Як вибрати музику

12-13-2021

Варіанти для пошуку нової музики-є, і їх багато. Минулого разу ми зупинилися на музичних платформах, email-розсилках і подкастах. Сьогодні обговоримо, як у вирішенні цього завдання допомагають онлайн-виставки, вивчення лейблів і карт музичних мікрожанрів. Також хочемо порекомендувати вибрати найкращу музіку на сайті https://mufm.me/ 

Днями-в одному з наших дайджестів – ми пройшлися по імпровізованій онлайн-виставці аудіотехніки: розповіли про новинки та інтерв’ю з розробниками. Але цього року на дистанційці-майже всі музичні фестивалі. Навесні в такому режимі провели sxsw і навіть виклали плейлист з 747 композицій його учасників на youtube. Добірка нової музики з фесту на spotify виявилася майже в два рази об’ємніше – на 1359 пісень, є і версія плейлиста для apple music.

Треки для подібних плейлистів підбирають музичні куратори, тому можна сміливо ставити їх і не боятися втратити час. Навіть якщо ви і не любитель подорожей на оффлайн-версії таких заходів, їх digital-формат допоможе відкрити для себе величезну кількість нових колективів.

Якщо придивитися до того, що випускає та чи інша звукозаписна компанія, крім треків, вже потрапили в ваш плейлист, можна знайти багато цікавого. Але такий підхід варто застосовувати тільки до невеликих лейблам, сфокусованим навколо певного стилю. Дослідження продукції гігантів музичної індустрії займе набагато більше часу і сил.

Крім того, варто вивчити творчість продюсерів, які попрацювали разом з вашими улюбленцями. Є ймовірність, що вони допомагали всім музикантам з лейбла або підготували щось цікаве для інших record-компаній. До речі, такий пошук-не є якимось унікальним рішенням для світу музики і широко використовується для вибору книг і навіть програмного забезпечення.

Близька ніша для аналізу-учасники ремікс-контестів, які часто проводять відомі колективи-наприклад, клейтон алберт (klayton albert), що представляє такі проекти як celldweller і scandroid. Він влаштовує регулярні конкурси для музикантів на своєму лейблі fixt music.

Заключний хінт-виконавці і групи, які супроводжують відомих хедлайнерів в турах. Пошук такої інформації займе час, але результат може бути цікавим для прослуховування.

Їх перевага в швидкому переході до вивчення нових жанрів. Якщо вам було б цікаво познайомитися з проектами з цієї області, погляньте на every noise at once. Досить визначитися з вибором за допомогою текстового пошуку по сторінці (або вивести мікрожанри у вигляді списку), послухати семпл і пошукати щось схоже в звичному стрімінговом сервісі.