Як збільшити оперативну память компютера?

523

В одній з минулих статей, в якій розглядалися способи збільшення продуктивності комп’ютера, ми вже коротко торкалися питання збільшення оперативної пам’яті (ОЗП).

Мета даної статті максимально детально розповісти, як вибрати і замінити оперативну пам’ять.

Критерії вибору ОЗП

Отже, ви визначилися, що необхідно збільшити оперативну пам’ять. За якими критеріями слід обирати модулі ОЗУ?

Перш ніж відправиться в магазин і зробити замовлення, рекомендуємо уважно ознайомитися з поданим нижче матеріалом, що дозволить заощадити не тільки ваш час, але і гроші.

Виробник. Перше, з чого необхідно починати вибір — це з вибору виробника ОЗП.

Багато тут керуються принципом, що чим більше часу виробник на ринку виробництва модулів пам’яті, тим якісніше його продукція.

З особистого досвіду скажемо, що непоганий за якістю є продукція компаній Corsair, Hynix, Kingston.

Форм-фактор. Розмір настільних комп’ютерів і ноутбуків відрізняється, також і відрізняються розміри модулів ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і роз’єм для них.

Модулі для настільних ПК мають назву DIMM, для ноутбуків SO-DIMM.

Обсяг пам’яті. Один з параметрів, що відповідають за швидкодію модуля.

При виборі обсягу пам’яті слід враховувати, що на даний момент для більшості офісних завдань необхідно 2 ГБ оперативної пам’яті.

Для роботи з відео і графічними редакторами достатньо 4 ГБ, для комп’ютерних ігор цей параметр, мабуть, не має меж, але розміру ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті від 4 до 8 ГБ повинно вистачити для більшості сучасних ігрових завдань.

Якщо ви вирішили придбати 4 ГБ ОЗУ, то краще віддати перевагу 1 модулю ємністю 4 ГБ, ніж на 2 з 2 Гб.

Також необхідно ознайомитися з характеристиками вашої материнської плати, кожна материнська плата має обмеження на загальний обсяг ОЗП, а також на обсяг пам’яті, підтримуваний кожним її слотом.

Тип пам’яті.

Для виконання цього та наступного пункту необхідно скористатися спеціальними програмами, які дозволяють дізнатися тип встановленого обладнання в комп’ютері (наприклад, Everest).

Також можна зняти кришку ПК або ноутбука і подивитися на наклейки ОЗУ, на них, як правило, вказаний тип пам’яті і частота модуля.

Розрізняють такі типи пам’яті SDRAM, DDR, DDR2, DDR3, DDR3L (з пониженим режимом енергоспоживання, від англ. «Low» низький) DDR4.

Тип пам’яті характеризує техпроцес, за яким виконані чіпи – чим новіший тип пам’яті, тим вище її технічні характеристики (частота).

Також у різних типів ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті різну кількість контактів, так, наприклад, для SDRAM це 144 контакту (піна), DDR – 184, DDR2 – 214, DDR3 – 240, DDR4 – 288.

Увага! Ціна на старі типи модулів пам’яті (SDRAM, DDR) практично однакова з ціною на DDR3, а в деяких випадках навіть перевищує її. Якщо у вашому комп’ютері встановлений тип пам’яті DDR SDRAM або, радимо не витрачати гроші на придбання додаткових модулів (приріст продуктивності буде мінімальним), а виконати модернізацію всього ПК.

Як збільшити оперативну память компютера?

Частота пам’яті. Від цього параметра залежить швидкодія, чим вище частота, тим краще.

Якщо планується придбання і установка модуля поряд з уже наявними, то як і в попередньому пункті необхідно вивчити які модулі вже встановлені і вибирати новий модуль з такою ж частотою.

Якщо ви вирішили повністю замінити ОЗУ, необхідно дізнатися які максимальні частоти підтримує материнська плата ноутбука або комп’ютера.

Частотні характеристики для модулів DDR2 складають 667, 800 і 1066 МГц, а для DDR3— 1333, 1600, 1866, 2000, 2133, 2400, 2666, 2800 МГц.

Для більшості сучасних завдань частота ПАМ’ЯТІ 1333 мгц або 1600 МГц є оптимальною.

Для установки модуля ОЗП необхідно вимкнути комп’ютер, встановити модуль в слот і, натискаючи на нього, дочекатися клацання бічних фіксаторів.

Збільшення оперативної пам’яті з допомогою флешки

В умовах обмеженого бюджету, є спосіб збільшення оперативної пам’яті з допомогою флеш-пам’яті і використання технології ReadyBoost.

Програмна технологія ReadyBoost реалізована в ОС Windows 7 і вище, дозволяє використання вільної пам’яті будь-якого зовнішнього Флеш-накопичувача (SSD-накопичувач, USB-флешка SD-карта) в якості додаткової віртуальної оперативної пам’яті.

Принцип роботи полягає у створенні на зовнішньому Flash-накопичувачі спеціального кеш-файлу, в який виконується кешування (запис) файлів, до яких найчастіше звертається користувач або система.

Швидкість доступу до файлів декілька вище, ніж швидкість їх читання з жорсткого диска і з деякими оцінками може на третину збільшити продуктивність системи.

Для того, щоб скористатися технологією ReadyBoost, Flash-накопичувач повинен мати об’єм пам’яті від 1 до 32 ГБ, а швидкість роботи повинна бути вище ніж 3 МБ/с.

Якщо підключається накопичувач об’ємом 4 ГБ, слід виконати форматування в NTFS.

Оптимальний обсяг Flash-накопичувача при використанні технології ReadyBoost повинен дорівнювати подвійному або потрійному обсягом оперативної пам’яті комп’ютера.

Для включення технології ReadyBoost, необхідно встановити Flash-накопичувач в комп’ютер. У вікні автовідтворення, вибираємо пункт «Прискорити роботу системи».

У разі, коли автозапуск вимкнений необхідно вибрати флешку в меню Комп’ютер правою кнопкою миші і вибрати пункт «Властивості».

У вкладці «ReadyBoost» необхідно відзначити пункт «Надавати це пристрій для технології ReadyBoost», а нижче вказати розмір, який буде зарезервований для створення файлу кеширующего файлу ReadyBoost.sfcache, натискаємо «ОК».

Як збільшити оперативну память компютера?

Після активації технології ReadyBoost флешку можна вийняти з комп’ютера.

Для вилучення флешки необхідно відключити технологію ReadyBoost, виконавши попередні пункти інструкції, вибравши пункт «використовувати цей пристрій».

Як збільшити оперативну пам’ять комп’ютера

Як збільшити оперативну пам’ять комп’ютера?