Вооз схвалила застосування першої в світі вакцини проти малярії

14

Перша в світі вакцина для боротьби з малярією була схвалена для широкого поширення серед дітей в африканському регіоні на південь від сахари, а також в інших місцях, де поширеність захворювання досить висока. “це воістину історична подія.”це воістину історична подія. Поява довгоочікуваного препарату проти цього захворювання-прорив для науки, дитячого здоров’я та боротьби з малярією”, – було підкреслено в офіційній заяві для преси тедросом адханом гебрейесусом, генеральним директором всесвітньої організації охорони здоров’я.

Малярія, джерелом якої є паразит, що поширюється через укуси заражених комарів, щорічно призводить до летального результату понад 400 000 чоловік, більшість з яких – діти молодшого віку в країнах африки на південь від сахари. Для боротьби з цим інфекційним недугою в даний час використовуються протимоскітні сітки, оброблювані інсектицидними препаратами, і лікарські препарати, що знижують його поширення.

Випробування довели, що використання вакцини призводить до 30-відсоткового зниження випадків важкої або летальної малярії навіть у тих районах, де широко використовуються протимоскітні сітки, заявила вчора вооз. Ця ефективність нижча, ніж у вакцин проти інших захворювань – наприклад, ефективність деяких вакцин covid-19 проти екстремальних захворювань варіюється від 60 до 90 відсотків.

Перша в світі вакцина від малярії схвалена для застосування у дітей в африці

В наслідок цього, на думку вооз, вакцина rts,s повинна бути додатково вивчена в ході великомасштабних пілотних досліджень в гані, кенії та малаві до початку широкого застосування.

В ході останніх випробувань було також встановлено, що в сім’ях, де вакциновані діти, продовжують користуватися сітками проти москітів, і що цей вакцинний препарат ефективний з точки зору витрат.

Визнання необхідності широкого впровадження даного препарату “підвищує рівноправність щодо доступу до профілактичних заходів проти малярії, допомагаючи охопити таких дітей, які, можливо, не можуть скористатися іншими методами, наприклад, протимоскітними сітками”, – говорить нанталіле мугала з path, міжнародної неурядової організації з поліпшення ситуації з малярією.