Як Замінити ТЕН в пральній машині

329

Несправність нагрівача виражається в обриві ланцюга, або у витоку на корпус. В обох випадках несправний елемент повинен бути замінений на справний новий. Замена ТЭНа в стиральной машине необхідно отримати доступ до задньої стінки машинки. Відкрутити кріпильні гвинти невеликий заглушки розташованої в цокольній зоні. Через отвір отримати доступ до нагрівального елементу, який знаходиться у правому верхньому куті. За допомогою мобільного телефону зафіксувати положення проводів і підключення контактів. З боків розташовані контакти живлення (нуль і фаза, зазвичай червоного та синього кольору). У центрі розташований контакт корпусу (земля – жовто – зелений провід).

Між контактом корпусу і живлення розташований датчик температури – пластиковий роз’єм з клямкою. Всі проводи необхідно акуратно від’єднати від Тена. З допомогою головки послабити гайку, розташовану по центру нагрівача. Відкручувати гайку потрібно не до кінця, після чого втопити її всередину разом з болтом натягу. Це остаточно послабить гумовий ущільнювач і дозволить вийняти ТЕН з бака. Але на практиці це відбувається не відразу, так як гума ущільнювача, постійно перебуваючи у здавленим стані, приймає всередині бака опуклу форму, яка перешкоджає вільному виходу Тена. Для зняття нагрівального елемента використовують шлицевую викрутку, якою піддягають його по колу. Вийняти ТЕН з бака пральної машини . Видно, що старий нагрівач має вапняний наліт. Чим товще наліт, тим слабкіше тепловіддача, що, в кінцевому рахунку, призводить до внутрішнього перегріву і обриву ланцюга. При зміні Тена зі старого знімають температурний датчик і встановлюють на новий. Такі датчики (термістори) як правило, справні.

Для плавної установки, прокладку нового Тена можна змастити рідким милом або мийним засобом. При установці нового Тена необхідно стежити за тим, щоб дальній його край увійшов в зачеплення з кріпленням, яке розташоване всередині бака. Вставити нагрівач в бак і натиснути на нього до повної посадки в отвір бака. Закрутити натяжну гайку із середнім зусиллям. Підключити всі контакти в зворотному порядку (керуватися фото, зроблених перед розбиранням). Перед остаточною збіркою необхідно перевірити ТЕН, на герметичність, набравши в бак води без включення прання. У випадку, якщо з’єднання не герметично необхідно додатково затягнути гайку натягу.