Відеокарти і материнські плати продовжать дорожчати через брак мідної фольги

13

Більшість користувачів навіть не привітає наскільки складна електроніка, яку ми використовуємо для повсякденних потреб. Сьогодні у нас не лікнеп, тому всі питання на цю тему задавайте своєму пошуковику. Важливо розуміти, що багато деталей створені з дорогих матеріалів, а в разі комп’ютерів, ці матеріали знаходяться в дефіциті через триваючого напівпровідникового кризи. Ще кілька років тому нікому б і в голову не прийшла думка купити пару тисяч тонн міді, а сьогодні власники великих запасів цього металу, а також ті, в чиїх руках зосереджені переробні потужності, буквально купаються в грошах. На перший погляд, сама мідь подорожчала не критично, але це не зовсім так, адже схема вкрай заплутана. Так, на кінець грудня тонна міді коштувала 7755 доларів, а вчора за неї просили всі 9262 долари. Оскільки без міді неможливо створити ключові комплектуючі, то нестача потужностей призвела до зриву поставок.

Виходить, що замість того, щоб отримати певну кількість товару в травні, багато виробників материнських плат змушені або чекати, або платити дорожче. Офіційно, ціна на мідну фольгу зросла на 35%, але в реальності за неї потрібно платити більше. Точних цифр вам ніхто не назве, але проблема поставок – це перш за все проблема цін для кінцевих покупців, а значить за все заплатимо ми з вами. На сайті tomshardware можна знайти цікаву інформацію про те, скільки насправді коштує мідь для материнської плати. Якщо обійтися без складних підрахунків, то велика плата у форм-факторі atx раніше споживала міді на 1.42 долара, а сьогодні 1.70 долара.

На цей можна було б зупинитися, ось тільки ланцюжок подорожчань куди глибше. Зростають накладні витрати на транспортування, а мідна фольга може збільшити кінцеву ціну ще на 7 доларів. До всього цього додайте плату за терміновість, що виливається в десятки доларів, які сам виробник брати на себе не готовий. Якщо мова йде про флагманську материнську плату або аналогічний продукт високого класу, то там маржа дозволяє перекрити витрати, адже імідж коштує дорого, а ось бюджетні комплектуючі і так приносять мінімальний дохід. Все це означає тільки одне: будуть дорожчати найбільш масові і раніше вважалися недорогими товари.

Експерти відзначають, що подорожчає все, включаючи відеокарти, але, що дивно, геймерам радять не хвилюватися. Річ у тім. Що відеокарти і так продаються за сильно завищеною ціною. Це означає, що дорожче вони вже не будуть, а різницю компенсують магазини або інші гравці. А ось в майбутньому проблема подорожчання ключового компонента може вдарити по всій індустрії, тим більше що попит на компоненти зростає, а коронавірус нікуди не йде.