У каліфорнії завершився перший тестовий політ повітряного таксі

27

Автономний апарат maker, створений стартапом archer, може злітати і сідати завдяки електротязі. Його перший політ приурочили до 118-річчя польоту американських конструкторів братів райт.

Літак літає за рахунок руху шести передніх пропелерів на крилах. Пропелери можуть обертатися, змінюючи положення і змушувати літак рухатися вперед. Якщо під час польоту відмовлять один або навіть два пропелера, апарат збереже достатню кількість тяги, щоб безпечно доставити пасажирів на землю.

Спочатку винахідники планували перевозити чотирьох пасажирів. Однак таке рішення вимагатиме отримати дозвільні документи у федерального управління цивільної авіації сша. Поки дозвіл видано на перевезення людей у двомісній моделі. Особливість аеротаксі в тому, що під час польоту вони створюють менше шуму, ніж вертольоти. Аеротаксі здатне розігнатися до 240 км/год і може долати відстані довжиною 96 км на одному заряді акумулятора. Планується, що цього вистачить для переміщення всередині кордонів міста. Час заряду пристрою складе близько 10 хвилин.

В ході тестування інженери перевірять, наскільки безпечно і ефективно пристрій вміє переходити з вертикального зльоту до горизонтального польоту, а потім вертикально приземлятися.

” наша мета-створити літальний пристрій і вибудувати цілу систему міської аеромобільності. Це допоможе змінити вигляд подорожей всередині міста. Після завершення першого тесту ми на крок наблизилися до цієї мети”, – прокоментував адам голдштейн, співзасновник стартапу archer.

Archer планує приступити до платних авіаперевезень перших пасажирів тільки в 2024 році. Як повідомляють представники компанії, першими пристрій зможуть випробувати жителі лос-анджелеса і майамі. Також в 2023 році компанія має намір випустити чотиримісну модель, яка стане першою в цій галузі.

Це не перше аеротаксі, робота над яким ведеться зараз. Свій власний прототип літального пристрою розробив виробник майонезу»слобода”. Апарат вже пройшов випробування і в кінці 2022 року повинен з’явитися на окремих маршрутах в бєлгородській області.