Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

346

Нещодавно вийшла нова операційна система сімейства Windows – Windows 10.

Найпростіше оновити свою ос Windows до 10-ї версії, але якщо потрібно виконати установку з нуля (чи то другою системою «спробувати», то попередня ОС була не Windows), то доведеться встановлювати із зовнішнього носія – диска або флешки.

Саме тому, як створити завантажувальну флешку Windows 10, і присвячена ця стаття.

Для вирішення поставленої задачі знадобиться, власне, сама флешка розміром від 4 Гб, ISO-образ інсталяційного диска Windows 10 і програма, яка перенесе установчі дані на флешку і зробить її завантажувальної.

Таких програм є величезна кількість, ми розглянемо два з них:

 • Windows 10 Installation Media Creation Tool, офіційну утиліту від Microsoft,
 • і Rufus 2.3 Portable від стороннього розробника Akeo Consulting, а також дізнаємося, як зробити завантажувальну флешку з командного рядка без допомоги інших додатків.
Важливо! Слід пам’ятати, що вся інформація на флешці буде знищена, тому використовуйте порожню флешку або попередньо зробіть копію всіх необхідних даних.

Windows 10 Installation Media Creation Tool

 • Скачайте і запустіть Windows 10 Installation Media Creation Tool – офіційну утиліту від Microsoft, призначену для оновлення вже встановленої Windows до 10-ї версії, або для створення завантажувального зовнішнього носія (DVD-диск або USB-носій) для установки Windows 10 на іншому комп’ютері.
  До цього моменту флешка повинна бути підготовлена і вставлена в USB-порт вашого комп’ютера.
 • На першому екрані нам запропонують на вибір два варіанти: оновити цей комп’ютер або створити інсталяційний носій. Вибираємо другий і тиснемо Далі.Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК
 • Далі вибираємо мову – російську, нас цікавить випуск — Windows 10 (Win10 N і KN – це версії для Європи і Південної Кореї без встановлених Windows Media Player, Skype та інших програм, що потрапляють під антимонопольне законодавство цих країн) і опиняємося перед вибором розрядності ОС – 32-bit або 64-bit.
  Цей вибір залежить від того, який процесор встановлений у вашому комп’ютері (32 – або 64-бітний. Грубо кажучи, під 32-бітної ОС будуть працювати обидва типи процесорів, а під 64-бітної – х64 процесор буде працювати швидше і зможе використовувати більше оперативної пам’яті, а х32 не буде працювати взагалі.
 • Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

  Якщо на комп’ютері, для встановлення якого ви готуєте флешку, вже встановлена Windows, варто поглянути на властивості вже встановленої системи (клацнути правою кнопкою миші Комп’ютер і вибрати Властивості або натиснути поєднання клавіш Win+Pause/Break).

  Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

  Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

  Якщо у властивостях системи є “х64”, сміливо вибирайте 64-бітну версію.

  Якщо ж тип системи — х32 (в 32-бітної Windows XP розрядність не вказана), не поспішайте робити вибір: спочатку варто перевірити розрядність вашого процесора.

  Точну інформацію про розрядності процесора можна отримати з його документації або знайти технічне опис на сайті виробника за назвою процесора (його можна взяти з пункту властивостей системи Процесор для Win7/Vista і Комп’ютер для WinXP – все, що написано до значка @).

  Така перевірка виглядає доцільною з урахуванням того, що абсолютна більшість сучасних процесорів – 64-бітні.

 • Тепер нам залишилося вказати в якості носія «USB-флеш-пам’яті», вибрати вашу підключену флешку і почекати, поки програма скачає і запише файли Windows 10.
 • Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

  Rufus 2.3 portable

 • Спочатку нам треба завантажити інсталяційний ISO-образ Windows 10 (його можна взяти з сайту Microsoft – ось звідси). Тут нам, як у попередньому випадку, належить вибрати мову, версію і розрядність системи.
 • Потім качаємо portable версію утиліти Rufus з сайту https://rufus.akeo.ie.
 • Тепер у нас є все необхідне. Вставляємо флешку в USB-роз’єм і запускаємо Rufus.
 • Тут необхідно переконатися, що в випадаючому списку Пристрій обрана наша флешка, відзначити пункт Створити завантажувальний диск, вибрати зі списку ISO-образ і, натиснувши на кнопку із зображенням приводу компакт-дисків, вибрати скачаний вами образ Windows 10. Інші налаштування залишаємо за замовчуванням.Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК
 • Потім тиснемо Старт і чекаємо, поки програма виконає всі необхідні операції.
 • Додатків, подібних Rufus 2.3, здатних створити завантажувальний USB-носій, величезна кількість: WinToFlash, WinSetupFromUSB, WinISO, UltraISO, Windows 7 USB/DVD download tool і т. д., але робота з ними завжди зводиться до вибору флешки, на яку буде здійснено запис, вказівкою ISO-образу з Windows 10 і натискання кнопки, яка запускає процес створення завантажувальної флешки.

  Створення завантажувального USB-носія з командного рядка

  Якщо ви готуєте флешку для установки на комп’ютер з UEFI, і у вас 64-х бітна версія Windows 7 або 8, ви можете обійтися без сторонніх додатків і створити завантажувальну флешку з командного рядка за допомогою оснастки DiskPart.

  UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) — це більш сучасний аналог BIOS, а точніше — інтерфейс управління низькорівневими функціями обладнання, призначений для ініціалізації обладнання при включенні комп’ютера і подальшої передачі керування обладнанням операційній системі.
 • Викачуємо ISO-образ Windows 10.
 • Вставляємо підготовлену флешку в USB-порт.
 • Запускаємо командний рядок від імені адміністратора (Windows 7 її можна знайти в Пуск/Програми/Стандартні і клацання правою кнопкою вибрати Запустити від імені адміністратора; в Windows 8 слід натиснути комбінацію клавіш Win+Х і вибрати відповідний пункт у меню.)Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК
 • Послідовно виконати наступні команди:
 • diskpart – запуск оснастки.

  list disk – вивести список дисків. Тут вам треба визначити, під яким номером йде USB-накопичувач. Тут краще не помилятися, так як всі дані на вибраному диску будуть знищені.

  Швидше за все, він буде останнім у списку. Тим не менш краще звірити його розмір і відключити всі інші USB-накопичувачі. У нашому випадку це диск 6.

  select disk 6 – вибираємо в роботу диск 6.

  clean – видалення всіх розділів з вибраного диска

  create primary partition – створення на вибраному диску основного розділу

  format fs=fat32 quick – швидке форматування розділу в FAT32.

  active – команда робить розділ активним (тобто з нього можливе завантаження комп’ютера)

  assign – привласнення розділу імені (так звана буква диска)

  list volume – виведення списку всіх розділів. Тут дивимося, яку букву отримала наша флешка (в даному випадку М).

  exit – вихід із оснастки.

  Ось як це має виглядати:

  Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

 • Отже, флешка стала завантажувальної, і тепер нам треба скопіювати на неї файли з ISO-образу Windows 10. Зверніть увагу, не сам образ, а його вміст.
  Відкрити образ можна за допомогою віртуального CD/DVD-приводу (наприклад, Daemon Tools), архіватора (Winrar, 7-zip тощо) або засобами самої Windows (Підключити по правій кнопці миші).
  Неважливо, який спосіб вибрати, головне — отримати доступ до файлів, що містяться в образі. Виділяємо їх всі і копіюємо на знову створений, ім’я якого ми подивилися в списку, виведеному командою list volume.
 • Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК

  Після завершення копіювання файлів ви отримаєте завантажувальну флешку з Windows 10, проте слід пам’ятати, що вона підійде тільки для комп’ютерів з UEFI.

  На завершення статті слід зауважити, що з виходом Windows 10 процедура створення завантажувальної флешки анітрохи не змінилася, і всі методи, які підходили для більш ранніх версій Windows, як і раніше актуальні.

  Так що якщо вам звичніше працювати з якоюсь іншою програмою, ви цілком можете використовувати її.

  Як зробити завантажувальну флешку Windows 10

  Як створити завантажувальну флешку Windows 10: встановлюємо нову ОС на свій ПК