В інтернеті знайдений найстаріший активний торрент-файл-фанатський проект матриці лунає 18 років

6

Всі ми в тій чи іншій мірі користуємося торрентами. Навіть якщо ви чесно платите за ігри в steam, ходите на прем’єри в кінотеатри і купуєте платну підписку на сервіси з великою кількістю фільмів, виникає ситуація, коли потрібного вам контенту ніде немає. Всьому виною жадібність великих компаній, адже, створюючи конкуруючі сервіси, вони змушують користувачів підписуватися відразу на кілька, інакше доступ до фільмів і серіалів буде обмежений. А буває ще веселіше: у вас монітор з роздільною здатністю 4к або 2к, а в сервісі тільки 1080р в посередній якості і розміром 2-4 гб. Всі ці та багато інших проблем змушують нас користуватися торрентами, де можна відшукати буквально все.

Взагалі це голосно сказано, адже з часом роздача втрачає популярність. Користувачів, які її підтримують, ставати менше, а значить гра, фільм або будь-який інший файл просто вмирають. Як виявилося, іноді все відбувається з точністю до навпаки, адже на перший погляд непримітний проект лунає вже більше 18 років. Мова про фанатську версію фільму “матриця «під назвою»fanimatrix”. Варто зізнатися, що навіть в 2003 році його складно було віднести до шедеврів, але з якоїсь незрозумілої випадковості проект здобув популярність у глядачів.

За словами творців короткометражки, вони зібрали всього 800 доларів, половину з яких довелося викласти за круту шкіряну куртку. Зйомки велися 9 виснажливих днів, після чого постало закономірне питання: як своє дітище донести до людей? youtube тоді ще не винайшли, а значить довелося шукати альтернативні шляхи. В якості рішення був обраний протокол bittorrent, який тільки почав поширюватися серед ентузіастів. Незважаючи на це тільки за перший тиждень фанатський проект скачало 70 000 чоловік.

Творці досі підтримують роздачу. Що цікаво, не тільки вони, адже в мережі безліч тих, хто вже 18 років тримає на своєму комп’ютері цей шедевр. Автори “fanimatrix” розповідають, що будь-який інший спосіб зажадав би від них вкласти в проект як мінімум кілька тисяч доларів і не приніс би бажаних результатів. Справа в тому, що в 2003 році швидкість інтернету була вкрай низькою. Навіть якщо у вас з цим проблем не було, сервери і сайти віддавали контент повільно, а технологія bittorrent дозволяла розподілити навантаження на сотні людей. Ну а результатом стала народна любов, адже «за словами знімальної групи, “fanimatrix” нікуди не піде. До речі, нижче можна подивитися фільм без закачувань і непотрібних рухів. Насолоджуйтесь, це можливість надана творцями фільму. Ніякого піратського контенту.