Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради

254

Знати, як налаштувати Windows 10 необхідно для того, щоб користувач зміг встановити параметри конфіденційності, що не дасть Microsoft використовувати їх в рекламних цілях.

Тому процес вибору необхідних налаштувань потрібно починати ще з моменту установки і реєстрації ОС.

Як встановити операційну систему?

Установка операційної системи починається з вибору необхідних налаштувань параметрів.

Більшість користувачів в цьому випадку або пропускають цей крок, залишаючи налаштування за замовчуванням, або включають всі пункти.

Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради

Ці два варіанти є невірними, оскільки в першому випадку можна включити такі функції, які будуть збирати особисту інформацію користувача, а в другому, крім цього, система буде перевантажуватися марними параметрами під час роботи.

Рекомендується відключити абсолютно всі налаштування, а потім по ходу роботи включати лише ті, які можуть знадобитися в конкретний момент.

Рада! При установці краще використовувати локальний обліковий запис, а не реєструвати свою особисту, так як це вимагає введення особистих даних.

Параметри конфіденційності

Після того як ОС встановлена потрібно налаштувати параметри конфіденційності, робити це необхідно відразу ж до початку роботи і підключення до мережі.

Тут вже можна вибрати ті функції, які були відключені при установці. Для цього необхідно зайти у вкладку «Параметри», а там знайти пункт «Конфіденційність».

Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради

У відчиненому списку розділів можна налаштувати абсолютно все значення, починаючи від дозволу дізнаватися розташування комп’ютера і закінчуючи рукописним та друкованим введенням.

Важливо знати! Особливу увагу варто звернути на пункт «Відгуки та пропозиції», де необхідно дозволити Windows 10 збирати тільки базові відомості, вибравши відповідний рядок із спливаючого меню.

Крім цього, варто звернути увагу на наступні налаштування параметрів у меню «Конфіденційність»:

 • Мова, рукописне введення і введення тексту;
  Windows 10 має можливість збирати інформацію про набраних текстах, останні події в календарі, щоб вимкнути цю функцію необхідно натиснути на кнопку «Зупинити вивчення».
 • Камера;
  Тут можна налаштувати параметри камери для кожного окремого додатка.
Зверніть увагу! Найбільш кращим варіантом є повне відключення камери. Включати її необхідно тільки на час використання.

Все це також стосується таких пунктів меню, як:

 • «Мікрофон»;
 • «Відомості облікового запису»;
 • «Контакти»;
 • «Календар»;
 • «Радіо»;
 • «Обмін повідомленнями»;
 • «Інші пристрої»;
 • Фонові програми;
  Деякі програми Windows 10 працюють, навіть якщо користувач не включає їх не помічає. Налаштувати роботу таких додатки можна за допомогою цього пункту меню.
  Відключення дозволить не тільки зберегти конфіденційні дані, але і час роботи ноутбука.

Налаштування оновлень

У вкладці «Параметри» є окремий пункт меню «Оновлення та безпека», де є можливість користувачеві вибрати, як і коли отримувати оновлення.

Тут потрібно поставити відмітку навпроти пункту «Комп’ютери в локальній мережі».

Також рекомендується виключити хмарну захист і відправлення зразків встановлених програм, відповідні кнопки розташовані в цьому пункті меню.

Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради

Настройка мережі інтернет

Саме за допомогою мережі, зокрема, невідомих джерел бездротового з’єднання можуть втрачатися конфіденційні дані користувача Windows 10, тому дуже важливо зробити настоянку цих параметрів.

Для цього необхідно пройти в пункт «Управління параметрами мережі Wi-Fi» з меню «Параметри» і відключити можливість підключатися до невідомих мереж.

Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради

Інші корисні налаштування Windows 10

Windows 10 дає можливість користувачам налаштувати практично всі системи і програми, налаштує операційну систему конкретно під кожну людину.

Стартове меню або кнопка «Пуск»

В меню «Параметри» є пункт «Пуск». Тут користувач може налаштувати не тільки розміри, а показ найбільш використовуваних додатків або останніх файлів, які були відкриті.

Цікаво! Кнопка «Пуск», яка повернулася в Windows 10 тепер може налаштовуватися користувачам, зокрема, її розташування щодо режиму екрана. Робочий стіл при цьому також можна настроювати щодо кнопки «Пуск».

Провідник

Windows 10 надає можливість вибору стартової паки для провідника, яка буде відкриватися при його запуску.

Додатка

У вкладці «Параметри» в меню «Система» є пункт «Програми та можливості». Тут можна налаштувати програми, а також дізнатися, скільки дискового простору займає софт.

Деякі функції операційної системи були запозичені з її мобільної версії, однак, незважаючи на це, на персональних комп’ютерах і ноутбуках вони також можуть принести користь.

Сюди відносяться такі вкладки, як:

 • Аналіз використаних даних;
  Налаштовувати тут нічого, однак, пункт дозволяє побачити, які програми використовують найбільше трафіку і надалі при непотрібності видалити їх.
 • Економія бактерії.
  Знайти функцію можна у вкладці «Параметри», пункт «Система». Тут можна включити кнопку, яка дозволить продовжити термін роботи батареї пристрою, наприклад, ноутбука.

Windows 10 відноситься до операційних систем нового покоління, відмінною рисою яких є можливість повністю налаштувати всі параметри, робочий стіл, додатки і функції під себе.

Windows 10 – Поради та налаштування

Як налаштувати Windows 10: Самі корисні поради