Як вибрати антивірус

4-27-2021

Я протестував всі доступні безкоштовні антивіруси тисячами шкідливих файлів для windows. Використовуючи віртуальне оточення для windows 7-windows 10, я перевірив всі антивіруси і оцінив їх здатність забезпечити захист від шкідливих програм, зручність інтерфейсу і можливості захисту конфіденційності. Це було непросто-є лише кілька антивірусів , які можна купити на сайті https://ua.softlist.com.ua та по найкращим цінам , здатних забезпечити гідний захист комп’ютера на windows.

Крім цього, я знайшов кілька безкоштовних антивірусних програм, що підвищують можливості вбудованих інструментів захисту windows. П’ять пропонованих до скачування програм забезпечують безкоштовний захист від вірусів і надають гідний набір інструментів забезпечення безпеки.

При цьому в кожному безкоштовному антивірусі вам доведеться зіткнутися з не найприємнішими обмеженнями. Саме тому я завжди рекомендую щомісяця вкладати невелику суму на покупку premium антивіруса із захистом від усіх видів шкідливих програм і додатковими функціями, такими як vpn, менеджер паролів, батьківський контроль і моніторинг даркнета (в norton 360 є всі ці функції і він є кращим антивірусом в 2021 році, при цьому він доступний за дуже вигідною ціною).

Я протестував і оцінив всі безкоштовні антивіруси зі списку на підставі результатів виявлення шкідливих програм, зручності використання і корисності додаткових функцій забезпечення безпеки. На жаль, жоден безкоштовний антивірус не надає всіх функцій, необхідних для повноцінного захисту, однак захист хорошого безкоштовного антивіруса краще, ніж її повна відсутність!

Ось короткий список кращих безкоштовних антивірусів для windows в 2021 році:

 • 1.  avira-найкращий безкоштовний антивірус для windows у 2021 році.
 • 2.  panda-потужний антивірусний захист зі зручним інтерфейсом для новачків.
 • 3.  sophos-хороший захист в реальному часі з віддаленим доступом для трьох комп’ютерів.
 • 4. Kaspersky-безкоштовні додаткові функції, в тому числі vpn, моніторинг даркнета і менеджер паролів.
 • 5. Bitdefender-простий безкоштовний антивірус з низьким навантаженням на процесор.
 • часті питання про безкоштовні антивіруси для windows.

У вас вже є безкоштовний антивірус на комп’ютері, але цього недостатньо

На вашому комп’ютері вже встановлено захисник windows (на деяких нових комп’ютерах з windows 10 він називається “безпека windows” або “захисник майкрософт”), який, згідно з нашим повним оглядом, є гідним безкоштовним антивірусом. Однак у захисника windows багато проблем – він рідко оновлюється, у нього немає додаткових інструментів захисту в інтернеті і часто в ньому зустрічаються уразливості, які не усуваються довгий час (іноді роками!). Крім цього, при проведенні наших незалежних тестів захисник windows завжди показує слабші результати в порівнянні з іншими кращими антивірусами. Саме тому я завжди рекомендую забезпечувати максимальний захист вашого пк за допомогою сторонніх антивірусів.

Всі безкоштовні антивіруси з нашого списку значно перевершують антивірус захисник windows від майкрософт. Безкоштовні програми з нашого списку створені кращими компаніями зі сфери забезпечення кібербезпеки – вони безкоштовно надають свій антивірусний захист premium-рівня. Це одні з кращих антивірусів і модулів пошуку шкідливих програм в світі, при цьому наші незалежні тести підтверджують, що дані модулі антивірусного захисту могутніше, швидше і краще, ніж захисник windows від майкрософт.

При цьому деякі безкоштовні програми з мого списку також надають додатковий захист від кіберзагроз. Найбільше безкоштовних функцій надає кращий безкоштовний антивірус для windows-avira free security for windows, проте в безкоштовному тарифі avira також є неприємні обмеження, яких немає в платних тарифах.

Зазвичай компанії зі сфери кібербезпеки лише заманюють вас безкоштовним продуктом, при цьому всі вони намагаються зробити вас користувачем платних сервісів. Якщо ви хочете забезпечити найкращий захист ваших пристроїв, вам доведеться заплатити за антивірус premium-класу. На жаль, іншого способу немає.

Але якщо вам потрібен простий інструмент для пошуку шкідливих програм і кілька гідних функцій забезпечення веб-захисту, здатних підвищити можливості захисника від майкрософт, вам підійде будь-який продукт з нашого списку.

Принцип оцінки кращих безкоштовних антивірусів для windows

 • виявлення шкідливих програм. Я скачав більше тисячі шкідливих програм на тестовий комп’ютер, серед яких були трояни, програми-вимагачі, руткіти і кейлоггери. Я протестував функції пошуку вірусів і захист в реальному часі, при цьому в список потрапили тільки антивіруси, здатні виявити більше шкідливих програм, ніж захисник windows.
 • додаткові функції. Деякі безкоштовні антивіруси також мають додаткові функції, такі як менеджер паролів, vpn та захист від фішингу. Я протестував всі функції і оцінив, чи є від них користь, або навпаки – вони обмежені, погано працюють або не додають ніякої цінності.
 • простота використання. Захисник windows завжди працює автоматично, тому безкоштовний антивірус повинен бути зручний у використанні як для досвідчених користувачів, так і для новачків. У всіх програм з нашого списку зручна панель управління, інтуїтивні функції і гідна підтримка користувачів.
 • абсолютно безкоштовна версія. Компанії зазвичай заманюють користувачів безкоштовною пробною версією, а потім вимагають оплати за подальше використання. Я особисто переконався, що всі антивіруси зі списку абсолютно безкоштовні і не є “безкоштовною пробною версією”.

Популярні антивіруси не потрапили в список

Я тривалий час складав і перевіряв цей список, щоб гарантувати вам максимально якісні продукти. Вас може здивувати, що деякі з кращих антивірусів не потрапили в топ-5. Ось вони:

 • avast. Avast і його дочірня антивірусна компанія avg досі надають два безкоштовних і широко відомих антивірусних продукту (avast free antivirus і avg antivirus free), проте їх постійні порушення конфіденційності викликають занадто багато питань. Більш детальна інформація доступна тут.
 • totalav. Totalav-один з моїх улюблених антивірусів в 2021 році. Він надає відмінний захист в реальному часі, потужні інструменти оптимізації пристрою і vpn з безлімітним трафіком. У нього є безкоштовна версія, доступна тут, однак це лише базовий антивірус, який не надає такого ж набору функцій, як інші програми з нашого списку. Однак якщо вам потрібен висококласний антивірус, з totalav ви отримаєте один з кращих на ринку інструментів забезпечення інтернет-безпеки за доступною ціною.
 • norton. Дуже прикро, що в norton немає навіть “безкоштовної пробної версії” антивіруса для windows. При цьому як я говорив раніше, norton є одним з кращих в світі антивірусів для захисту комп’ютера, тому якщо вам потрібен захист premium-рівня, norton стане кращим вибором.

 1. Avira free security for windows-кращий безкоштовний антивірус в 2021 році

Avira free security for windows-мій улюблений безкоштовний антивірус для windows в 2021 році, у нього один з кращих на ринку модулів захисту від шкідливих програм, він надає більше безкоштовних функцій, ніж інші конкуренти, і при цьому він дуже простий у використанні.

Пошук вірусів avira працює в хмарі, а значить виявлення і аналіз вірусів не відбувається на вашому комп’ютері, тому avira не займає багато місця, швидко працює і не навантажує систему.

Під час тестування модуль виявлення шкідливих програм avira виявив всі шкідливі файли, при цьому він мінімально навантажує процесор, і я міг спокійно використовувати будь-які ресурсомісткі програми під час виконання перевірки на віруси. Mcafee,Norton і інші платні антивіруси однаково ефективно виявляють шкідливі програми, однак при виконанні повної перевірки диска на віруси вони уповільнюють роботу систему значно більше, ніж avira.