Сировина для натрій-іонних акумуляторів обходиться на 30% дешевше, ніж для літієвих

13

Китайська компанія catl, в стислі терміни стала світовим лідером з виробництва тягових акумуляторів, в кінці липня розповіла про наміри до 2023 року освоїти масовий випуск натрій-іонних акумуляторів, які не використовують літію. Катод виконаний з нікелю, а натрій можна добувати з морської води при досить низьких витратах. В цілому, сировина для таких акумуляторів обходиться на 30% дешевше.

Джерело зображення: catl, nikkei asian review

Нагадаємо, що до інших переваг натрій-іонних акумуляторів відноситься більш висока швидкість заряду і стабільність властивостей при негативних температурах, а також більш висока стійкість до механічних впливів. Проблемою поки залишається більш низька щільність зберігання заряду, близько 160 вт·год/кг, але catl розраховує підняти цей показник до 200 вт·год/кг.

Істотного переозброєння технологічного обладнання натрій-іонні акумулятори від catl теж не зажадають. Швидше за все, даний тип батарей знайде застосування при виробництві недорогих електромобілів з невеликим запасом ходу. До середини десятиліття catl збирається в п’ять разів збільшити обсяги випуску акумуляторів всіх типів. Натрій-іонні батареї зажадають менших витрат у виробництві, що дозволить заощадити частину коштів. За даними експертів everbright securities, налагодити масовий випуск натрій-іонних акумуляторів намагаються ще 30 компаній по всьому світу, не рахуючи catl.