Як вибрати програвачі вінілу

12-1-2021

Як вибрати програвач вінілу?

Зрозуміло, що у кожного покупця знайдуться свої переваги. Сучасні програвачі можуть бути досить складними системами, які збираються з компонентів різних виробників, за смаком їх власника… Також хочемо вам порекомендувати pro-ject проигрыватель в магазине Play Vinyl.

Якщо ви робите тільки перші кроки в цій області, такий варіант, очевидно, буде не найефективнішим. Ми спробуємо “задати тон”, запропонувавши кілька ступенів досконалості і зручності вінілового звуковідтворення – на вибір.

Переваги платівок

Привабливість аналогового звуку привела до того, що останнім часом популярність грамзапису, у свій час сильно скоротилася, зараз тримається на стабільно високому рівні. Вся справа в тому, що звучання грамплатівки відрізняється від цифрових записів натуральної теплотою і легкістю. Саме за це любителі вінілу так цінують свої програвачі. З іншого боку, можна критикувати вініл за те, що він не забезпечує технічних параметрів, зокрема, динамічного діапазону, доступного в сучасних фонограмах високого дозволу. Але, як не дивно, саме натуральне звучання стає тим привабливим моментом, який часто змушують віддати перевагу вінілу. З іншого боку, складно заперечувати можливості сучасного цифрового аудіо, що забезпечує доступ до маси дуже якісних записів з самих різних джерел …

Зате прослуховування вінілового диска супроводжує своєрідний ритуал. Це можливість розглянути обкладинку, не поспішаючи дістати платівку, встановити її на обертовий стіл, націлити голку на потрібну доріжку і плавно відпустити мікроліфт. І отримати по-справжньому живе звучання. Про техніку, яка дозволяє все це зробити, і піде мова.

Універсальний програвач

Повністю автоматичний програвач вінілових дисків dp-300f

Давайте не будемо говорити про системи вагою кілька десятків кілограмів, обладнаних декількома тонармами, левітаційними системами обертання і прецизійними модулями живлення. Ці системи збираються не відразу і довго доводяться до досконалості. Нам потрібно те, що працює, причому працює добре і відразу.

Ось приклад такого програвача-модель denon dp-300. Він привабливий тим, що здатний працювати, як кажуть, прямо з коробки. Вам знадобиться зробити кілька настановних заходів, які навряд чи займуть більше 5 хвилин. Через спеціальне вікно в диску забезпечений доступ до пасіка (його правильніше називати ремінь), який слід накинути на шків електродвигуна. Потім через таке ж вікно можна вибрати величину напруги в електричній мережі – це важливо і вимагає уважного ставлення. Крім того, таким же чином можна перемикати швидкість обертання диска.

Залишилося покласти на обертовий стіл гумовий мат-і ваш програвач готовий до роботи. Важлива особливість denon dp – 300-в наявності вбудованого фонокоректора. Сигнал з картриджа вимагає корекції (по таємничої кривої riaa) і посилення. Таким чином, програвач можна безпосередньо підключити до будь-якого підсилювача, зовнішній фонокоректор не потрібен. Модель забезпечена встановленим, тобто, вже готовим до роботи картриджем класу мм (з рухомим магнітом), який заздалегідь встановлений на знімний майданчик на кінці тонарма. У разі необхідності зміни картриджа, зручно буде відстикувати майданчик і замінити картридж «у відриві» від усього іншого.