Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

356

Багато потенційні покупці смартфонів від Apple часто стикаються з таким поняттям як refurbished – дізнайтеся, чт оиз себе представляє відновлений iPhone і чому вартість такого гаджета набагато нижче стандартних варіантів.

Зміст:

Що означає «відновлений»

Сьогодні практично у всіх магазинах техніки продаються iPhone з позначкою «Як новий». При цьому, вартість пристрою набагато нижче «звичайних» Айфонів.

Подібні пропозиції можна знайти не тільки в роздрібних магазинах, а у великих мережевих місцях і на найпопулярніших інтернет-майданчиках.

Відновлений iPhone (або з англійської — refurbished) – це оригінальний смартфон, який вже раніше продавався і був куплений.

Потім девайс був повернутий за програмою безкоштовної заміни iPhone від Apple. Повернення товару завжди проводиться через апаратних або програмних помилок пристрою.

Всі відновлені гаджети використовувалися попереднім власником не більше 14-ти днів і могли бути повернені з будь-якої причини.

Всі назви відновлених iPhone, які можна зустріти в мережі:

 • Refurbished (або RFB);
 • «Як новий»;
 • СРО (від Certified Pre-Owned);
 • Reconditioned;
 • Factory—Serviced.

Всі вищеописані терміни мають одне значення – iPhone був учасником програми відновлення від Apple.

Після повернення салон Apple відправляє всі пристрої на фабрику, де працівники корпорації виправляють їх, відновлюють роботу всіх функцій, потім передають гаджет на повторний продаж.

Такі пристрої на упаковці не мають позначки про відновлення, але їх можна ідентифікувати за характерними зовнішніми ознаками.

Зверніть увагу! iPhone може бути зданий за програмою заміни на нову модель – акційна пропозиція для покупців офіційної техніки Apple, який передбачає заміну Айфона на нову модель. Така пропозиція діє не у всіх країнах.

Refurbished iPhone не є підробкою або зламаним пристроєм. Він справжній, справний і готовий до роботи.

Підтримка відновлених гаджетів відбувається точно також, як і сервісне обслуговування звичайних Айфонів.

Відновленими можуть бути як Айфони, так і Айпади, Айподи та інші технічні засоби корпорації Apple.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Як в магазинах з’являються пристрої типу Refurbished

Як відомо, у корпорації Apple відсутні сервісні центри як такі.

По всім питанням ремонту чи технічного обслуговування користувачі звертаються в офіційні точки продажу iStore.

У більшості випадків Айфон просто забирають і видають людині точно таку ж нову копію абсолютно безкоштовно.

Часто користувачі здають телефони з простими помилками, які можна було б вирішити банальним скидання до заводських налаштувань.

У підсумку, у компанії з’являється величезна кількість робочих телефонів, які не можна просто взяти і виставити на продаж.

Кілька років тому відновлені Айфони можна було придбати тільки в офіційних магазинах Apple.

Однак, сьогодні кожна людина хоча б раз бачив в інтернет-магазині техніки або в будь-якому роздрібному магазині Айфони з позначкою «Refurbished».

Компанія Apple вирішила поставляти не тільки нові гаджети, але і відновлені.

Це значно прискорює процес продажу і дозволяє майбутнім власникам телефонів заощадити чималу суму на покупку бажаного гаджета.

Оригінальні відновлені Айфони поставляються назад у магазини з заводів компанії. Вони проходять спеціальний ремонт і перевірку роботи в цеху технічного обслуговування.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Читайте також:

Айфон (iPhone) не включається на зарядці що робити: докладна інструкція

Як створити Айклауд на айфон – покрокова інструкція

Як розблоковувати iPhone (Айфон): 4 простих способів

Як відв’язати від iphone apple id: повна інструкція

Як проходить процедура

У Apple існує цілий регламент по процедурі відновлення функцій зламаних iPhone.

На китайському заводі компанії (де здійснюється складання всіх Айфонів і Айпадів) є спеціальний цех, який займається ремонтом повернутих копій.

Згідно з офіційною статистикою компанії, щорічно на заводі відновлюється більше 100 000 пристроїв.

Ті гаджети, роботу яких вдалося відновити лише частково і їх тестування показало недоскональне виконання всіх функцій, знищуються і переробляються.

До повторного продажу допускаються тільки якісні гаджети.

Крім виправлення поломок, на заводі замінюють всі основні деталі телефону, навіть якщо вони не були зламані. Заміні підлягають:

 • Екран;
 • Комплект поставки (надається нова раніше не використовується зарядка і навушники);
 • Пристрою присвоюється новий IMEI;
 • Нова коробка;
 • Гарантійне обслуговування 1 рік поширюється на всі відновлені гаджети.

Також, тестується робота процесора і оперативної пам’яті. У разі виявлення показників, які не є нормою, всі модулі змінюють.

Аналогічним чином замінюється камеру, динаміки, мікрофон, антени, шлейфи материнської плати, тачскрин, батарея та інші компоненти, які вимагають ремонту.

Зверніть увагу! Якщо споживач купив відновлений Айфон і через деякий час повернув його за програмою заміни, такий гаджет більше не проходить процедуру ремонту. Його відправляють на завод, але не допускають до повторного ремонту. Всі деталі переробляються, а не встановлюються нові пристрої.

На Refurbished-гаджети теж поширюється гарантія.

Це означає, що протягом встановленого після покупки терміну ви зможете повернути телефон або обміняти його на аналогічну модель в точці продажу (це може бути не тільки iStore, але і будь-який інший офіційний диллер пристроїв від Apple).

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Критерії для участі в програмі відновлення

Програма Refurbished by Apple – це спеціальна пропозиція для власників iPhone, яке доступне рівно рік після виходу кожного нового покоління культових смартфонів. Суть програми полягає в тому, що кожен власник смартфону більш раннього покоління (станом на 2017 рік – це iPhone 7) може прийти в сервісний центр, до офіційного дилера або в iStore і здати свій телефон.

В результаті, ви отримуєте гарну знижку на купівлю аналогічної моделі в новій лінійці пристроїв. У середньому знижка становить 20%-30% і залежить від стану старого телефону.

Чим менше на його корпусі дефектів, апаратних і програмних несправностей, тим краще.

Не можуть брати участь в програмі заміни Айфона:

 • Гаджети, які були привезені з США і разлочить для використання всіма операторами стільникового зв’язку;
 • Телефони з Джейлбрейка. Коли ви встановлюєте джейлбрейк, добровільно відмовляєтесь від будь-якого гарантійного обслуговування, в тому числі і від програми заміни смартфона від Apple. Повернення нативної версії IOS не допоможе усунути заборону, адже працівники корпорації все одно побачать, що гаджет мав Jailbreak;
 • Гаджети, в ході перевірки якого з’ясувалося, що вони підроблені. Перевірку здійснює продавець. Він перечитує документацію до телефону, яку ви повинні були зберегти, перевіряє коробку та інші матеріали. Хоча часто досить простий перевірки IMEI на справжність;
 • Айфони недійсною з гарантією. Якщо після покупки телефону ви порушили один з пунктів офіційної угоди на надання гарантії, девайс замінити ви не зможете, навіть якщо пройшло менше 12-ти місяців з моменту його покупки.

В яких випадках можна втратити офіційну гарантію Айфона

1Неофіційний ремонт пристрою в приватних центрах або самостійна заміна деталей;

2Перепайка компонентів. Навіть якщо деталі замінені не були, але апаратні компоненти повинні піддаватися сторонньому впливу, гарантія вважається загубленою;

3Установка Джейлбрейка і зміна настройок смартфона, які встановлені виробників в кореневому каталозі файлової системи.

За станом на кінець 2017-го року замінити смартфони можна в такому порядку:

 • iPhone 7 на iPhone 8;
 • iPhone 7 Plus на iPhone 8 Plus.
Зверніть увагу! Під заміною мається на увазі повернення старого телефону і покупка нової моделі з хорошою знижкою. Процедура обміну телефонів починається з дня старту продажів нового покоління смартфонів.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

За програмою відновлення можна отримати знижку на флагман iPhone X.

Також, якщо ви здаєте офіційну відновлену модель iPhone 7 або iPhone 7+, знижка буде надана на таке ж відновлене пристрій восьмого покоління.

Всі повернуті телефони відправляються на китайський або тайванський завод компанії Apple, де здійснюється їх ремонт, заміна деталей і повторний продаж у світі.

При цьому, відсутня прив’язка до країні.

Якщо раніше Айфон був проданий в Америці, а потім повернутий і відновлений, далі він може бути проданий в Росії, Європі і любо країні світу. Залоченних refurbished iPhone немає.

Всі вони продаються готовими для роботи з будь-яким оператором стільникового зв’язку.

Винятком є лише американський ринок де відновлені девайси налаштовуються тільки для однієї стільникової компанії вже на місці продажу.

Де проходить відновлення

Офіційна процедура Refurbished проходить на тих же тайванський і китайських заводах, на яких збираються нові Айфони.

Всі повернуті магазинами телефони надходять у спеціальний цех первинного тестування, а потім апаратної лагодження всіх компонентів.

Далі товар отримує нову упаковку, комплектацію та відповідну позначку про участь у процедурі відновлення. Ця відмітка вноситься в документацію телефону.

Далі смартфони разом з партіями нових девайсів потрапляють на полиці магазинів по всьому світу.

Refurbished iPhone – відносять його до б/у

Справжній Refurbished iPhone не є б/у, так як виробник позиціонує його як пристрій з повністю заміненими деталями.

Контроль якості та тестування кожної моделі на заводах Apple гарантує працездатність смартфона.

Ніяких зовнішніх або внутрішніх ознак використання телефону іншою людиною немає. Пристрою навіть присвоюється новий номер IMEI, тому він не є б/у.

З зростанням популярності відновлених смартфонів від Apple на території СНД зріс і відсоток продажу підроблених відновлених гаджетів. Це цілий бізнес, який включає в себе закупівлю зламаних Айфонів неофіційними компаніями і відправку на сторонні заводи в Китаї, Індії. Ця процедура не має ніякого відношення до офіційної програми Refurbished.

Часто недобросовісні рітейлери закуповують в Китаї вже готові «відновлені» Айфони і продають їх під виглядом оригіналу.

Всі ці гаджети – це скуплені по всьому світу зламані моделі Айфонів (оригінальних або підроблених – ніхто не перевіряє).

Далі їх ремонтують, встановлюючи неякісні деталі і продають.

Щоб не купити такий телефон, перед покупкою попросіть продавця перевірити номер IMEI на офіційному сайті Apple, перевірте всю документацію.

Також, не забудьте включити смартфон і переконатися, що він не прив’язаний до чужого Apple ID.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Вам це може бути цікаво:

Як розблоковувати iPhone (Айфон): 4 простих способів

Що краще iPhone (Айфон) або Ѕамѕипд (Самсунг): огляд двох моделей різних поколінь

Айфон (iPhone) не включається на зарядці що робити: докладна інструкція

8 популярних бездротових зарядок для айфона

Як самому виявити відновлений iPhone? (Відмінності від нового)

Часто продавці можуть поширювати Refurbished iPhone під виглядом абсолютно нових моделей, які раніше ніким не використовувалися.

Особливо ця проблема актуальна для країн СНД, де магазини банально хочуть отримати більше грошей з продажу більш дешевого пристрою за офіційною ринковою ціною нового смартфона.

Щоб не придбати звичайний відновлений телефон за завищеною вартістю, слід детальніше вивчити всі можливі способи відмінності нової копії і тієї, яка вже використовувалася раніше іншим користувачам, а потім була відправлена назад в Apple за програмою Refurbished.

Читайте також нашу детальну інструкцію:

Як перевірити Айфон на справжність: корисні поради та перевірка смартфона

Упаковка

Перше, що потрібно зробити перед оплатою товару – перевірити його упаковку.

Щоб було простіше відрізняти звичайні гаджети від відновлених, другі Apple поміщає в коробку з іншими відмінними знаками.

Розглянемо відмінності на прикладі смартфона iPhone 6. На стандартній коробці зображений рельєфний силует телефону без якого-небудь тексту та інших зображень.

На коробці відновленого девайса (праворуч на малюнку нижче) зазначається тільки назва моделі пристрою з позначкою Official Refurbished.

До речі, якщо продавець намагається переконатися вас в тому, що коробка від RFB-пристрої така ж, як і від ново моделі, швидше за все, вам намагаються продати китайську підробку, або копію Айфона, яка була відремонтована приватними компаніями.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Рис.7 – відмінності в упаковці

Номер смартфона

Кожен товару від Apple має свій унікальний номер, який вказаний в документації (не плутайте з IMEI). Приміром, FG481SU/A, FG782КU/A.

Саме буква F на початку кожного коду і означає Refurbished.

Статус телефону

Система безпеки техніки Apple дозволяє в будь-який момент перевірити дані про телефон на сайті Apple.com.

Перейдіть на сторінку https://support.apple.com/explore/find-my-iphone-ipad-mac-watch і введіть в советующее поле IMEI телефону.

В результаті обробки вашого запиту сайт видасть детальну інформацію про смартфон.

Так можна виявити, не входить він в базу даних крадених девайсів і не закінчився його термін гарантії.

Справжній відновлений телефон буде мати наступну інформацію:

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Рис.8 – перевірка телефону на сайті Apple

Якщо ваш гаджет є краденим, підроблено або не бере участь у програмі відновлення, в результаті перевірки IMEI ви побачите таке вікно:

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Рис. 9 – спроба перевірки підробленого iPhone

Як бачите, на малюнку вище відображається інформація про те, що термін гарантійного обслуговування закінчився і власник більше не зможе брати участь у програмі обміну чи безоплатного ремонту пристрою.

Зовнішній вигляд телефону

Після перевірки упаковки і IMEI не поспішайте віддавати гроші за покупку, а перевірте зовнішній вигляд телефону.

Плівка повинна щільно прилягати до екрану, не відставати і не пузиритися, адже її клеять на заводі компанії. Сама упаковка повинна бути запаяна плівкою.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Рис.10 — зовнішній вигляд смартфона

Будь-які потертості, подряпини і нерівності на корпусі свідчить про підробленої копії iPhone.

Підроблені refurbished iPhone – як не купити підробку

Незважаючи на прозорість процедури відновлення, часто можна почути інформацію про погану якість таких Айфонів.

Вся справа в тому, що недобросовісні дилери або просто поодинокі продавці купують підробки iPhone з Китаю, а споживачеві видають їх під виглядом Refurbished.

Саме участю в програмі відновлення вони пояснюють невідповідності в комплектації, зовнішньому вигляді і інших параметрах. Не всі люди обізнані про ризики покупки підробки, яка зламається дуже швидко.

Радимо купувати всі відновлені пристрої тільки на перевірених торгових майданчиках перед покупкою перевіряти ідентифікаційний номер IMEI на сайті Apple.com.

У справжніх гаджетів цей код буде внесено в базу даних корпорації. Також, звертайте увагу на термін гарантії.

На момент покупки у вас має бути 12 місяців на повернення або заміну товару – не більше і не менше.

Де купити хороший варіант

Останні кілька років найбільш популярними моделями iPhone на російському, українському і білоруському ринках стали офіційні відновлені телефони.

Попит на такі моделі підвищено не тільки з-за більш низької ціни, але і із-за проблеми продажу підроблених телефонів.

Недобросовісні дилери часто закуповують у Apple офіційні RFB-гаджети, а продають їх під виглядом нових телефонів. Покупець довіряє надійному розповсюджувачу техніки і без всяких підозр віддає гроші за завідомо невідповідний опису товар.

Розглянемо детальніше, як убезпечити себе від переплати і де купити дійсно хороший відновлений девайс.

Перевірені покупцями інтернет-магазини Росії, які займаються продажем справжніх Айфонів і гаджетів з категорії «Як новий»:

 • Юлмарт;
 • Зв’язковий;
 • МедиаМаркт;
 • Ситилинк;
 • Ельдорадо.

В Україні надійними і перевіреними сайтами є:

 • Розетка;
 • Цитрус;
 • ALLO;

У Білорусі придбати якісний IPhone категорії RFB можна в:

 • iMarket;
 • ElMarket;
Важливий момент! Перед покупкою зверніть увагу нас термін гарантії телефону. Він повинен бути суворо 1 рік. Якщо ж інтернет-майданчик або роздрібний магазин надають відновленим девайсів гарантію на менший термін, це означає, що дилер поширює неофіційні пристрою від Apple. Гарантію забезпечує Apple, а не сам магазин (реалізатор страхує тільки купівлю товару, надаючи можливість повернення протягом 14-ти днів).

Всі перераховані вище магазини відрізняються наявністю підтримки своїх клієнтів і сумлінним виконанням гарантії від Apple і інших виробників.

Список надійних магазинів заснований на об’єктивних відгуках клієнтів, які вже купили відновлений Айфон будь-якої моделі і залишили розгорнуті відгуки на сайті магазину і популярних відеохостингах.

Мінімальна кількість негативних оцінок і високі рейтинги як онлайн-майданчиків, так і роздрібних магазинів говорять про надійність дилерів.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Радимо ніколи не купувати офіційні або відновлені пристрої у продавців на торгових майданчиках Avito, OLX і на аналогічних ресурсах.

Справа в тому, що саме ці платформи є основною торговельною точкою для шахраїв, які постачають підробки під виглядом оригіналу.

Винятком є лише великі сайти інтернет-магазинів або рекламні оголошення від популярних мереж продажу техніки.

Як правило, в оголошенні зазначаються прямі посилання на сторінку товару на офіційному сайті.

Якщо людина одноосібно займається продажем RFB-iPhone – від такої покупки краще відмовитися, адже з імовірністю 99% вона буде невдалою.

Вам це може бути цікаво:

Як створити Айклауд на айфон – покрокова інструкція

4 простих способи перенести фото з iphone на комп’ютер

Як відв’язати від iphone apple id: повна інструкція

ТОП-3 способи: Як перенести фото з iPhone на iPhone

Ризики купівлі – будьте обережні!

Основний ризик покупки має іміджевий характер.

Якщо вам не подобається усвідомлювати, що смартфон вже не новий і раніше використовувався іншим власником, то покупка більш дешевого CPO-Айфона вам не підійде.

Зниження вартості смартфонів, які пройшли програму відновлення, може досягати 10%-20% від офіційної ринкової ціни.

У перерахунку на реальні гроші перспектива заощадити кілька тисяч рублів, отримуючи повністю робоче пристрій з гарантією, здається вельми вигідною.

Серед інших ризиків виділяють:

1Купівля вироби;

2Некоректна робота перепаянных деталей. Купуючи телефон, який вже був відремонтований, ви повинні розуміти, що ризик його поломки буде вище, ніж при покупці абсолютно нового девайса. Повторна поломка антени або одного з модулів може бути серйозною і вимагати дорогого ремонту. По гарантії ви зможете обміняти смартфон на такий же відновлений протягом одного року після покупки;

3Можливі проблеми при подальшому ремонті телефону. Згідно з неофіційною статистикою, понад 80% Айфонів, які надходять в приватні ремонтні сервіси на території СНД – це відновлені моделі і більшість з них підробки. При цьому, самі власники абсолютно впевнені в їх оригінальності, адже гаджет був придбаний за повну вартість нового Айфона.

Часто недобросовісні продавці намагаються продати підробку, посилаючись на такі «аргументи»:

 • «Відмінності у комплектації і зовнішньому вигляді є з-за того, що телефон привезений з Америки». Це абсолютна брехня. Компанія Apple ніколи не зраджувала комплектацію пристроїв, їх вигляд і технічні характеристики для продажу в межах однієї країни. Всі оригінальні Айфони ідентичні і мають однакові характеристики;
 • «Смартфон справжній, а продається за низьку ціну, тому що вже є такий же телефон/не підійшов і т. д.». На такий аргумент також слід звернути увагу, адже ніхто не буде продавати абсолютно нову модель (навіть якщо вона використовувалася короткий термін) по вартості на 30%, 40% або навіть 50% від ринкової ціни. Швидше за все, вам намагаються продати підробку;
 • «Продаж смартфона після ремонту». Якщо продавець стверджує, що телефон продається відразу після ремонту камери, екрану, шлейфів, заміни батареї і т. д, обов’язково переконайтеся в тому, що це не підробка. Перевірте код IMEI як це було описано вище в статті. Часто недобросовісні продавці закуповують відновлені неофіційними способом смартфони з Китаю, замінюють деталі на дуже бюджетні і неякісні аналоги і продають споживачеві під виглядом «щойно відремонтованого пристрою». При цьому, ніякого гарантійного обслуговування, документації на техніку або сертифікованого номера телефону вони не надають.

Дотримуючи всі правила і рекомендації при виборі пристрою категорії Refurbished, ви не тільки заощадите гроші, але і отримаєте абсолютно новий Айфон, який зможете замінити в будь-який момент або повернути гроші назад.

Що означає відновлений iPhone? – Все, що ви хотіли знати

Тематичні відеоролики: