Стратегії перемоги в ставках на спорт

9-3-2021

Багато, хто грає в букмекерських конторах, нерідко прирівнюють це захоплення до науки, зокрема, до математики.  Це не завжди виправдовується, проте загальне все ж є: в обох областях можуть відбуватися випадкові події, і в математиці їх ймовірність визначається спеціальними формулами. Як подібне може бути застосовано в ставках на спорт в  gg bet?

Дійсно, якщо при оцінці можливого підсумку не врахувати ряд змінних, здатних ініціювати випадкові події, кінцевий результат може бути далекий від передбачуваного. Для практичного вивчення можливого результату випадкової події використовуються такі науки як економетрика і статистика. Якщо говорити про події зі світу спорту, то особливу роль займає теорія ймовірності – математичний розділ, орієнтований на вивчення випадкових подій і їх властивостей.

Маржа букмекера як страховка від випадковостей

Теорія ймовірності в ставках на спорт-це базис, на якому будується букмекерський бізнес. Всі букмекери закладають в свої коефіцієнти маржу, і це дозволяє їм отримати дохід незалежно від результату спортивної події. При цьому букмекерські котирування виставляються на основі ймовірності конкретного результату. Якщо вони будуть розраховані неправильно, букмекер зазнає збитків.

1. Наприклад, в матчі суперкубка уєфа букмекер оцінив ймовірність перемоги» ліверпуля ” в основний час коефіцієнтом 1.77. Якщо розділити 1 на це котирування і перевести в відсотки, то ймовірність перемоги “мерсисайдців” складе 56.4%:

1 / 1.77 х 100 = 56.4%

Якщо подібним чином перевести в процентну ймовірність коефіцієнти на нічию і перемогу “челсі”, то можна дізнатися величину букмекерської маржі:

  • 1 / 4 х 100 = 25%. Це процентна ймовірність нічийного результату.
  • 1 / 4.2 х 100 = 23.8%. Це ймовірність перемоги “аристократів”.

Як ми знаємо, максимальний відсоток ймовірності дорівнює 100. Тобто, якщо підсумувати отримані результати і відняти 100, можна дізнатися, який розмір прибутку закладає букмекер на ринок результатів в цьому матчі: 56.4 + 25 + 23.8 – 100 = 5.2.

Виходить, що при будь-якому результаті букмекерська прибуток складе близько 5.2% від усього обсягу ставок на даний результат.

Математичний аналіз: навіщо він потрібен гравцеві

Крім аналітичних відділів бк, математика також затребувана і у професійних беттеров. Перевівши статистичні дані в цифри і провівши математичний аналіз планованих парі, можна з певною часткою ймовірності визначити наступні показники:

  • кількість ударів в створ воріт
  • середній показник кутових ударів
  • співвідношення нереалізованих гольових моментів від загального числа атак
  • кількість фолів і пред’явлених жовтих і червоних карток
  • поточну форму клубу або конкретного гравця і пр.

Іншими словами, математичний розрахунок ставок певною мірою підвищує шанси гравця в» протистоянні ” з букмекером.

Валуйні ставки як частина матаналізу

Періодично в лініях букмекерів зустрічаються події з переоціненим або недооціненим результатом (тобто із заниженим або завищеним коефіцієнтом відповідно). Розпис формується або перевіряється людиною, отже, помилки неминучі. Подібні ринки прийнято називати валуйными.

Є ряд професійних гравців, які заграють виключно валуйні результати: на дистанції це дозволяє їм залишатися в плюсі. Зрозуміло, це можливо лише в тому випадку, якщо гравець розуміє, що таке теорія ймовірності в ставках на футбол або інший вид спорту, а також вміє відокремлювати важливу інформацію з масивів даних і правильно рахувати.

В інтернеті також можна знайти спеціальні сервіси, які моніторять лінії букмекерів і автоматично збирають з них такі валуйні ставки або, як їх ще називають, ставки з перевагою.

Математичне очікування: що це означає в ставках

Звичайно, отримати великий виграш за певним парі можна і без математичних знань і навіть без розуміння правил гри (до питання про випадковості). Деякі недосвідчені гравці після декількох вдалих ставок починають вважати себе гуру беттінга, що, звичайно, не відповідає дійсності.

Математичне очікування в беттінге – це категорія, що дозволяє розуміти середній розмір виграшу при регулярному розміщенні ставок по конкретній стратегії.

Для розрахунку мат. Очікування є навіть формула:

(ймовірність виграшу) х (суму потенційного виграшу по поточному парі) – (ймовірність програшу) х (суму потенційного програшу по поточному парі).

Для кращого розуміння розберемо конкретний приклад подібної математичної ставки на футбол.

На перемогу фк «уфа» над фк «крила рад» з форою (0) букмекер пропонує коефіцієнт 1.67, що еквівалентно 59.8% ймовірності результату. На протилежний ринок (перемога футболістів з самари з нульовою форою) котирування букмекера дорівнює 2.2, що відповідає 45.4% ймовірності.

При ставці в 1000 рублів на нульову фору «уфи» з кф. 1.67 (»уфа ” переможе або зіграє внічию) потенційний розмір виплати складе 1670 рублів.

Що вийде, якщо наявні змінні вставити в формулу математичного очікування?

0.598 (ймовірність перемоги першої команди або нічиєї) х 1 670 рублів (потенційний розмір виграшу) – 0.454 (ймовірність програшу) х 1 000 рублів (розмір можливого програшу), тобто:

0.598 х 1 670 – 0.454 х 1 000 = 544.66

Виходить, що якщо математична модель ставки вірна, то кожен подібний результат буде приносить гравцеві 544.66 рубля.

Дисперсія в ставках на спорт

Якою б вивіреною не була формула теорії ймовірності в ставках на футбол, хокей, теніс або інший вид спорту, не все так просто. Як ми вже знаємо, коефіцієнт 1.2 свідчить про те, що в 83 з 100 випадків подія трапиться. Однак, коли ставка виявиться плюсовою, а коли мінусовою на дистанції – незрозуміло.

Розрахувати дисперсію можна за такою формулою:

(1-1 / букмекерський коефіцієнт) в ступені s (кількість мінусових ставок поспіль).

Виходить, що при трьох програшах поспіль за ставкою з коефіцієнтом 1.2 ймовірність четвертого мінуса дорівнює 0.49%:

(1 – 1 / 1.2) * 3 = 0.004913

Подібні розрахунки особливо актуальні для гравців, які вважають за краще використовувати стратегію мартінгейл.

Стратегії при ставках «по науці»

Застосування математичного розрахунку в спортивних ставках дозволяє не тільки вибрати подію з підвищеною ймовірністю виграшу, але і збільшити ігровий банк за рахунок різних фінансових стратегій.

Флет-парі з фіксованим розміром ставки. Це найпростіший і найпопулярніший спосіб розподілу ігрового банку, який дозволяє як мінімум не залишитися з нулем за кілька днів. Ставлячи на кожен результат по 3-5% від початкового банку і вгадуючи не менше 51% від усіх парі з коефіцієнтом не нижче 2.0, беттер буде в плюсі. Незначно, але в плюсі.

Ця стратегія не принесе величезних виграшів, але «навчить» правильно підбирати події і грамотно аналізувати можливі результати з мінімальними ризиками «зливу» банкролла.

Система мартінгейл-ще одна математична стратегія, заснована на дворазовому збільшенні суми ставки при невдалому результаті. При цьому котирування на цікавий результат повинні бути рівні або вище позначки 2.0. В іншому випадку прибуток від виграної ставки не зможе перекрити попередні мінуси.

Ця математична стратегія розміщення ставок на спорт є досить ризикованою, особливо якщо не враховувати дисперсію. При затяжний серії невдач гравцеві може не вистачити залишилися на рахунку грошей для розміщення наступної ставки або букмекер може відмовити в укладанні угоди.

На основі системи мартінгейл була створена стратегія гри»догоном”.

Стратегія д’аламбера нагадує систему мартінгейла. Суть стратегії наступна: при програші ставки сума наступного парі збільшується на одиницю, а при виграші вона зменшується на це значення.

Якщо перша ставка дорівнює 1 000 рублів, а коефіцієнт 2.2, то:

  • при виграші чистий прибуток складе 1 200 рублів.
  • якщо ставка не виграє, то сума наступного парі зросте до 2 000 рублів. При вдалому результаті виплата складе 4 400, що компенсує попередню невдачу і збільшить ігровий банк. Розмір наступної ставки повинен дорівнювати 1 000 рублів.

Використовуючи цю стратегію, можна як мінімум залишатися в невеликому плюсі на дистанції.

Гравці використовують теорію ймовірності в ставках на настільний теніс, баскетбол, кіберспорт та інші види спорту, навіть не усвідомлюючи цього факту. Відстеження змін букмекерських котирувань,Вивчення поточної форми суперників, аналіз попередніх ігор-все це і є математичне очікування. І якщо всі підрахунки зроблені правильно, ймовірність виграшу буде вище. Як мінімум математично.