Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

371

Уявна або реальна анонімність в інтернеті – це фактор, за який багато користувачів люблять всесвітню мережу, і шукають всілякі способи для збереження та підтримки інкогніто (з різних причин).

Однак у деяких випадках анонімність не лише небажана, а й неприпустима в мережі, і з цим поняттям пов’язано поняття верифікації.

У цій статті надано роз’яснення терміну верифікація, і пояснено, що це таке, простими словами.

Зміст:

Визначення

Слідуючи енциклопедичним або словниковим визначенням, можна сказати, що верифікація – це підтвердження реальності та істинності особи або групи осіб (наприклад, у групах організацій в соціальних мережах, вчиненні будь-яких банківських операцій тощо).

Даний термін походить від латинського слова veritas – істина, дослівно перекладається як «робити істинним», тобто підтверджувати.

Таким чином, процес верифікації – це безпосередній процес зняття інкогніто з особистості чи організації.

Однак не тільки конкретні люди або організації піддаються верифікації. Цей термін застосовний і до різних іншим сферам.

Підтвердження номер телефону або адресу електронної пошти за допомогою надсилання на нього певного коду або посилання – це також верифікація, але не людини, а даних.

Підтвердження істинності, по суті, може вимагати будь-яка інформація, будь-які дані, будь-які особи чи організації. В деяких сферах є обов’язковою, в інших – бажаною, в третіх – необов’язковою і т. п. у визначених випадках вона може давати певні бонуси або можливості.

Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Сфери застосування терміна

Дане поняття застосовується у багатьох сферах, але найбільшого поширення набуло у фінансовій сфері і в інтернеті.

У фінансовій сфері воно найбільш необхідно тому, що саме в ній відбувається найбільше число шахрайських дій, а вона завжди проводиться з метою уникнення шахрайства.

В інтернеті ж вона необхідна для того, щоб уникнути вседозволеності (і, знову ж таки, шахрайства) в умовах повної анонімності.

В інтернеті

Більшість сучасних людей знайомі з цим терміном тільки в результаті користування інтернетом. У деяких випадках від користувача вимагається вона, підтвердження аккаунта, введених даних і т. д.

По суті, користувач повинен підтвердити, що він – реальних осіб.

Верифікація – процес, який стосується не тільки фізичних осіб, але і юридичних осіб. Точніше, юридичних, часто, навіть більшою мірою. Так, якщо організація створює свою спільноту, групу або паблік у соціальній мережі. То їй слід пройти підтвердження реальності для того, щоб група прийняла характер офіційного засоби масової інформації цієї організації.

Так як до того моменту будь-яка розміщена інформація має рівно ту ж ступінь достовірності, як якщо б її розмістив будь-який користувач інтернету.

При підтвердженої ж автентичності вся розміщена інформація набуває характер офіційної заяви або позначення своєї позиції від імені компанії.

Очевидно, що в цьому є як свої плюси, так і свої мінуси.

Більшість сайтів і форумів не вимагають ніякого підтвердження зовсім, тому рівень довіри до них у користувачів досить низький.

Соціальні мережі вимагають підтвердження в деяких випадках, сайти, пов’язані з покупками і електронними грошима того або іншого типу – майже завжди.

Останнім часом суттєво зросла кількість ресурсів, які вимагають від користувача підтвердження введених даних.

Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Читайте також:

Що таке КЕК: значення і контекст

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

MTU в роутері — що це? Збільшуємо швидкість Інтернету

Навіщо потрібна?

З якою метою здійснюється? Які позитивні сторони має цей процес?

1В цілому, відмічено, що акаунти, які були верифіковані, користуються більшою довірою у користувачів і більш відвідувані, таким чином, може знадобитися для розкрутки пабліка, каналу або самого себе;

2Часто така процедура потрібна на сайтах організацій для того, щоб було зрозуміло, хто з працівників вносив зміни, робив записи і т. д. (те ж саме стосується і ресурсів навчальних закладів, бібліотек тощо);

3Сайти держпослуг потребують такої процедури для внесення дій користувача бази даних, наприклад, при онлайн-оплати штрафів ДАІ;

4Верифікація буває потрібна в цілях уникнення появи сторінок-клонів з розважальною метою або з інформацією, псує репутацію людини (особливо це актуально для публічних особистостей, але свої акаунти підтверджують не тільки вони);

5Всі переваги та особливості попереднього пункту поширюються не тільки на особисті акаунти, але і на паблики організацій або просто популярні спільноти в інтернеті;

6В більшості випадків потрібна для забезпечення уявної безпеки користувачів, наприклад, при виявленні загроз в чию-небудь адресу, людини, що їх висував простіше притягнути до відповідальності, якщо його аккаунт верифікований (хоча фактично ця система майже не працює);

7При оформленні платних підписок на сайт, аудіотеку, видиотеку або бібліотеку. Реєстрації в інтернет магазинах підтвердження реальності потрібно для врегулювання можливих грошових спорів та запобігання шахрайських дій з боку користувачів;

8Майже всі сайти, які працюють з системами електронних грошей, також у цих цілях проводять процедуру верифікації, особливо, якщо мова йде про обіг більш або менш значних сум (наприклад, система WebMoney реалізує кілька ступенів підтвердження аккаунта, при цьому на кожному новому ступені користувачеві надається доступ до більш розширеного функціоналу системи).

Не всі користувачі знають, що багато соціальні мережі, хоча і не вимагають верифікації за замовчуванням, можуть провести її за запитом користувача. Наприклад, на сайті ВКонтакте можна звернутися в Службу підтримки для того, щоб провести таку процедуру якщо ви з тієї чи іншої причини бачите в ній необхідність. Таким способом можна верифікувати аккаунт або паблік.
Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Підтвердження аккаунта

У яких випадках варто підтвердити свій акаунт або паблік?

1При появі у вас достатньо великої кількості передплатників, щоб уникнути появи клонів;

2При регулярному організації будь-яких зустрічей і/або заходів, так як підтверджений акаунт викликає більше довіри;

3Про вчинення будь-яких фінансових маніпуляцій або розміщення прохання про них (наприклад, при зборі коштів на благодійність), з тих же причин;

4При наявності мети розкрутки аккаунта або пабліка, з тих же причин;

5При розміщенні текстів, зображень, музики і т. п. власного виробництва, іншої інтелектуальної власності з метою хоча б незначної захисту авторських прав;

6При політичну або активістської діяльності (хоча багато що тут залежить від типу активізму);

7При роботі і розміщенні інформації від особи компанії або організації і т. п.

8По суті, верифікувати можна будь-який аккаунт. У адміністрації, наприклад, ВКонтакте, зазвичай не виникає питань, з якою метою або з якоїсь причини робиться підтвердження.

Хоча важливо враховувати, що вона має і ряд негативних наслідків. І в першу чергу це відсутність анонімності – грубо кажучи, ви несете трохи більшу відповідальність за розміщені матеріали та інформацію. Хоча відсутність анонімності все одно не дозволить вам розміщувати, наприклад, заборонений контент, так як і без підтвердження аккаунта місце знаходження і особистість користувача з’ясувати досить легко, якщо задатися такою метою.
Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Як отримати?

Проводиться верифікація різними способами і залежить від того, для яких цілей її необхідно отримати.

Підтвердження номера мобільного телефону, наприклад, проводиться шляхом пересилання на нього СМС-повідомлення з кодом, який необхідно ввести на сторінці сайту, назвати співробітникові організації і т. п.

Підтвердження електронної пошти потрібно, зазвичай, лише на якихось сайтах.

Для її підтвердження потрібно пройти по посиланню, яка приходить у листі на вказану адресу (який і потрібно підтвердити).

Причому, в більшості випадків, якщо адреса електронної пошти підтверджено не буде, то зареєструватися на сайті не вийде.

Складніше йде справа з верифікацією акаунтів у соціальній мережі. За замовчуванням більшість мереж цього не вимагає – достатньо лише підтвердження адреси електронної пошти та/або номера телефону. При цьому, ви можете створити обліковий запис з будь-яким ім’ям або будь-якого змісту.

Але наприклад, якщо ви захочете змінити ім’я або прізвище, зазначені в профілі в соціальній мережі, соціальна мережа ВКонтакте, наприклад, може зажадати підтвердження аккаунта для зміни імені.

Також ця соціальна мережа потребує підтвердження і в деяких інших випадках, наприклад, при врегулюванні конфліктних ситуацій, в тому числі, і пов’язаних з грошовими переказами.

Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Документи

Проводиться верифікація аккаунта шляхом надання фотографії документів – зазвичай, основного розвороту паспорта, на якому добре видно ім’я і прізвище користувача.

Для підтвердження офіційних сторінок груп може бути затребувана та чи інша інформація.

В залежності від статусу організації, в тому числі і свідоцтво про реєстрацію юридичної особи.

Система WebMoney вимагає надавати фото різних документів у залежності від ступеня підтвердження – фото паспорта до фото ІПН, СНІЛС та інших фінансових документів.

Важливо! Перш ніж відправляти фото документів адміністрації, переконайтеся в надійності сайту. Врахуйте, що якщо виникають навіть мин6имальные сумніви в репутації сайту, надсилати фото документів не можна. Крім того, перед тим, як відправляти фото, перевірте по ссилці в адресному рядку, не є сайт клоном, фішинговим і т. п.
Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Читайте також:

Навчання програмуванню з нуля – покрокове керівництво для початківців. Десять кроків від чайника до програмісту-професіоналу

Навчання веб-дизайну з нуля — покрокове керівництво для початківців (десять етапів)

Як створити сайт безкоштовно з нуля: планування, дизайн, верстка і запуск — докладне керівництво

Хто такий [фрілансер] або [як нарешті почати працювати на себе]

Як створити додаток для iOS – від ідеї до продажу

Зв’язок з валідацією

Часто в одному контексті з верифікацією можна почути й таке поняття, як валідація. Ці слова близькі за значенням, але споріднені за змістом і сферами застосування.

Валідацією називається наданню юридичної або законної сили будь-якої інформації, документа або навіть вислову.

У зв’язку з верифікацією це поняття використовується стосовно організаціям. Як говорилося вище, якщо компанія заводить сторінку в соціальній мережі і підтверджує її (веріфіцірует), то вона стає офіційним засобом масової інформації цієї компанії. Таким чином, наприклад, за дискримінаційні або образливі тексти і зображення в постах на сторінці. Компанія буде нести відповідальність, як юридична особа, тоді як якщо сторінка не була підтверджена, то відповідальність несе адміністратор групи, як фізична особа.

В юридичній та фінансовій сферах під валідацією розуміється надання документу законної сили.

Тобто проставлення на нього печатки та/або апостиля, підпис, завірення у нотаріуса, інші способи валідації.

Валідація документів у деяких випадках можлива і онлайн, наприклад, при наявності в певній сторони електронного підпису.

Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Інші сфери застосування

Підтвердження особистості активно застосовується в юридичній та фінансовій сфері для попередження шахрайства.

Підтвердження номера телефону потрібно при реєстрації в месенджерах, оформлення кредитних, дебетових або навіть дисконтних карт.

Майже у всіх сферах, які пов’язані або потенційно можуть бути пов’язані з рухом грошових коштів, вам може знадобитися верифікація.

Крім того, такий термін використовується і на виробництві (легка, харчова або будь-яка інша промисловість). В цьому випадку воно використовується в значенні «перевірка якості». І проводиться для того, щоб забезпечити кінцевого споживача найбільш якісним товаром. Тобто, по суті, тут під цим словом розуміється контроль якості.
Верифікація: що це і як пояснюється простими словами?

Слово також застосовується і в медицині. У цій сфері воно вживається в контексті доказовості ефективності будь-якого методу.