Як вибрати телевізор

11-16-2018

Лінійки сучасних телевізорів оновлюються не так часто, як смартфони. Та й користувачі не звикли міняти телевізор щороку. Зазвичай телевізор-це покупка, як мінімум, на кілька років. Саме тому ціна помилки у виборі тут вище. На що звертати увагу при виборі телевізора в 2018 році? Як підібрати оптимальну діагональ і дозвіл? Який тип матриці більш кращий? Постараємося коротко зупинитися на основних моментах. хочемо порекомендувати купить тв самсунг

Розмір діагоналі
Перш за все, слід визначитися з розміром діагоналі вашого майбутнього телевізора. Але пам’ятайте, що правило «чим більше, тим краще» тут не працює. Вибираючи діагональ телевізора, потрібно орієнтуватися на те, з якої відстані ви будете його дивитися. І ось тут потрібно запам’ятати правило: для сучасного телевізора оптимальна дистанція перегляду складає 1.2-2.5 діагоналі екрану.

Чому саме такий діапазон? Справа в тому, що відстань в 1.2 діагоналі приблизно відповідає середнім рядам в кінотеатрі, а 2.5 діагоналі – заднім рядам. В обох випадках дивитися телевізор буде комфортно. Таким чином, досить просто виміряти відстань від дивана до передбачуваного місця установки телевізора, після чого сміливо відправлятися в магазин вже точно знаючи, яка діагональ телевізора вам потрібна.

Технологія матриці
Тип матриці – це параметр, який безпосередньо впливає на якість зображення. Сьогодні в магазинах представлені традиційні LED-телевізори, а також інноваційні OLED-телевізори. Крім того, виробники нерідко вдосконалюють традиційні технології, привносячи в них щось своє. Наприклад, Samsung пропонує телевізори QLED, виконані на базі технології квантових точок.

Детальніше про технологію QLED на прикладі телевізора Samsung QE55Q8CAMUXUA у відеоролику нижче:

Найбільш поширені LED-телевізори. Це звичайні РК-моделі, матриця яких підсвічується невеликими світлодіодами. Звідси і назва. Технологія досить широко поширена, що робить такі телевізори хорошим вибором у співвідношенні ціна/якість.

OLED-телевізори – це більш нова і і високотехнологічна категорія. Тут вже кожен піксель є окремим органічним світлодіодом, який світиться самостійно. Головні переваги OLED-підвищена контрастність і більш точна передача кольору. Заявлено, що OLED-матриці здатні передавати більше мільярда відтінків. Це в десятки разів більше звичайних LED-телевізорів. А глибина чорного кольору тут досягається за рахунок повного відключення пікселів в незадіяних ділянках. Загалом, різниця між LED і OLED-телевізором видно неозброєним оком. В тому числі, і за вартістю. В силу своєї новизни і технологічності, OLED-телевізори коштують дорожче. Однак є чимало акційних пропозицій і знижок, наприклад, у відповідному розділі на Розетці — https://rozetka.com.ua/all-tv/c80037/unique=50134/ або в інших популярних магазинах.

З додаткових можливостей варто звернути увагу на підтримку HDR. Це режим підвищеного динамічного діапазону, який сьогодні активно впроваджується. Правда, в нашій країні поки немає телемовлення в HDR-форматі, тому для того, щоб оцінити переваги HDR-відео, вам знадобиться відповідний контент.

Дозвіл
Якщо ще рік-два тому золотим стандартом для телевізорів було дозвіл Full HD, то сьогодні на ринку править бал UHD 4K. Так, для перегляду звичайних вітчизняних ефірних каналів у такому дозволі немає ніякого сенсу. Але ось фільмів в 4K вже достатня кількість в різних стрімінгових сервісах. Крім того, 4K-контенту стає все більше на YouTube.

При цьому, різниця в якості зображення і його сприйнятті для Full HD і 4K завжди очевидна. Так що, якщо ви хочете, щоб телевізор ще довго зберігав актуальність, слід придивитися до 4K-моделей, хоч вони і коштують дорожче.

Звук
Хороший звук в телевізорі не менш важливий, ніж якісне зображення. Особливо якщо ви не плануєте відразу встановлювати зовнішню акустику. Звичайно, єдиний спосіб як слід оцінити якість звуку – це послухати, як звучить той чи інший телевізор наживо, в магазині.

Але є деякі позначення, які вкажуть вам на те, що телевізор, швидше за все, зможе похвалитися непоганим звуком. Так, маркування 5.2 говорить про те, що телевізор оснащений системою об’ємного звуку з двома сабвуферами. Також деякі виробники оснащують свої телевізори технологією Dolby Atmos.

Система Smart TV
Сьогодні більшість виробників відійшло від власних пропрієтарних систем Smart TV і пропонують стандартизовані платформи, такі як WebOS, Opera Smart TV або Android.