Як телефон / планшет на android підключити до локальної мережі windows( lan), і переглядати розшарені файли на диску комп’ютера

26

Питання від користувача

Привіт олександр.

Підкажіть, чи можна як-небудь з планшета підключитися до комп’ютера по локальній мережі і переглядати певні папки. Це було б зручно: подивитися фільм, фотки, скинути що-небудь і т. П. У мене на пк купу всякої всячини, під 10 тб!

Ps планшет самий звичайний, samsung galaxy tab на android, комп’ютер працює на windows 10. 

Привіт.

Так, це можливо зробити (і не дуже складно // один раз все налаштувавши – можна користуватися роками). Замітку нижче побудую у вигляді покрокових дій-рекомендується повторювати в такій же послідовності.

Крок 1

Для початку слід зробити одну важливу ремарку : і комп’ютер, і телефон повинні бути підключені до одного wi-fi роутера / / тобто бути в одній локальній мережі! 👇 (підключення що. Не обов’язково проводом, можна і по wi-fi)

Ніяких специфічних налаштувань вводити в самому роутері не потрібно, тому на сім я не зупиняюся, і переходжу до наступного кроку…

Lan-кабель від wi-fi роутера

*

Крок 2

Перейдемо безпосередньо до налаштування комп’ютера. Я буду вважати, що на ньому встановлена windows 10/11.

Відкрийте властивості (прав. Кнопка мишки по папці) тієї папки , яку ви хочете розшарити (відкрити доступ) в локальній мережі.

У її властивостях відкрийте вкладку “доступ /загальний доступ” і додайте користувача “все”. См. Скріншот нижче. 👇

Поділитися папкою-windows 11

Далі в цій же вкладці натисніть по кнопці “розширена настройка” і поставте прапорець напроти пункту “відкрити загальний доступ до цієї папки” (якщо з телефону ви хочете отримати можливість видаляти або копіювати файли на пк — в дозволах встановіть повний доступ 👇 ).

Відкрити спільний доступ до папки

*

Крок 3

Тепер на цьому ж пк (на якому розшарували папку) необхідно відкрити 📌 панель управління (win+r, і команда control). Далі перейти в наступної категорії:

*

Зліва в меню клацніть по пункту “змінити додаткові параметри спільного доступу” для профілів «всі мережі», «гостьова або загальнодоступна», «приватна (поточний профіль) установіть наступне:

Змінити параметри загального доступу

*

Крок 4

На всякий випадок на цьому ж пк (з розшареної папкою) відкрийте компоненти windows (win+r, і команда optionalfeatures) і увімкніть підтримку smb (див. Як у мене на скріні).

після перезавантажте комп’ютер!

Smb

*

Крок 5

Тепер переходимо до телефону! у своєму прикладі використовую звичайний апарат (без специфічних функцій) з android 10.

Взагалі, користуватися розшареної папкою в локальній мережі можна різними способами-нижче покажу універсальний. Для цього нам знадобитися додаток 📌 cx провідник (посилання на google play). Ця програма дозволяє зручно працювати з великим числом файлів на різних типах накопичувачів (в т.ч. І в лок. Тенета).

Після того, як запустіть “cx провідник” — перейдіть у вкладку” мережа / нове місце “- потім кнопка”віддалені підключення / локальна мережа”. См. Скрін нижче. 👇

Cx провідник-локальна мережа

Якщо ваш комп’ютер включений і підкл. До цієї ж мережі, що і телефон (прим.: до того ж wi-fi роутера) — ви побачите його ім’я (в моєму прикладі “alex-pc”). Натиснувши по ньому-потрібно встановити галочку на анонімний вхід і клікнути по ok. 👇

Анонімний вхід

Якщо все було коректно налаштовано — перед вами з’являться розшарені папки на цьому пк. Вам залишиться лише увійти в потрібну і почати переглядати… (командувати в ній). Задача вирішена?! 😉

Примітка: надалі налаштовувати більше нічого не потрібно. Cx провідник запам’ятає ім’я цього пк і дозволить відкривати розшарені на ньому папки, як тільки він буде включений!

Все! з телефону можна працювати з папкою на пк

Порівняно часто при спробі відкрити розшарені папки на пк — можна побачити помилку “відмовлено в доступі”. Як правило, вона виникає через те, що в налаштуваннях мережі windows не откл. Парольний захист (див. Крок 3 / / або після її відключення пк не був перезавантажений!).

*

👋