ЯК ПАРИТИСЯ В ЧАНІ АБО ЛАЗНЯ ПО-ЗАКАРПАТСЬКИ

10-9-2018

На цей раз ми хочемо присвятити статтю іншому виду лазні. До цього ми говорили про багатьох традиціях ширяння, які, звичайно ж, абсолютно різні у різних народів. І ось на цей раз давайте поговоримо про те, що таке закарпатська лазня, або по-іншому ширяння в чані. Рекомендую вибрати Чан для бани

Люди гріються в чані

Коротко про те, чим корисна будь-яка лазня
Ви коли – небудь в житті парилися в традиційно російській лазні на дровах або відвідували сауну? Так, питання дуже дурне, звичайно ж, кожен житель Землі ходив, відвідував або постійно відвідує який-небудь вид лазні. І всі знають, що після виходу з тієї чи іншої парилки відчуття присутнє, ніби заново народився. В організмі очищаються пори, і тіло починає дихати. Ну а якщо правильно проводити час, тоді взагалі стан буде нереально гарне, з плином часу Вас просто вразять результати. Адже правильне прийняття банних процедур говорить нам, те, що організм повинен бути в комфорті, не перенапружуватися через вживання спиртних напоїв, високої температури парення в лазні. У лазні потрібно паритися і отримувати від цього величезне задоволення, відпочивати і попивати улюблений чай, заварений на травах.

Отже, а тепер перейдемо безпосередньо до розповіді Закарпатській лазні або ширяння в чані. Давайте спробуємо розібратися, що до чого і які особливості у цього виду лазні.

Користування лазнею
Ширяння в чані – це для вас щось незвичайне? Ну, так от. Зараз ми Вас і познайомимо з цим чимось незвичайним. Скажімо так, що ті люди, які відвідують таку баню-чан, вони отримують особливі відчуття. Тут абсолютно інше почуття, ніж в традиційно російській лазні. Відчуття просто неймовірно зачаровує, а головне результативне. Просто уявіть собі таку ситуацію, людина на багатті варіть юшку. Теж саме відбувається і з Вами. Ні, ні, не подумайте, що Вас так само будуть варити, і потім готувати суп. Хоча тут щось є схоже, та й на загальний погляд навіть дуже схоже. Але все зовсім не так! Ви сидите в чані, який стоїть на свіжому повітрі. Чан знаходиться на печі так би мовити, яка гріє воду. Якщо правильно зроблена піч, тоді краю чана нагріватися не повинні, і потрапити в нього елементарно просто. Після того, як побуваєш в чані, отримуєш нереальну насолоду від того, що тепленька вода повною мірою обволікає все тіло і дає при цьому величезне розслаблення, а також отримуєш повний «релакс».

Купання в річці
Далі для повного щастя можна піти і зануритися в річку, ополонку або в купіль. Тут за рахунок різкої зміни температури отримуєш нереальне задоволення. Але, як говорилося в попередніх статтях, як трохи раніше, що отримання гарного самопочуття можна тільки в тому випадку, коли організму добре, він отримує масу задоволення, ну і, звичайно ж, коли з’являється посмішка на обличчі. Адже якщо ви будете кривити обличчя від жаркої пари, спекотної води, від зміни температурного режиму (при зануренні у водойму), тоді яка може бути мова про користь? Природно ніякої, навіть можна сказати, що все піде на шкоду. Просто в гіршому випадку не кожне серце може витримати такого навантаження. Це, звичайно ж, мається на увазі в самих особливих, рідкісних випадках. А взагалі шанси рівні як захворіти від чана, так і отримати масу користі. Так що наша порада правильно застосовуйте життєві ресурси.

Купання після відвідування чана

Так що ж таке чан, що він себе представляє? Чаном можна назвати величезний чавунний казанок, який дуже легко можна розігрітися і варитися на багатті.

Правильна процедура
Отже, як все це відбувається? Людина сідає в бочку, знаходиться там недовгий час. Дно в ній викладено плоскими річковими каменями. Контакт тіла з розпеченим каменем взагалі немає. Навколо дерева, свіже повітря, ліс. Постійно вдихається на повні груди. Відчуваєш себе як би єдиним з природою. Температура починається рости протягом перших 10-15 хвилин. Ось коли Вам стає несила, необхідно саме в цей момент покинути чан і зануритися в холодну воду. Під час занурення, відразу ж у людини з’являється бажання, як би швидше повернутися назад в ту ж тепле середовище. Природно нас тягне туди, і ми повертаємося знову. Але при повторному зануренні в теплу воду тут-то все найцікавіше і починається. Ви почуєте різке поколювання по всьому тілу. У вас виникне таке відчуття, як ніби вам роблять мільйонне голковколювання. Але з плином часу все проходить, і ви більше не будете відчувати уколи. Ось саме це і називають терапією закарпатським чаном. І так треба виконати кілька разів. Таким способом не тільки можна просто заколювали, але і одночасно лікуватися.

Уявіть собі цю ситуацію, коли навколо запах природи, сіна, дощу. Це просто не передати словами, це потрібно відчути самому і тоді все буде зрозуміло.

Додаткові поради
Якщо хочете ще приємніше зробити Вашу процедуру, тоді вводу додаємо настої трав і відвари, або просто кладемо в воду оберемок запашних трав. Дана процедура не така жорстка, як при ширянні в традиційних парних. Тут тіло прогрівається рівномірно, на глибокому рівні, причому не потрібно дуже високої температури. Якщо Вам стало жарко. Тоді можна самому врегулювати температуру. Наприклад, додати холодну або зменшити гарячу воду. Як зазвичай рекомендується попивати чаї. Наприклад, з лісових ягід, малини, липи та інших природних корисних компонентів.