначалося негативний вплив хвиль, випромінюваних від приладів Wi-Fi на насінники молодих особин щурів;
  • При роботі з портативними комп’ютерами, підключеними до мережі через Wi-Fi, збільшується розрив або пошкодження ланцюжків сперматозоїдів людини (безпліддя);
  • Модуляція бездротової мережі (амплітудна, частотна і фазова) призвела до токсичного окислення мелатоніну в слизовій щурів;
  • Також було виявлено безліч інших результатів, серед яких негативний вплив на серцевий ритм, вегетативну нервову систему, спинний і головний мозок, а також нирки щурів та інше.

Незвичайний експеримент провели і дев’ятикласниці з Данії на крес-салаті.

Перевірити шкоду wifi для здоров’я на клітини живого організму школярок спонукало нездужання, яке вони відчували з недавніх пір.

Дівчатка припустили, що це може бути викликано бездротовою мережею. Під час досвіду насіння, на які здійснювався вплив Wi-Fi не зійшли.

З детальним звітом Кіма Хорсевада (Kim Horsevad), викладача біології школярок, можна ознайомитися тут.

Шкода wifi: думки експертів. Як з цим борються в Європі і США?

Співробітники Каролінського інституту в Швеції готуються до повторення даного дослідження в лабораторних умовах.

Взагалі, Данія вважається рекордсменом у сфері подібних доказів негативного впливу електросмогу.

Російські фахівці висловлюються на цей рахунок більш обережно.

Давид Бакштейн, хірург-онколог: «Я не можу впевнено заявляти, що оточує нас, техніка, сприяє появі пухлин».

Свою репліку він мотивує тим, що в Міжнародному епідеміологічному журналі представили кілька дослідів про вплив гаджетів на появу ракових захворювань і зробили висновок, що між експлуатацією мобільних телефонів і виникненням раку ніякого зв’язку немає.

Однак, давати остаточні висновки доктор медичних наук поки не поспішає.

Лікар з радіаційної гігієни Тетяна Васильєва посилається на відносно недавнє впровадження Wi-Fi технологій і вважає, що говорити про рівень негативного впливу складно, так як поки що не існує серйозних досліджень у цій області.

Однак зазначає: «Випромінювання від Wi-Fi, безсумнівно, менше від мобільного телефону». Для людей, яких все ж турбує ризик такого впливу, фахівець радить відключати роутер на ніч.

Так як у шкоду wifi випромінювання ми не можемо переконатися наочно, прийнято вважати, що радіохвилі діють на організм не так згубно, як від мобільних телефонів.

Але це не привід ставити на собі експерименти і говорити про повну нешкідливість.

Принаймні, намагайтеся уникати постійного впливу wifi, особливо це стосується дітей.

Шкода wifi: думки експертів. Як з цим борються в Європі і США?

Звичайно, шкоди можуть завдати навіть звичайні радіокеровані іграшки, але час їх використання порівняно з безперервно працює у будинку джерелом wifi – мізерний.

Це негативний вплив може проявитися тільки через багато років.

Адже для будь-яких науково обґрунтованих висновків дослідження піддослідних має тривати близько трьох десятиліть, а ще краще 2-3 поколінь. Wifi ж використовується менше 20 років.

Шкідливий Wi-Fi?

Шкідливий Wi-Fi? Цим питанням задаються багато користувачів, особливо ті, у кого є маленькі діти. Відповідь на нього очевидна. Шкода є в будь-яких радіохвилях. Різниця тільки в тому, наскільки вони потужні