Як перевернути екран на ноутбуці: 3 кращих способу

500

Як перевернути екран на ноутбуці назад – запитують у google користувачі, які виявили, що їх екран повернутий догори ногами, як на малюнку нижче.

Бувають різні ситуації – випадкове натискання клавіш, кішка пройшла по клавіатурі або колеги пожартували – і все на екрані ноутбука виявляється повернений на 90 градусів або зовсім перевернутою.

Тоді виникає логічне запитання – доак перевернути екран на ноутбуці назад?

Справа в тому, що в інтернеті можна знайти безліч способів і пояснень появи такого явища, але все зводиться до трьох простих методів і одному поясненню.

Найчастіше користувач просто випадково натискає невідомі для нього поєднання клавіш, а вони виявляються системними.

Це відбувається не з-за збоїв у відеокарті або системи в цілому.

Збої можуть бути пов’язані, хіба що, з неправильною роботою клавіатури – якщо якісь клавіші натискаються самостійно, без участі людини.

Таке може виникати з-за віку клавіатури, пошкодження кнопок або інших подібних причин. У будь-якому випадку, вирішується така проблема досить просто.

Спосіб №1. Натиснути системні сполучення клавіш

Раз вже виникає така проблема через натискання системних сполучень кнопок, то і вирішити її можна точно так само. Ці поєднання виглядають наступним чином:

 • Ctrl+Alt+ – повністю перевернути все на екрані;
 • Ctrl+Alt+ – перегорнути сторінку, тобто повернути її в нормальне положення;
 • Ctrl+Alt+ – повернути сторінку вправо на 90 градусів;
 • Ctrl+Alt+ – повернути сторінку вліво на 90 градусів.

У більшості випадків допомагає натискання комбінації клавіш Ctrl+ Alt+ .

Якщо ні, можна просто спробувати всі можливі комбінації, поки екран не повернеться в нормальне положення.

Порада: Якщо Ви не хочете, щоб дані сполучення клавіш діяли в принципі, натисніть на робочому столі правою кнопкою миші, виберіть «Параметри графіки» (Graphics options), потім «Комбінація клавіш» (Hot keys) і натисніть на «Вимкнути» (Disable) (рис. 1).
Як перевернути екран на ноутбуці: 3 кращих способу

Рис. 1 Відключення гарячих клавіш на робочому столі

Спосіб №2. Через налаштування Intel

В деяких випадках описані вище сполучення клавіш не діють. Крім того, вони можуть діяти, але відрізнятися від стандартних, які описані вище.

Таким чином, проблема може виникати з-за того, що поєднання клавіш для повороту прописані в панелі керування процесора Intel.

І щоб їх відключити або змінити, необхідно зробити наступне:

 • Зайти в панель керування графікою Intel. Найчастіше це можна зробити, натиснувши на значок Intel на панелі швидкого доступу (рис.2).
Як перевернути екран на ноутбуці: 3 кращих способу

Рис. 2 Доступ налаштувань Intel

 • Після натискання на нього з’явиться невелике спливаюче меню, в якому потрібно вибрати пункт Graphics properties або «Властивості графіки».

Підказка: При натисканні на пункт «Властивості графіки» з’явиться три варіанти режимів налаштувань – основний, розширений і режим налаштування. Нам потрібно вибрати останнє, тобто «Режим налаштування».

 • Якщо Ви не хочете, щоб надалі відбувалися мимовільні перевертання екрану, потрібно зняти галочку біля напису Hot Key Functionality або «Функція клавіш швидкого доступу» в панелі налаштувань Intel (рис. 3).
Як перевернути екран на ноутбуці: 3 кращих способу

Рис. 3. Панель налаштувань сполучень клавіш Intel

 • Потім потрібно вибрати пункт «Параметри і підтримка» або Options an Support меню зліва.
 • У відповідних полях вказати потрібні сполучення клавіш для повороту екрану. Для позначення клавіш можна використовувати ті, які ми називали в першому способі цієї інструкції.

Спосіб №3. Через панель дисплея Windows

Даний спосіб передбачає наступні дії:

 • На робочому столі потрібно натиснути кнопку «Дозвіл екрану».
 • В полі «Ориентация» вибрати таке положення екрану, яке буде відповідати нормального стану всіх елементів (у більшості випадків це «Альбомна орієнтація).
 • Натиснути «ОК» внизу відкритого вікна.
 •  

  Як перевернути екран на ноутбуці: 3 кращих способу

  Рис. 4 Доступ до налаштувань орієнтації в панелі дисплея Windows