Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

435

Знаючи, як швидко підключити принтер до комп’ютера, ви отримуєте можливість друкувати документи з будь-якого пристрою – комп’ютера з ОС Віндовс або Mac OS, і навіть зі звичайного смартфона на платформі Android або iOS.

Адже, необхідність роздрукувати документ, фотографію, просто картинку або текст виникає у багатьох. І коштують вони порівняно недорого порівняно з комп’ютерами або ноутбуками.

Чорно-білий лазерний принтер для офісу обійдеться не дорожче $100, БФП – в $150-200, струменеві варіанти ще вигідніше, але їх обслуговування обійдеться набагато дорожче.

Рис. 1. Види сучасних принтерів.

Покупка принтера – тільки перша з тих завдань, які належить вирішити людині, хоче постійно користуватися друкувальним пристроєм.

Наступним етапом є підключення пристрою – фізична, до конкретного комп’ютера, або мережне, що дозволяє друкувати з декількох ноутбуків або ПК.

Більш того, сучасні принтери сумісні навіть зі смартфонами і планшетами – друк з цих гаджетів забезпечується без прямого підключення або перекидання інформації спочатку на комп’ютер.

Зміст:

Підключення пристрою за допомогою кабелю

Найпростіший спосіб підключення принтера до комп’ютера за допомогою звичайного кабелю, так само, як це робиться вже кілька десятиліть. Процес з’єднання можна розділити на такі етапи:

 • Принтер підключається до мережі;

 • За допомогою спеціального кабелю, який зазвичай йде в комплекті до печатающему пристрою, його з’єднують з комп’ютером;

 • Встановлюються драйвера для принтера, після чого можна починати користуватися ним.

Особливістю такого підключення є розташування пристрою.

Середня довжина кабелю не перевищує 2-3 метрів – а, значить, краще всього встановлювати пристрій на тому ж столі, де стоїть комп’ютер, або, в крайньому випадку, на сусідньому.

Після підключення до мережі (а до блоку безперебійного живлення підключати принтер не рекомендується із-за великої потужності) потрібно забезпечити з’єднання з одним з портів материнської плати.

Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 2. Розташування пристрою, що має кабельне з’єднання з комп’ютерів.

Кілька років тому друкуючі пристрої можна було підключити до ПК за допомогою LPT-порту – за цієї причини була неможливою їх робота з лептопами.

Зараз виробники такої техніки воліють USB-інтерфейс.

А для принтерів, що мають тільки застарілий вид інтерфейсу, користуються спеціальними перехідниками – правда, не завжди працюють і ненадійними.

Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 3. Перехідник LPT–USB.

Кабелі USB сучасного принтера мають два різних роз’єм – стандартний плоский «A» (такий же, як на флешках і звичайних перехідниках) і тип «В», що має майже квадратну форму.

Порт USB-A підключається до комп’ютера, а USB-B – до печатающему пристрою. З-за такої різниці в роз’ємах неправильне підключення неможливо.

Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 4. Роз’єми USB-кабелю для принтера.

Читайте також:

Як вибрати найкращий лазерний кольоровий БФП для дому?

7 кращих програм для сканування Canon

Тест продуктивності комп’ютера: швидко і точно визначаємо можливості вашого ПК

Що краще PLS або IPS? Як вибрати хороший екран — керівництво

Комп’ютер з системою Windows

Для ПК і ноутбуків, на яких встановлена операційна система Windows, етапи проводового підключення та налаштування принтера будуть наступними:

1Друкуючий пристрій підключається до комп’ютера;

2Встановлюються драйвера і програмне забезпечення, необхідне для роботи принтера;

3Якщо система автоматично визначила модель принтера, а драйвера встановилися без втручання користувача, можна вважати, що установка закінчена;

4Якщо автоматичної установки не сталося, її доведеться виконати вручну. Для цього через меню «Пуск» відкривається «Панель управління» і вибирається пункт «Пристрої та принтери»;

Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 5. Список периферії, підключеного до ПК з ОС Віндовс.

5У вікні на екрані списку повинен з’явитися принтер. Якщо цього не сталося, слід почекати, поки система розпізнає новий пристрій;

6Якщо ПО для друкуючого пристрою не встановилося автоматично, варто скористатися настановним диском, який йде в комплекті з технікою.

Програмне забезпечення для друкуючого пристрою зазвичай запускається з зовнішнього носія. В крайньому випадку, драйвера доведеться завантажити з Інтернету.

А іноді достатньо відключити його від ПК і включити заново – система розпізнає пристрій і встановить необхідне ПЗ.

Слід знати: Знайти драйвер для принтера, який не комплектувався настановним диском (наприклад, з-за того, що був отриманий уже не новим), краще всього на сайті виробника. По марці і назві моделі в мережі нескладно знайти відповідні програми, включаючи останні оновлення.
Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 6. Пошук драйверів для старого матричного принтера Epson 1050+.

Інструкція для інших платформ

Для підключення принтера до комп’ютера до інших операційних систем – MacOS або Unix – всі дії повторюються в тому ж порядку.

У більшості випадків для автоматичного визначення і завантаження драйверів досить просто підключити кабель пристрою до гнізда.

Після цього система визначає марку і модель і виконує спочатку пошук, а потім встановлення необхідних програм.

Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

Рис. 7. Автоматичний пошук драйверів принтера у Mac OS.

Якщо виникає проблема з підключенням, в операційній системі від Apple відкривається меню «Принтери та сканери», шукається підключений пристрій і виконується ручна установка драйверів.

В ОС Linux для початку роботи може знадобитися встановити систему друку CUPS.

Хоча в сучасних версіях операційних систем на основі UNIX-технологій установка відбувається автоматично, майже так само, як і для ОС Windows.

Підключення мережевих друкуючих пристроїв

Принтер може підключатися не до конкретних комп’ютерів – в цьому випадку доступ до неї забезпечується з декількох пристроїв (включаючи смартфони і планшети).

Існує три варіанти підключення:

 • З допомогою бездротової мережі;

 • Через ПК з ОС Віндовс;

 • Через комп’ютери, на яких встановлена Mac OS.

 • Бездротове (Wi-Fi) з’єднання

  Перед тим, як підключати принтер до бездротової мережі слід перевірити наявність у його порту Ethernet. Якщо він є, друкуючий пристрій може працювати автономно.

  При відсутності роз’єму принтер підключається до ПК або сервером друку невеликого приладу, що забезпечує з’єднання з мережею.

  Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

  Рис. 8. Сервера друку: дротової і бездротової.

  Наступний крок – установка принтера таким чином, щоб він був здатний приймати сигнал бездротової мережі, бажано, в прямої видимості з Wi-Fi роутером.

  Для підключення принтера до маршрутизатора слід включити принтер і слідувати вказівкам на екрані.

  Всі підтримують бездротове підключення моделі обладнані дисплеєм для виводу інформації.

  Якщо при підключенні виникають проблеми, варто скористатися вказівками інструкції, що додається до всіх нових принтерів.

  Для старих моделей, документів на які немає в наявності, можна знайти інформацію на сайті виробника.

  Деякі пристрої можуть підключатися до бездротової мережі тільки через комп’ютер з Wi-Fi-модулем (найчастіше це ноутбук).

  Важливо: Якщо друкуючий пристрій взаємодіє з роутером автономно, при першому підключенні потрібно ввести пароль маршрутизатора. Якщо принтер працює тільки через комп’ютер, виконувати такі дії не потрібно.

  Для підключення до мережного принтера комп’ютерів під управлінням ОС Віндовс слід виконати такі дії:

  • Відкрити «Панель управління»;

  • Вибрати меню пристроїв та принтерів;

  • Натиснути на пункт установки друкуючого пристрою;

  Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

  Рис. 9. Додавання мережевого пристрою.

  • Вибрати додавання мережного принтера;

  • Почекати, поки система визначить наявність друкуючого пристрою і автоматично оновлює програмне забезпечення;

  • Надрукувати пробну сторінку для перевірки правильності установки драйверів. При необхідності можна встановити мережне пристрій принтер за промовчанням. Це дозволить відразу відсилати на нього друкуються документи.

  При роботі з комп’ютером, на якому встановлена система Mac OS, мережевий принтер визначається автоматично. Якщо пристрій не розпізнається, потрібно увійти в меню Apple, вибрати системні налаштування і в розділі принтерів і сканерів знайти підходящий варіант. Після цього потрібно додати відповідну модель, драйвера до яких теж встановляться автоматично.

  Загальний доступ до принтера, підключеного до ПК з ОС Windows

  Для того щоб підключити комп’ютери до принтера, який працює в парі з ПК, на якому встановлена система Windows, потрібно:

  1З’єднати друкуючий пристрій з ПК;

  2Відкрити центр керування мережами і вибрати пункт змінити додаткові параметри спільного доступу;

  Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

  Рис. 10. Зміна параметрів доступу до мережі.

  3Вибрати домашню чи робочу мережу;

  4Включити опцію спільного доступу до принтерів та зберегти зроблені зміни.

  Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

  Рис. 11. Відкриття доступу до мережного печатающему пристрою.

  Тепер для підключення інших комп’ютерів з ОС Віндовс слід таким же способом (через панель управління і список принтерів) по черзі додати мережевий принтер.

  Система автоматично виконує пошук друкуючого пристрою і забезпечує установку драйверів.

  Те ж саме робиться і для комп’ютерів, на яких встановлена платформа від Apple – в даному випадку шукати новий принтер слід в розділі системних налаштувань.

  Доступ для принтера, підключеного до комп’ютера з Mac OS

  Якщо принтер під’єднано до комп’ютера з операційною системою Mac OS, ваші дії повинні бути наступними:

  1Відкривається меню Apple;

  2Вибираються системні налаштування і сумісне використання;

  3Зазначається пункт «Загальний принтер» і ставиться прапорець у того пристрою, до якого зможуть підключатися з мережі на інші комп’ютери.

  Тепер слід по черзі підключатися до принтера через інші ПК.

  Для техніки, що працює під управлінням Windows, для отримання доступу знадобиться завантажити програму «Bonjour Print Services for Windows» і, швидше за все, встановити драйвер з сайту виробника пристрою.

  Для ПК платформи від Apple, достатньо виконати ті ж дії, які потрібні для підключення до принтера, підключеного до мережі через комп’ютер з ОС Віндовс.

  Читайте також:

  Що таке тонер і як він працює в принтері: види тонерів, переваги та недоліки їх використання

  Чому принтер друкує смугами: EPSON, HP, Canon

  Сіди і бенкети в контексті Інтернету: пояснюємо простою мовою що це таке

  Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

  Використання принтера зі смартфона

  Для друку з мобільних пристроїв, що працюють на ОС Windows, можна користуватися такими програмами і технологіями:

  • AirPrint. Для роботи з цією технологією її має підтримувати сам принтер. Після цього можна працювати з друкуючим пристроєм через бездротове з’єднання з мобільним телефоном, планшетом або ноутбуком на платформах від Apple;
  • Google Cloud Print – додаток, сумісний з мобільними гаджетами на базі Android і iOS.

  Починаючи роботу з Google Cloud, слід запустити браузер Google Chrome і в його меню знайти додаткові налаштування.

  Тепер необхідно знайти розділ віртуальних принтерів і натиснути на пункт керування пристроями з підтримкою віртуальної пам’яті.

  Наступний крок – додавання нового принтера. Після налаштування друкуючого пристрою їм можна користуватися як з комп’ютера, так і з будь-якого мобільного пристрою, синхронізованого з ПК за допомогою профілю Google.

  Як підключити принтер до компютера: докладні інструкції для Windows, Mac OS і Android

  Рис. 12. Додавання віртуального пристрою в браузері «Хром».

  Крім цих програм існує цілий ряд інших, що підтримують підключення мобільних гаджетів з різними платформами.

  Їх випускають виробники друкуючих пристроїв – так, наприклад, у компанії HP для цих цілей є спеціальне програмне забезпечення ePrint.

  А єдиною вимогою для роботи таких програм є призначення принтера мережевим.

  Висновки

  Принципи підключення друкуючих пристроїв до комп’ютерів приблизно однакові для всіх популярних систем, і зазвичай не вимагають спеціалізованих знань.

  Хоча, звичайно, користувачеві Windows буде набагато простіше забезпечити таке підключення для ПК з тієї ж платформою, ніж робити це з Маком».

  Точно так само, власникам техніки від Apple легше підключати принтер до комп’ютерів з тією ж операційною системою.

  Серед проблем, які можуть з’явитися при підключенні, найчастіше зустрічається відсутність драйверів або неможливість їх автоматичного оновлення. Іноді причинами, за яких підключати ПК до печатающему пристрою доведеться довше, ніж очікувалося, є фізичні пошкодження портів або кабелів. Перший вид неполадок вирішується ручним оновленням програмного забезпечення, другий – використанням інших роз’ємів і шнурів.

  Всі зазначені способи підключення цілком підходять і для будь-якого принтера, і для багатофункціонального пристрою з функціями друку.

  А найзручнішим варіантом є мережеве підключення – особливо, якщо воно бездротове (хоча така функція є далеко не у всіх принтерів).

  Підключаючись до печатающему пристрою через мережу, не обов’язково мати з ним безпосередній зв’язок через кабель – більш того, комп’ютер може знаходитися практично на будь-якій відстані від принтера (в різних кімнатах, будинках і навіть містах, якщо зв’язок забезпечується не через локальну мережу, а з допомогою Інтернету).

  Відео: