У 65 містах по всьому світу з’являться транспортні центри для літаючих таксі

25

Мережа транспортних вузлів для літаючих таксі з’явиться в 65 містах по всьому світу. Проектом займаються компанія urban-air port, яка спеціалізується на інфраструктурі, а також hyundai, що розробляє невеликі літальні апарати з вертикальними зльотом і посадкою.

Джерело: bloomberg.com

Транспортні вузли з’являться у великобританії, сша, франції, німеччині, австралії, південній кореї, а також у країнах скандинавії та південно-східної азії, йдеться в заяві двох компаній. Перший об’єкт створять в англійському ковентрі на початку 2022 року. Urban-air port називає себе єдиною компанією, яка займається створенням інфраструктури для аеротаксі і вантажних дронів. Тільки в цьому році обсяги інвестицій в інфраструктурні проекти цього типу досягли $150 млн, ще $5 млрд було вкладено у виробництво самих транспортних засобів.

«сектор стрімко зростає, і ми знаємо, що майбутнє з електричними літальними апаратами і дронами в містах скоро стане реальністю, але цього не станеться, якщо у нас не буде інфраструктури на землі і в повітрі», — заявив засновник і виконавчий голова urban-air port рікі сандху (ricky sandhu). Він уточнив, що після ковентрі нові об’єкти з’являться в іншому місті центральної англії і в лос-анджелесі. Лондонський транспортний вузол з’явиться де-небудь в торговому районі вест-енду або у фінансовому центрі сіті.

У найближчі 5 років urban-air port планує створити мережу з більш ніж 200 об’єктів по всьому світу. Транспортні центри будуть модульними, що дозволить їм працювати як в густонаселених міських районах, так і у віддалених місцях, де зарядка буде здійснюватися з використанням водневих паливних елементів. База в ковентрі отримала назву air-one, на початковому етапі на ній будуть використовуватися вантажні дрони malloy aeronautics і skyfarer. Програмою сертифікації та відповідності вимогам проектів законодавству великобританії займеться safeguard vertiports.