Створені перші в світі переробляються лопаті для вітрогенераторів

9

За деякими розрахунками, до 2050 року буде необхідно утилізувати не менше 200 тис.лопатей для вітрогенераторів, які сьогодні переважно закопуються в землю. Проблему взялася вирішити компанія siemens gamesa-один з найбільших у світі виробників вітрогенераторів. У siemens gamesa створили перероблювані лопаті, які порівняно легко розкладаються на складові матеріали, які можна використовувати повторно.

Джерело зображення: siemens gamesa

Технологія передбачає розчинення скріплює смоли в слабокислих розчинах. При виготовленні лопаті смола перетворює склотканину та інші полімери, а також дерев’яні та металеві деталі конструкції лопаті в монолітний виріб. Така лопать стійка до солоної води, що гарантує багаторічну роботу вітрогенераторів в прибережних морських водах.

В процесі утилізації ж лопать занурюється в спеціальний розчин і розпадається на первинні матеріали, за винятком смоли, яка розчиняється. Отримані при переробці матеріали можна знову використовувати у виробництві товарів, що забезпечує стійке виробництво, як зараз прийнято говорити, і дозволяє економити ресурси.

За новою технологією siemens gamesa виготовила 6 перших 81-метрових лопатей recyclableblade і уклала три контракти на їх використання в проектах веу. Перероблені лопаті будуть встановлені на вітрогенератори електростанції kaskasi в німеччині і на прибережні генератори проектів французької edf renewables і німецької wpd.