Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

281

Сьогодні ми з вами частково розглянемо пошукову систему Яндекс.

Її головна сторінка є особою всієї системи і буквально порталом у дивовижний світ пошукача, займає лідируючі позиції в рунеті.

Про причини лідерства розповідати зараз немає сенсу, оскільки тема нашої статті дещо інша, але, якщо в парі слів, то, Яндекс:

 • Допомагає користувачеві
 • Дружелюбний навіть для початківців
 • Простий у використанні
 • Використовує унікальну систему ранжирування
 • Має власний шлях розвитку і намагається привносити щось нове.

Запуск системи відбувся ще в далекому дев’яносто сьомому році під час презентації на виставці Softool.

І вже на той момент Яндекс без проблем впорався з морфологією російської мови, шукав необхідну користувачеві інформацію, враховуючи відстань.

А також мав власний алгоритм релевантності тієї чи іншої сторінки кожного сайту, який пройшов індексацію.

Перше знайомство з головною сторінкою

Для того, щоб потрапити на головну сторінку Яндекса, досить ввести в пошуковому рядку браузера www яндекс або www яндекс ru або ру.

Ну а якщо вам взагалі лінь або ви повні нетерпіння насолодитися досі небаченим видовищем – просто напишіть «Яндекс» і натисніть на перше посилання, яка випаде в пошуку.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Головна сторінка Яндекса

Отже, ми на головній сторінці. Треба сказати, що з моменту своєї появи у цієї пошукової системи головна сторінка змінювалася дуже часто.

А все тому, що розробники ретельно стежать за сучасними тенденціями і бажаннями користувачів.

Вони буквально відстежують всі кліки по посиланнях на сторінці, звертають увагу на те, на які ділянки сторінки людина найчастіше звертає увагу і так далі.

На основі всього цього, як конструктор, збирається сторінка, яка максимально відповідає тому, що ми звикли називати словом «зручність» або «комфорт».

Потрапивши на сторінку вперше, ви першим ділом зверніть на самий верх, де вискочить смужка, що пропонує скачати адаптований браузер Яндекс.Браузер, оснащений спеціальною технологією захисту.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Качаємо Яндекс.Браузер

Рада! Незважаючи на те, що Яндекс.Браузер добре опрацьований і «заточений» під всі бажання простого юзера, комусь не захочеться його качати, а верхня смужка буде відволікати від важливої інформації. В цьому випадку можна буде звернути увагу на верхній правий кут сторінки, де є кнопочка «Закрити», виконана у вигляді хрестика. Натисніть на неї, і ви більше не побачите набридливу смужку, пропонує здійснити непотрібне для вас дію.

Звичайно, через деякий час вона знову може з’явитися, але ви вже будете точно знати, що з нею робити.

Ну або вона переконає вас і ви все ж вирішите завантажити Яндекс.Браузер хоча б для цікавості.

В кінці огляду, до речі, ми надамо вам відео з докладною налаштуванням браузера.

Зробити Яндекс головною сторінкою в браузері

У вас може виникнути питання: «А як зробити так, щоб головна сторінка Яндекса постійно була в моєму браузері і мені не доводилося постійно її шукати?».

Зробити це можна абсолютно безкоштовно!

Дбайливі розробники подбали про це, тому, якщо ви поглянете на самий верхній лівий кут сторінки, зможете знайти посилання «Зробити стартовою».

Натиснете, вам запропонують встановити спеціальне розширення і готово – сторінка стартова!

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Робимо Яндекс головною сторінкою браузера

Рада! Зверніть увагу на картинку вгорі. Першою стрілкою (зліва) вказана основна посилання, яка дозволяє зробити Яндекс стартовою сторінкою будь-якого браузера. Однак, якщо ви користуєтеся браузером Google Chrome, у вас може вискочити зручне оголошення (стрілка ліворуч), яке допоможе з установкою спеціального розширення, яке максимально швидко зробить Яндекс основною пошуковою системою в браузері. Після цього, кожного разу, як тільки ви захочете погуляти в інтернеті, автоматично буде завантажуватися ваша улюблена головна сторінка Яндекса.

Вказуємо своє місцезнаходження, якщо Яндекс не визначив

Після невеликих маніпуляцій з браузером повертаємося до сторінки і бачимо, що в тому ж лівому верхньому куті вказано місто, в якому ви зараз перебуваєте.

Система автоматично визначає та видає вам інформацію, яка максимально релевантна місцем, в якому ви зараз перебуваєте.

Але може трапитися і так, що Яндекс помилиться і видасть вам не те місто.

В цьому випадку можна буде натиснути на посилання з містом, відкрити відповідну сторінку і написати свій населений пункт особисто.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Пишемо наше місто, якщо Яндекс зробив помилку

Отже, якщо вам все ще цікава пошукова система Яндекс, ми продовжимо. Переносимося в правий верхній кут сторінки і бачимо там кілька посилань.

Вони дозволяють:

 • Вибрати мову, на якому буде сторінка

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Налаштувати саму сторінку, підстроївши її під себе

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Завести пошту, якщо такої у вас нема (є кнопка «Пошта»)

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Увійти в систему за допомогою кнопки «Вхід» після реєстрації або за допомогою профілю в одній із соціальних мереж
Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Правий верхній кут головної сторінки

Рада! Реєстрація в Яндексі швидка і зручна. Радимо вам нею скористатися, адже вона дозволить вам користуватися додатковими можливостями системи, а також зберегти всі зміни, які ви зробили в налаштуваннях.

Новини в Яндексі

Розібравшись з верхньої частини сторінки, рухаємося ближче до середини. Перед вашими очима, як ви помітите, з’явиться стовпчик «Новости».

Спочатку там демонструються новини, які релевантні країні, в якій ви знаходитесь.

Якщо ваша країна Росія – будуть показані всі новини, які сталися за сьогодні. Якщо в Україні буде показаний відповідний контент.

Однак, якщо вам більш цікаві новини, що стосуються району, в якому ви проживаєте, достатньо натиснути на посилання поряд з посиланням на «Новини», яка називається так, як і ваш район.

У нашому випадку це «Дніпропетровська область».

Варто лише натиснути на це посилання, як у стовпчику з’являться новини, які відносяться конкретно до цієї області. Дуже зручно і приємно.

А праворуч від новин то і справа транслюються рекламні банери компанії Яндекс, які допомагають в якихось дрібницях, або розповідають про якісь нові продукти компанії та її партнерів.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Новинна стрічка і рекламний банер

Трохи нижче знаходиться рядок з посиланнями, які відкривають перед користувачем додаткові можливості. Якщо натискати на них, можна потрапити на сторінки з:

 • Картами

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Яндекс.Маркетом

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Більш докладними новинами

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Перекладачем

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Картинками

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Музикою

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

 • Відео

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Рада! Після заслання «Музика» йде ссилочка «ще», яка дозволить відкрити оверлейное віконце з додатковими посиланнями, начебто погоди, авіаквитків, словників, афіш і так далі.
Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Додаткові посилання

Пошукова рядок Яндекса

По центру головної сторінки Яндекса знаходиться головне – логотип пошукової системи і пошукова рядок, в якій користувачі вводять свої запити.

Трохи нижче рядки можна прочитати знаменитий слоган Яндекса – «Знайдеться все».

І правда, що б ви не ввели в рядку пошуку, у вас обов’язково з’являться десятки, а то і сотні варіантів сайтів, на яких ви обов’язково знайдете шукане.

Рада! Якщо у вас проблеми з клавіатурою, натисніть на мініатюрну кнопку у вигляді тієї самої клавіатури, що знаходиться зліва від кнопки «Знайти», і тоді внизу з’явиться поле з буквами, що дозволяє ввести всю необхідну інформацію.
Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Центр сторінки та рядка пошуку

Під рядком пошуку ми бачимо кілька стовпчиків, які несуть масу корисної інформації.

Спочатку йде «Погода», яка актуальна на даний момент для вашого міста, потім, трохи нижче, найбільш відвідувані проекти Яндекса (там проскакують і Однокласники).

Зліва показана карта міста, розклад електричок і телепрограма, яка дозволяє дізнатися, які фільми можна дивитися прямо зараз і чи варто взагалі відволікатися на телевізор.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Корисні для користувача стовпчики

Низ головної сторінки Яндекса

В самому низу сторінки немає практично нічого корисного для простого користувача, проте, досвідчені юзери вважають зазначені там посилання важливими і потрібними.

Серед них посилання на Яндекс.Директ (до речі, саме ця система приносить пошуковику левову частку прибутку), посилання на метрику і на сторінку з замовленням реклами.

І це тільки в лівій частині.

У правій частині можна знайти кнопочку у вигляді знаку питання, яка перенесе на сторінку з FAQ по системі і її сервісів.

Далі є кнопка служби підтримки, посилання на сторінку з вакансіями, блозі Яндекса, сторінку «Компанія» і, природно, в самому кінці стоїть копірайт Яндекса, щоб ніхто не міг засумніватися в тому, хто саме є власником даної сторінки.

Яндекс головна сторінка: Докладний огляд

Низ головної сторінки Яндекса

Висновок

Ось такою постає перед нами головна сторінка пошукової системи Яндекс.

Сподіваємося, що наш короткий огляд дозволить вам хоча б трохи ознайомитися з нею, звикнути до роботи з пошуком та іншими «смакотою», які пропонує дана сторінка.

Користуйтеся Яндексом і завжди будьте в курсі подій!

Обіцяне на початку відео з налаштуванням Яндекс.Браузера:

Налаштування браузера Яндекс

Покажу як налаштувати яндекс браузер і покажу його можливості і функції. Особливо мені подобається можливість перекладу слів у браузері.