Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

304

Поняття соціальна мережа (СС) широко поширене, однак, люди далекі від онлайн-життя не завжди знають, що це таке, які вони бувають і як ними користуватися.

У цій статті розглянуто декілька ключових ресурсів по функціоналу, цільової аудиторії і основної спрямованості.

Зміст:

Суть

Соціальна мережа – це домен, вебсайт, має, зазвичай, кілька серверів.

Основна мета такого сервісу – зробити інтернет-спілкування між віддаленими один від одного користувачами максимально простим.

Деякі такі сайти працюють тільки в межах однієї країни або популярні у певного мовного сегмента, інші – мають міжнародний формат і на них зареєстровані люди з різних країн.

Принцип роботи:

 • Створення сторінки або запису;
 • В ньому він може вказати або не вказувати свої інтереси, захоплення, місце роботи та навчання, місце проживання та інші дані;
 • За допомогою пошуку по сайту, інтеграцією з електронною поштою або номером телефону, аккаунта в інших, він може знайти інших людей, яких він знає;
 • Також можна знайти людей, які поділяють ті ж інтереси і захоплення, що і зареєструвався;
 • Тепер з цими людьми можна безперешкодно спілкуватися, а для спрощення цього процесу можна додати в друзі;
 • Після реєстрації він також може користуватися іншим додатковим функціоналом.

Спілкування з допомогою СС доступна тільки зареєстрованим членам, хоча інформація з деяких груп доступна до прочитання і незареєстрованими на сайті людьми.

Вам же особисто може написати лише людина, у якого є аккаунт, або тільки той, хто доданий в Друзі (в залежності від налаштувань приватності сторінки).

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

ВКонтакте

Рада. При реєстрації приділіть велику увагу налаштувань приватності. Від них залежить те, хто саме зможе бачити вашу сторінку в інтернеті, хто зможе писати вам і бачити ваші фото.

Читайте також:

Як скачати відео з контакту: ТОП-3 способу

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

Найкращі програми для ПК: ТОП-10 маст-хев додатків

Види

Соціальні мережі можуть мати різну спеціалізацію. В залежності від того, для чого більшою мірою призначений ресурс, виділяють такі типи:

 • Мікроблоги. Найвідоміший варіант – Twitter, там юзери роблять невеликі текстові замітки в режимі реального часу. Сортування здійснюється, переважно, з допомогою хештегов (ключових слів, прописаних у форматі #ключевоеслово);
 • Знайомства. Створені для людей, охочих знайти партнера з тією чи іншою метою. Прикладами є Tinder, Grindr, Mamba і т. п. залежно від того, який тип знайомств вона орієнтується, профілі в ній можуть бути докладними або містити тільки ключову інформацію;
 • Фотографії. Сервіси на зразок Instagram призначені для розміщення фотографій, профіль у них передбачає мінімум інформації. Крім функції викладання фото, можна здійснювати особисту переписку. Навігація здійснюється за допомогою хештегов;
 • Відео. Поки не дуже поширені, особливо в Росії, найбільш відомим прикладом є Snapchat. Він має той же принцип роботи, що і Instagram, але користувачі викладають відео, а не фото. Особливо хороші тим, що через них зручно організовувати прямі трансляції;
 • Спілкування. Широко поширені в Росії (популярні ВК і Однокласники, на світовому рівні – Facebook). Дозволяють не тільки знаходити знайомих і спілкуватися з ними, але і розміщувати фото, відео, грати в ігри, вступати в групи і т. д.

В залежності від типу, вони мають ту або іншу цільову аудиторію.

Так, статистично виявлено, що більшість користувачів Снапчат і Инстаграмм молодше 35 років, тоді як велика частина аудиторії Однокласників – 40+.

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Фейсбук

Спілкування

Основна мета СС – організувати для людей зручне спілкування. Це досягається кількома способами:

 • Діалоги – це формат особистого листування, при якому ви можете написати повідомлення будь юзеру, у якого не відключена така можливість. При цьому, таке листування суворо конфіденційна і її бачите тільки ви самі і ваш співрозмовник;
 • Бесіди або Чати – це листування, створюється за тим же принципом, що і діалоги, а додати в неї можна необмежену кількість людей;
 • Коментування – коментар можна залишити під будь-якими фотографіями, відео, аудіозаписами, записами мікроблога і т. д., якщо у нього не відключена така можливість;
 • Мікроблоги, Стіни і інші сервіси для розміщення постів вашому акаунті, які бачать всі ваші друзі (або визначений їх список, в залежності від налаштувань);
 • Групи, публічні сторінки і інші способи для об’єднання за інтересами, в яких створюються тім’я для обговорення (зразок застарілих форумів).

Майже будь-який сервіс надає можливість особистого листування, але саме соціальні мережі типу Facebook і ВК роблять таку переписку особливо зручною.

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Инстаграмм

Медіафайли

Деякі сервіси дозволяють завантажувати і поширювати різні медіафайли неособистого характеру. Так, ВК активно функціонує сервіс Мої Відеозаписи.

Користувач може вибрати цікавий фільм серед тисяч завантажених, зберегти його собі на сторінку, розповісти про неї друзям, поділившись в мікроблозі і т. п.

Facebook ретельно стежить за дотриманням авторських прав і розповсюдження художніх фільмів не допускає.

Завантажувати можна тільки невеликі ролики, зняті вами особисто, також можна ділитися відео з Youtube та інших сервісів.

Алгоритми перевірки даних, що завантажуються миттєво визначать художній фільм і не дозволять вам завантажити його (хоча ви можете поділитися ним з іншого сайту).

Аналогічна ситуація складається з музикою.

Тоді як ВКонтакте представлена велика медіатека аудіофайлів, пісень та аудіокниг, Фейсбук не дозволяє завантаження аудіозаписів неособистого характеру.

Але, як і у випадку з відео, ви можете поділитися музикою з іншого ресурсу.

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Однокласники

Додаткові сервіси

Багато соцмережі запускають безліч додаткових сервісів. Які вони бувають і де реалізуються, представлено в таблиці нижче.

Таблиця 1. Додаткові сервіси

Тип Соцмережа
Програми, ігри ФБ, ВК, ОК
Групи, публічні сторінки ФБ, ВК, ОК
Товари ВК
Опитування ВК
Заходи ФБ, ВК, ОК
Календар FB
Платежі FB (в бета-версії є і в ВК)

Також є і інші різноманітні сервіси. Однак у таблиці наведені найбільш популярні з них.

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Твіттер

Читайте також:

Facebook messenger — Огляд і установка всіх версій

Установник драйверів: як оновити все і відразу?

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

Як підвищити ФПС в іграх: всі можливі способи 2017 року

Інтеграція

Зручним перевагою СС є інтеграція з багатьма іншими сервісами та сайтами.

У першу чергу це проявляється в тому, що на більшості ресурсів не потрібно реєструватися, так як на них можна зайти, використовуючи облікові дані Facebook, ВК або інші.

Більшість великих і популярних сайтів мають таку можливість.

Крім того, на більшості популярних сайтів, поруч з кожною публікацією є кнопки «Поділитися».

Натиснувши на них, ви можете розмістити цю запис на своїй Стіні або в Мікроблозі. Таким чином, розповівши про неї своїм друзям.

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Снапчат