Закон про єдиний європейський стандарт зарядок для смартфонів буде представлений у вересні

14

У вересні європейська комісія запропонує парламентарям законопроект, що передбачає використання на території країн євросоюзу зарядних пристроїв єдиного затвердженого місцевою владою зразка.

Euractiv.com

Єврокомісія на рівні її учасників просуває відповідний проект більше десяти років. Ініціатива виходила від відомих болгарських політиків і» небайдужих громадян ” соломоном і герганою пасі (solomon passy, gergana passy) і зустріла підтримку інших функціонерів єс.

У випадку, якщо закон буде прийнятий, найбільше постраждає apple з її» пропрієтарними ” інтерфейсами lightning. За даними єврокомісії, в 2018 році половина смартфонів в єс використовувала для зарядки micro-usb type-b, 29 % — micro-usb type-c і 21 % — lightning. Можна припустити, що в останні рік-два баланс помітно змінився на користь type-c.

Ще в 2011 році apple, samsung, huawei і nokia підписали добровільний меморандум про взаєморозуміння і «гармонізації» зарядок для нових моделей, який призвів до значного зниження різноманітності роз’ємів зарядних пристроїв і масового поширення micro-usb type-b. В 2018 році представники індустрії і єврокомісії намагалися прийти до остаточного рішення, але досягти консенсусу тоді так і не вдалося.

Минулого року парламентарії єс більшістю голосів вже проголосували за уніфікований зарядний пристрій з урахуванням переваг для навколишнього середовища і зручності користувачів, але процес прийняття загального стандарту включає ще чимало ступенів.

Apple попередила, що впровадження єдиного стандарту зарядки в єс завадить інноваціям і» створить гору електронних відходів”, якщо споживачів змусять переходити на електроніку нового типу.

Крім того, багато представників індустрії та експерти вважають, що в новому законі зовсім немає необхідності — переважна більшість виробників добровільно переходить на стандарт micro-usb type-c. Варто відзначити, що в 2019 році комісія пропонувала розглянути цілих п’ять варіантів уніфікованої зарядки.