Valve заборонила в steam гри з nft і блокчейном

74

У компанії valve була досить неприємна історія, коли справа доходила до модерації контенту на своїй платформі поширення ігор steam. Ще в 2014 році гра hatred була вилучена з steam greenlight, оскільки вона дозволяла гравцям керувати персонажем, який був масовим вбивцею. Пізніше гра була відновлена з вибаченнями президента valve гейба ньюелла.

Подібна ситуація склалася і в 2018 році, коли valve зіткнулася з критикою за дозвіл гри, що дозволяє гравцям взяти на себе роль стрілка в школі, після чого гра була видалена. Крім того, компанія зіткнулася з критикою за цензуру ігор в стилі аніме, що містять матеріали для дорослих. Незабаром після цього компанія змінила свою політику, вирішивши ” все ” на своїй платформі, зберігши при цьому основний набір правил.

І ось тепер valve знову оновила свої правила, заборонивши на своїй платформі всі ігри, створені на технології блокчейн.

Першої зміни були помічені компанією spacepirate games, розробником гри age of rust, заснованої на блокчейне. Причиною цього стало повідомлення від valve, в якому говориться, що з платформи компанії видаляються ігри, засновані на технології блокчейн, в яких можливий обмін криптовалют або невзаимозаменяемих токенов (nft). Як повідомляє розробник age of rust з spacepirate games, valve пояснює це наступним чином:

– точка зору steam полягає в тому, що предмети мають цінність, і вони не дозволяють використовувати на своїй платформі предмети, які можуть щось коштувати в реальному світі. Незважаючи на те, що я поважаю їх вибір, я щиро вірю, що за nft і блокчейн-іграми майбутнє.

Це, м’яко кажучи, трохи дивно, враховуючи, що у valve є свій ринок, який дозволяє торгувати внутрішньоігровими предметами між гравцями. Вартість цих предметів може досягати декількох сотень і навіть тисяч доларів в реальній валюті в залежності від їх цінності і попиту. Valve ж отримує частку від кожної угоди. Тому забороняти ігри на основі блокчейна тільки з цієї причини не має сенсу.

Поки неясно, коли ця зміна в правилах було внесено в steam. Воно було додано в якості правила номер 13 в керівництво, поруч із забороною на контент, що пропагує розпалювання ненависті і зображеннями сексуального характеру реальних людей. Valve поки не дала офіційного коментаря з цього питання.

Тим часом, генеральний директор і співзасновник epic games тім суїні написав у твіттері, що магазин компанії відкритий для ігор на основі блокчейна. Він заявив наступне:

– epic games store вітає ігри, що використовують технологію блокчейн, за умови, що вони не порушують закон, розкривають свої умови і мають рейтинги для відповідних вікових груп”. Незважаючи на те, що компанія не використовує криптовалюта в своїх іграх, ми підтримуємо інновації в сфері інформаційних технологій і фінансів.

В технологічному плані блокчейн — розподілена база даних, яка зберігає інформацію про всі транзакції учасників системи у вигляді “ланцюжка блоків”. Хоча поки ринок ігор на основі блокчейна зараз не такий великий, ще невідомо, чи змусить масовий відхід постраждалих розробників з steam в epic games store компанію valve знову змінити свою політику.