Tesla звинуватила rivian в переманюванні співробітників і крадіжці технологій

14

Ще влітку 2020 року компанія tesla звинуватила виробника електричних пікапів rivian не тільки в переманюванні цінних кадрів, але і в спробах отримати разом з ними доступ до перспективної технології створення акумуляторів наступного покоління. Судове засідання поки не підтвердило спроможність подібних звинувачень, а справу вирішено розширити за рахунок розгляду нових фактів.

Джерело зображення: bloomberg

Про нюанси протистояння компаній повідав ресурс bloomberg. Перші претензії з боку tesla були зафіксовані ще в липні 2020 року, але навіть наявність судового позову не зупинило rivian від подальшого переманювання кадрів і розкрадання інтелектуальної власності, як стверджує позивач. За даними tesla, один з епізодів був зафіксований цього літа, а якісь перебіжчики в rivian були спіймані на гарячому при спробі передати цій компанії ключові технології, пов’язані з виробництвом акумуляторних батарей нового покоління.

Як вважає tesla, недобросовісна активність rivian зросла з плином часу, оскільки за десять з гаком років свого існування остання з компаній досі не випустила жодного серійного транспортного засобу, і це викликає невдоволення інвесторів. Додамо, що формально rivian вже почала відвантажувати перші електричні пікапи r1t минулого місяця — мабуть, заяви tesla були зроблені до відповідного моменту.

Суд штату каліфорнія дозволив tesla долучити до справи нові позови, а кількість обвинувачених колишніх співробітників компанії збільшилася на трьох осіб. Rivian заперечувала проти укрупнення справи, вважаючи звинувачення безпідставними, а також побоюючись затягування судового розгляду. Опротестувати звинувачення tesla в березні цього року rivian теж не вдалося. Судове засідання в кінці вересня призвело до укрупнення справи за рахунок залучення нових позовів, але при цьому суддя заявив, що позивачеві не вдалося довести факт передачі цінної інформації відповідачу третіми особами. Rivian, у свою чергу, вважає, що надана tesla інформація про її комерційні секрети не дозволяє встановити, про що саме йде мова, і чи може подібна інформація взагалі вважатися комерційною таємницею.