Європейські чиновники спробували знайти спосіб впоратися з дефіцитом чіпів в японії і південній кореї

17

Проблема з доступністю напівпровідникових компонентів турбує європейські влади. Єврокомісар з внутрішнього ринку тьєррі бретон (thierry breton) відвідав на цьому тижні японію і південну корею з метою зміцнення кооперації з місцевими виробниками і постачальниками. Азіатський регіон він назвав ” епіцентром геополітики на ринку напівпровідників».

Джерело зображення: nikkei asian review

У вересні влада євросоюзу прийняла нову програму розвитку місцевої промисловості, в якій упор зроблений на збільшення інвестицій в локалізацію виробництва і наукові розробки. Останніми був готовий похвалитися і тьєррі бретон під час свого візиту до японії, як пояснює ресурс nikkei asian review. Принаймні, єврокомісар послався на розробки бельгійського центру imec у сфері освоєння 2-нм літографії. Інтерес до них проявили виробники з південної кореї і тайваню, саме в цих країнах зосереджено 43% потужностей з випуску чіпів.

Європа постачає на тайвань велику кількість технологічного обладнання-насамперед, що випускається холдингом asml з нідерландів. Унаслідок глибокої співпраці з тайванем європейська влада намагається не політизувати свої взаємини з місцевими колегами. З японськими виробниками бретон продуктивно поспілкувався на теми співпраці у сфері мереж зв’язку 5g, квантових обчислень, штучного інтелекту та виробництва напівпровідникових компонентів.