У сша розслідують інцидент з відхиленням від курсу космольота virgin galactic

15

Федеральне управління цивільної авіації (faa) сша розслідує інцидент з відхиленням від курсу космольота spaceshiptwo (vss unity) компанії virgin galactic британського мільярдера річарда бренсона (richard branson), який стався під час суборбітального польоту 11 липня. Під час зниження пілоти корабля бачили попередження про відхилення від курсу, що загрожувало аварійною посадкою за межами космодрому компанії. Однак у підсумку вони зуміли посадити космоліт в штатному режимі.

Зображення: patrick t. Fallon / afp / getty images

Суборбітальний політ корабля virgin galactic з пасажирами на борту відбувся в липні. Першими щасливчиками стали власник компанії річард бренсон, а також ще три співробітники і два пілоти. Космоліт vss unity стартував з борту літака-носія whiteknight і зумів піднятися на висоту понад 84 км, що вище нижньої межі космосу за американською класифікацією. Корабель кілька хвилин перебував у невагомості, після чого успішно приземлився. Після польоту сам бренсон та інші представники компанії назвали місію успішною, а президент virgin galactic майк мозес (mike moses) заявив, що «корабель виглядав ідеально» при приземленні.

Тепер же стало відомо, що під час зниження космольота його пілоти дейв маккей (dave mackay) і майкл масуччі (michael masucci) отримали попереджувальний сигнал, що говорить про відхилення від запланованого курсу польоту. Через це космоліт вийшов за межі зони повітряного простору, яке було виділено faa для реалізації місії.

У заяві virgin galactic з даного питання сказано, що екіпаж космолета ніколи не піддавався будь-якої небезпеки, а зміна траєкторії була викликана сильним вітром. “наші пілоти належним чином відреагували на зміни умови польоту саме так, як вони були навчені, і в суворій відповідності з встановленими нами процедурами. Хоча кінцева траєкторія відхилилася від нашого початкового плану, це була контрольована і навмисна траєкторія польоту, яка дозволила unity-22 успішно досягти космосу і благополучно приземлитися на нашому космодромі в нью — мексико», – сказав представник virgin galactic.