Зростання виручки на 56 % дозволив globalfoundries завершити квартал без збитків

30

Компанія globalfoundries присутня на публічному фондовому ринку трохи більше місяця, але обов’язки розкривати квартальну фінансову звітність це не скасовує. Вперше у широкого кола інвесторів з’являється можливість оцінити, наскільки успішний цей контрактний виробник напівпровідникових компонентів. Високий попит на послуги компанії дозволив їй покінчити зі збитками.

Джерело зображення: globalfoundries

Виручка компанії в минулому кварталі зросла на 56% до $1,7 млрд. Послідовне зростання не перевищило 5 %, оскільки ринок перебуває в стані високого попиту на напівпровідникові компоненти якраз з минулого року. Інша справа, що рік тому компанія globalfoundries завершила третій квартал з чистими збитками в розмірі $293 млн, а в цьому році вони змінилися чистим прибутком у розмірі $299 млн.рік тому операційні збитки склали $350 млн, а в минулому кварталі операційний прибуток досяг $402 млн.

Цікаво, що компанія наводить і динаміку відвантажень кремнієвих пластин в 300-мм еквіваленті. У третьому кварталі минулого року вона опрацювала 478 тисяч кремнієвих пластин, у другому кварталі цього року кількість зросла до 595 тисяч кремнієвих пластин, а за підсумками третього збільшилася до 609 тисяч пластин. Іншими словами, послідовно продуктивність globalfoundries в натуральному вираженні зросла всього на пару відсотків, але в річному порівнянні приріст склав 27 %. Норма прибутку компанії на тлі конкурентів вельми скромна, вона не перевищила 17,6 %, але і це значення для globalfoundries виявилося рекордним.

У поточному кварталі компанія розраховує виручити до $1,83 млрд і отримати операційний прибуток від $55 до $75 млн, а ось чистий прибуток обмежиться сумами від $13 до $33 млн.з моменту виходу на фондовий ринок акції globalfoundries встигли вирости в ціні майже в півтора рази, публікація квартальної звітності сприяла подорожчанню ще на 1,4%.