Європейські ціни на відеокарти у вересні зросли на 6-7 %

22

Відеокарти nvidia geforce rtx 30-ї і amd radeon rx 6000-ї серій подорожчали у вересні на 6-7 відсотків у порівнянні з минулим серпнем, йдеться в свіжому звіті 3dcenter. За традицією ресурс оцінив динаміку цін і доступність графічних прискорювачів на німецькому та австрійському ринках.

Джерело зображення: shutterstock

Слідом за зниженням зростання вартості на відеокарти ampere і rdna 2 в липні цього року ціни на графічні прискорювачі знову почали підвищуватися в серпні. Якщо в другий місяць літа карти продавалися за цінами на 153% вище рекомендованих, то за підсумками серпня різниця склала вже 174 %. При цьому наголошується, що ціни на відеокарти geforce росли повільніше, ніж на пропозиції amd. З липня по серпень їх вартість з 159% від рекомендованої підвищилася до 170 %.

Портал 3dcenter також додав у свою статистику показник доступності графічних прискорювачів, що корелюють з їх вартістю. З моменту останнього звіту (29 серпня) доступність карт знизилася, але ненабагато. Однак в поточних умовах ніяких проблисків можливого поліпшення ситуації на ринку, згідно з останнім звітом, не спостерігається.

Краща і найгірша ціна на відеокарти в європі з січня по вересень 2021 року

Дефіцит відеокарт навіть вплинув на ціну моделі radeon rx 6600 xt, яка повинна була стати найдоступнішим рішенням серед новітніх графічних прискорювачів останнього покоління. При рекомендованій ціні в 379 євро на поточний момент її середня вартість наближається до 600 євро.

«примітним моментом на ринку відеокарт у вересні 2021 року є невдала спроба утримати вартість radeon rx 6600 xt в межах 500 євро. На даний момент середня вартість відеокарти становить 600 євро. І без того висока прейскурантна вартість даної моделі зросла ще як мінімум на 45 відсотків», — пише 3dcenter.