Вчені навчилися робити» цифрові ” джинси. Вони екологічніше звичайних

50

При виготовленні джинсової тканини використовується величезна кількість води, енергії і шкідливі для здоров’я співробітників фабрик речовини. В якості більш екологічної альтернативи вчені розробили нову технологію виготовлення джинсів за допомогою комп’ютера і принтера.

звичайні джинси (праворуч) і цифрові (ліворуч)

Секрет нової розробки простий. Дослідники з університету штату північна кароліна створили спеціальне чорнило, що дозволяє здійснювати друк на бавовняній тканині. Вказується, що одержувані в результаті «цифрові джинси» зовні не відрізняються від звичайних.

Характерний малюнок наноситься за допомогою струменевого друку на бавовняну тканину. При цьому використовується значно менше води і енергії. Також відпадає необхідність у шкідливих для здоров’я співробітників фабрик абразивах, що застосовуються для створення візерунків, таких як імітація потертостей. Крім того, покупці можуть зробити джинси з індивідуальним малюнком, що дає великі можливості для застосування нової технології.

Є у нової розробки і мінуси. Так, барвник на тканині залишається виключно зверху, що позначається на довговічності і щільності матеріалу. У натуральних джинсах барвник проникає в тканину повністю. Незважаючи на це, розробники стверджують, що нова технологія буде затребувана на ринку одягу. В першу чергу вона зацікавить екологічно свідомих громадян, які захочуть купувати товар, значно економить водні ресурси і скорочує використання шкідливих хімікатів. Буде цікава технологія і тим, хто захоче отримати джинси з унікальною розфарбуванням.