Як сильно always on display витрачає акумулятор? перевіряємо на практиці

19

Always on display — зручна функція. Але наскільки сильно вона розряджає батарею? ми озброїлися смартфоном vivo v21 і зробили виміри. Результат здивував.

На чому тестуємо

Перевіряти енергоспоживання always on display будемо на vivo v21. Апарат оснастили акумулятором на 4000 маг. За продуктивність відповідає 7-нанометровий восьмиядерний процесор mediatek dimensity 800u, а в якості операційної системи встановлена android 11 з фірмовою оболонкою funtouch os. Дисплей представлений 6,44-дюймовою amoled-матрицею з роздільною здатністю fhd + і підтримкою частоти оновлення 90 гц.

Як тестуємо

Для початку зарядимо смартфон до 100% і залишимо його на п’ять днів з активованою функцією always on display. Потім зафіксуємо залишився рівень заряду і знову заповнимо запаси енергії до максимуму.

Після чого відключимо aod і відкладемо мобільник на той же термін. Щоб виключити вплив системних процесів та інших факторів, в обох випадках переведемо телефон в авіарежим і вивантажимо всі додатки з оперативної пам’яті. До того ж виставимо яскравість екрану на 50% і відключимо авторегулювання.

Що на практиці

Програмне забезпечення vivo v21 передбачає кілька варіантів оформлення always on display, які до того ж можна кастомізувати. Ми вибрали тему з постійним відображенням на дисплеї невеликої картинки, дати, часу і відсотка заряду гаджета. А ось повідомлення прибрали.

За п’ять днів з активним aod смартфон розрядився на 88%, тобто за добу гаджет в середньому втрачав близько 17%. Без always on display за п’ятиденний термін апарат витратив всього 15% (по 3 відсотки в день).

Підсумки

Різниця виявилася істотною: з вимкненою функцією always on display телефон практично в шість разів автономніше, ніж з активованою. Однак не варто забувати, що в звичайному режимі смартфон все одно доводиться заряджати кожен день. В такому випадку aod хоч і вносить свій внесок у витрату акб, але на загальну картину впливає слабо. Крім того, vivo v21 підтримує швидку зарядку, так що заповнити заряд можна буде швидко.