У росії планується впровадження автоматизованої системи боротьби з телефонними та інтернет-шахраями

44

Міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій російської федерації (мінцифри) розповіло про нову систему, яка, як очікується, дозволить вдвічі скоротити кількість шахрайських телефонних дзвінків і значно прискорити блокування фішингових веб-сайтів.

Тут і нижче зображення pixabay.com

Як повідомляє газета “коммерсантъ”, мова йде про впровадження спеціалізованої автоматизованої системи для збору, аналізу і передачі інформації про зловмисників в уповноважені органи. Передбачається, що збір відомостей буде здійснюватися силами міністерства, а також із залученням провідних російських компаній в області кібербезпеки.

Впровадження нової системи, як вважає відомство, дозволить до кінця наступного року зменшити кількість шахрайських дзвінків на 50% в порівнянні з сьогоднішніми значеннями. У той же час блокування 80% фішингових сайтів в інтернеті буде здійснюватися протягом доби.

«цього року основний упор був зроблений на боротьбу з фейками. У 2022 році ми повинні навчитися дуже швидко блокувати фішингові сайти: доба — це максимальний термін, в ідеалі робота повинна займати шість–вісім годин», — заявив міністр цифрового розвитку максут шадаєв.

Однак сторонні експерти сумніваються, що планована система виявиться ефективною. Фахівці вважають, що необхідно вжиття заходів, які зроблять бізнес шахраїв ризикованим і невигідним.