Юпітеріанський зонд “юнона” записав спів магнітосфери ганімеда

24

Влітку цього року зонд nasa juno пролетів на порівняно близькій відстані повз супутника юпітера ганімеда. Серед інших вимірювань наукові прилади зонда провели спостереження за магнітосферою ганімеда. Активність електричних і магнітних полів цього космічного тіла виявилася дуже дивовижною, що в повній мірі дозволяє зрозуміти переклад частот в звуковий діапазон. Ви тільки послухайте це!

Ганімед з 1038 км.натисніть для збільшення. Джерело зображення: nasa

На обробленому записі «юнони» магнітосфера ганімеда видає звуки, які можна почути в науково-фантастичних фільмах минулого століття, а також в роботах різних музичних груп того ж періоду. Дивно, як людина змогла передбачити і уявити собі щось подібне і пов’язати його з космосом. Саме час напружитися прихильникам теорій змови. Але якщо серйозно, переклад високочастотних електромагнітних коливань в звуковий діапазон допомагає повніше представити картину явищ.

Ряд аспектів і перехідних явищ на високих частотах складно аналізувати. Щоб детально вивчити такі моменти частоти зручно знижувати і тільки потім піддавати аналізу. Перетворена в пісню запис активності магнітосфери ганімеда – це лише побічний продукт такого аналізу, але це і пісня науці, і космічної мрії людства.