ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

260

Для того щоб повернути колишню швидкодію ПК зовсім необов’язково збільшувати його апаратну потужність або встановлювати заново систему.

Для цього, найчастіше просто необхідна хороша програма чищення комп’ютера від сміття.

Далі розглянемо кілька популярних програм для чищення вашого комп’ютера.

Вони безпечно виправлять запису в реєстрі, видалити тимчасові файли, створені при роботі браузерів, очистять жорсткий диск від компонентів, залишених після неправильної ПО деінсталяції, допоможуть управляти автозавантаженням, тобто очистять від сміття і оптимізують роботу ПК

1. Glary Utilites Free

Даний програмний комплекс включає більше 20 утиліт для очищення і оптимізації комп’ютера під керуванням ОС Windows ХР; Vista; 7; 8.

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот основних модулів і можливостей Glary Utilites Free

В якості основних переваг використання даного комплексу варто відзначити багатофункціональність і дружній інтерфейс і наявність російської мови, що, безсумнівно, є великим плюсом для початківців користувачів.

В один клік програма проведе аналіз і покаже стану вашого ПК.

Для видалення сміття з вашого комп’ютера і усунення проблем з продуктивністю досить завантажити безкоштовну версію Glary Utilites Free.

Після чого, в головному вікні натиснути кнопку «1 кліком», все інше Glary Utilites Free зробить самостійно.

Познайомитися з функціоналом і завантажити дану програму з сайту виробника можна, перейшовши за посиланням www.glarysoft.com/glary-utilities/.

2. Final Uninstaller

Final Uninstaller – потужна програма для очищення жорсткого диска вашого комп’ютера від різного системного сміття, і виправлення реєстру.

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот головного вікна програми Final Uninstaller

Дана утиліта займає не більше 50 Мб дискового простору комп’ютера, невимоглива до системних ресурсів і може працювати під управлінням ОС Windows ХР; Vista; 7.

Це є перевагою для користувачів застарілими комп’ютерами.

Основним недоліком утиліти для вітчизняного користувача, є те, що скачати безкоштовно офіційну версію цієї утиліти неможливо.

Програма поширюється на платній основі ліцензії, вартість якої на сайті виробника становить 27.е. на 3 ПК.

Тим не менш Final Uninstaller є досить популярним набором інструментів для очищення ПК, незважаючи на відсутність у нього російського мовного пакету.

Порада: Не використовуйте зламані версії Final Uninstaller. Крім того, що неліцензійний установник може напхать ваш комп’ютер непотрібним софтом, ви легко можете занести вірус на ваш ПК.

Ознайомитися з можливостями, а також завантажити програму Final Uninstaller з сайту виробника, можна, перейшовши за посиланням: www.finaluninstaller.com/download.php.

3. Revo Uninstaller

Revo Uninstaller – це прекрасний дєїнсталлятор і менеджер автозагрузок.

Основним гідністю цього «чистильника» є те, що він знаходить сміття, який пропускає більшість подібних програм.

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот вікна аналізу непотрібних файлів Revo Uninstaller

Утиліта володіє дружнім і русифікованим інтерфейсом, завдяки чому користуватися нею зможе навіть недосвідчений користувач.

Revo Uninstaller працює на ПК під управлінням ОС Windows ХР; Vista; 7; 8; 10.

Завантажити безкоштовну програму Revo Uninstaller можна, перейшовши за посиланням: www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html.

4. CCleaner

CCleaner на сьогоднішній день є найбільш популярною утилітою для чищення комп’ютера від різного системного сміття на комп’ютерах під управлінням ОС Windows і Android.

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот головного вікна CCleaner

Дана програма дозволяє знайти і видалити сліди роботи браузера: історію відвідувань завантажень, файли Cookies, тимчасові файли, автозаповнення і пр.

Крім того, чистильник дає можливість користувачеві видалити дані з буфера обміну комп’ютера, кошики, тимчасових файлів операційної системи і сміття з додатків.

Утиліта CCleaner має у своєму арсеналі безліч необхідних для оптимізації роботи ПК інструментів, серед яких можна виділити: деисталлятор, менеджер автозавантаження і безпечний редактор реєстру.

Особливо недовірливим користувачам, програма пропонує зробити резервне копіювання видалених файлів, що дає можливість їх відновлення в будь-який момент.

З допомогою CCleaner можливо управління точками відновлення системи і багато іншого.

Розглянемо процес встановлення і чищення комп’ютера даною утилітою більш докладно.

Установка CCleaner

Для того щоб зробити чищення і оптимізації вашого комп’ютера, необхідно завантажити оригінальну програму CCleaner: www.piriform.com/ccleaner

Важливо: для коректної роботи цієї утиліти, завантажити її потрібно тільки з офіційного сайту компанії-розробника.

1. Після запуску інсталятора з’явиться вікно вибору мови, де необхідно вибрати потрібний і натиснути кнопку «Ок».

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот вибору мовного пакета CCleaner

2. Далі слід ознайомитися з ліцензійною угодою за використання утиліти CCleaner і натиснути кнопку «Приймаю».

3. Після чого програма попросить вас вибрати параметри установки. За замовчуванням, утиліта створить ярлики в меню Пуск і на робочому столі, а також додасть пункти в меню корзини «Відкрити CCleaner», «Запустити CCleaner».

Ви вільні вибирати те, що вважаєте для себе правильним. Після вибору потрібно натиснути кнопку «Встановити».

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот вибору параметрів установки CCleaner

4. Після завершення процесу інсталяції на комп’ютері, натисніть «Готово».

Робота з програмою

Запустіть CCleaner на своєму комп’ютері. Після чого вам відкриється головне вікно утиліти. В лівій колонці вікна розташовується набір інструментів. Виберіть інструмент «Очищення» і натисніть кнопку «Аналіз».

Після того, як програма просканує вміст системи, натисніть «Очищення».

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот вікна чищення системи за допомогою CCleaner

Після чистки «Windows» перейдіть на вкладку «Програми» і повторіть операцію, натиснувши «Аналіз», а після закінчення збору даних «Очищення».

ТОП 4 кращих програм чищення компютера від сміття

Скріншот вікна чищення додатків за допомогою CCleaner

Порада: Для чищення вашого комп’ютера від накопиченого сміття, розглянутих вище дій цілком достатньо. Якщо ви вирішили оптимізувати роботу вашого ПК, то скористайтеся інструментами «Реєстру» і «Сервіс».

Ccleaner – очищення комп’ютера від сміття – урок 15

У цьому уроці курсу Windows 7 для початківців ви дізнаєтеся для чого потрібна програма Ccleaner і як з її допомогою призвести комп’ютер в порядок.