Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

386

В даний час різноманітні блокування сайтів в Росії отримали широке поширення, при цьому, часто, провайдери самі блокують що або «на всяк випадок», навіть не чекаючи рішення Роскомнадзора на цей рахунок.

Це може стосуватися як новинних сайтів певної спрямованості, так і відеотек, торрент-трекерів і бібліотек з безкоштовними медіафайлами.

Обійти таку блокування допомагає Frigate – особливе розширення для браузера Opera.

Зміст:

Функціонал

Що ж саме робить це розширення? Воно допомагає обійти блокування сайтів, доступ до яких закритий на території РФ в цілому, або обмежений конкретно вашим провайдером.

Тобто, якщо на вашому комп’ютері для браузера Опера воно встановлене, то ви зможете без зайвих складнощів відвідувати сайти, які не змогли б відвідати без нього (так як замість них відкривалася б повідомлення про блокування від Роскомнагляду або від вашого провайдера).

Для розуміння принципу його роботи потрібно знати, що таке проксі-сервер. Це проміжний сервер, який може бути зареєстрований на території тієї чи іншої країни або не зареєстрований зовсім і який виконує роль посередника між комп’ютером від якого виходить запит і цільовим (кінцевим) сервером сайту. З цього зрозуміло, що так як сайт зареєстрований на території певної країни, то після переходу через проксі він відкривається тому, що дані про країну, з якої виходить запит, губляться.
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

У чому ж переваги саме цього розширення?

В першу чергу в тому, що воно включає проксі тільки при переході на заблоковані ресурси, а не постійно, як роблять більшість аналогічних сервісів та інструментів.

Це збільшує швидкість і стабільність роботи з’єднання, так як при проході через проксі ці показники трохи знижуються.

Крім того, саме воно, на відміну від аналогів, передає власнику сайту реальні дані користувача, а не підмінені. Це додаток – це не анонімайзер, як більшість сервісів для обходу блокувань, а просто інструмент для перегляду сайтів. Це дуже великий плюс для адміністраторів сайтів, так як вони отримують реальну статистику відвідуваності, охоплення аудиторії і т. д. навіть якщо сайт заблокований.

Установка

Цей додаток не представлено на сайті Опера, оскільки, строго кажучи, офіційним розширенням не є. Бо завантажити його можна з сайту розробника.

Для скачування і установки дійте згідно наступного алгоритму:

1Перейдіть за посиланням https://fri-gate.org/ru/;

2Виберіть серед кнопок у лівій частині вікна той тип аддона, який вам потрібен (зверніть увагу, що можна скачати Frigate і для інших браузерів, а також на те, що для різних країн потрібні різні версії програми, так це залежить від списку заблокованих на території країни сайтів);

3Натисніть на кнопку і дочекайтеся закінчення завантаження, якщо потрібно підтвердження дозволу на скачування – дайте його (це залежить від налаштувань вашого браузера);

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

4Коли додаток скочується, ваш браузер, швидше за все, покаже повідомлення про те, що джерело додатки браузеру невідомий (так як воно не є офіційним);

5Таким чином, для його підключення вам потрібно перейти в менеджер розширень – зробити це можна прямо з вікна повідомлення, просто натиснувши на кнопку Перейти в ньому;

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

6Після натискання на цю кнопку, вас автоматично переадресує до вікна зі списком, і ви побачите, що викачане розширення в ньому відобразилося

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

7Виділіть бажане розширення натиснувши на нього, а потім клацніть по кнопці Встановити;

8Знову відкриється невелике вікно, в якому з’явиться попередження про те, що джерело додатки невідомий;

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

9У цьому вікні знову підтвердіть установку на свій браузер;

10Тепер система відправить вас на офіційний сайт розширення, на головній сторінці якого буде написано, що воно успішно встановилося на ваш браузер;

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

11Якщо ви побачили таке повідомлення, то можна закрити всі вкладки і перезапустити Оперу.

Тепер ви можете відвідувати сайти, заблоковані на території вашої країни Роскомнаглядом або провайдером. Перевірити успішність установки також можна подивившись на панель інструментів.

На ній з’явиться значок з літерою L в скругленном трикутнику, який вказує на те, що додаток для браузера успішно встановилося.

Читайте також:

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

ТОП-10 способів, Як забезпечити доступ до заблокованих сайтів?

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

Використання

Як же користувачеві взаємодіяти з даними додатком?

Це не складно, тобто, від користувача зовсім не потрібно ніяких спеціальних дій, так як розширення працює в автоматичному режимі.

На сайті програми є особливий список, в який вручну або в автоматичному режимі вносяться всі сайти, заблоковані з тих чи інших причин на території Росії або України – в залежності від того, для якої країни ви завантажили додаток). Цей список постійно розширюється і поповнюється.

Як тільки ви переходите на який небудь сайт з цього списку, сервіс автоматично підключає проксі-сервер, через який з цього моменту буде йти ваше з’єднання з сайтом.

Так як тепер сайт з’єднується вже не з вашим російським IP, а з проксі, доступ буде відкрито.

При цьому якщо сайт заблокований, то проксі не підключається, вас з’єднують з ним у звичайному режимі, а розширення за запитом видає повідомлення про те, що ресурс «доступний без проксі».

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

Проте, якщо з якоїсь причини вам потрібно відвідати сайт без блокувань все ж через проксі, то можна зробити це примусово.

Для цього наведіть курсор на значок програми в браузері, після чого з’явиться спливаюче вікно з меню.

Знайдіть кнопку вимикача і натисніть на неї, активуючи зв’язок через проксі (пам’ятаєте, що таке налаштування буде дійсна тільки для конкретного сайту).

Ця програма не замінює анонімайзера, як вже було сказано вище, тому активувати з’єднання через проксі з цієї причини безглуздо.

Для досягнення повної анонімності в мережі використовувати інші методи і додатки.

Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

Також (за допомогою значка вимикача) можна і відключити роботу з проксі з конкретним сайтом. Ви можете вимкнути такий додаток (а, отже, і роботу з проксі) зовсім (наприклад, при виході в мережу дитини без контролю дорослого). Для цього просто знайдіть значок додатка на панелі інструментів і клацніть по ньому — тепер заблоковані сайти знову не стануть відкриватися (значок L в трикутнику зміниться на значок Про і з’явиться напис off). Для включення доповнення знову клацніть по значку.
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

Налаштування

Можна налаштувати додаток в досить широкому форматі. Робиться це через менеджер додатків вашого браузера. Як же працювати з доповненням в цьому випадку?

  • Натисніть кнопку Меню або Опера у верхньому лівому куті екрану при відкритому браузері;
  • Розгорнеться великий список, що випадає;
  • Перейдіть на розділ Розширення в ньому (приблизно в середині списку);
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

  • Тепер відкрилася панель розширень і їх список – знайдіть у ньому те, що ви хочете внести зміни;
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

  • Натисніть на кнопку Параметри в нижній частині комірки з цим додатком;
  • Ви можете додати у список вручну будь заблокований сайт, якщо він не включений в перелік на офіційному сайті доповнення і зайти ви на нього не можете;
  • Ви можете внести в список свою адресу проксі, активувати режим анонімності і т. д.;
  • Можна зробити додаткові настройки – відключити рекламу, налаштувати оповіщення від доповнення, активувати оптимізацію.
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

Тут же ви можете відключити додаток повністю так, що його значок зникне з панелі інструментів браузера, просто приховати значок без відключення, дозволити роботу в приватному режимі, відкрити доступ до посилань. Також ви можете активувати збір помилок для створення звіту і відправлення його розробникам з метою повного або часткового усунення багів. Для активації всіх цих функцій вам лише потрібно проставити галочки у відповідних чекбокси в комірці доповнення.
Як завантажити і встановити Frigate на браузер Opera

Читайте також:

VPN – що це таке? — Опис та налаштування сервера

Що таке локальна мережа LAN. Чим відрізняється від WAN LAN, у чому різниця?

Топ-5 кращих доповнень до браузеру Google Chrome, що дозволяють управляти своїм VPN

Не відображаються картинки у браузері. Причини і способи розв’язання проблеми

Відмінні риси

У таблиці нижче наведені характерні риси доповнення та його відмінності від більшості додатків.

Таблиця 1. Відмінності доповнення Frigate

Параметр Значення
Анонімність Налаштовувана
Робота з проксі Тільки на заблокованих сайтах
Розширення списку блокувань Так
Активація Автоматично або примусово
Сумісні браузери Mozilla Firefox, Opera
Країни Росія, Україна

Доповнення не вносить якихось інших змін в роботу браузера.