Як зробити гіперпосилання в ворді

15

При додаванні в текст гіперпосилання, натискаючи на неї, користувач може швидко перейти на який-небудь розділ створюваного документа, або ж відкрити веб-сторінку в мережі. Її об’єктом є: окремі слова, фрази, графіка, символи. Іноді посилання створюються автоматично. Це відбувається, коли ворд розпізнає, що перед ним знаходиться e-mal або адреса сайту. Далі наведемо варіанти, як в ворді зробити гіперпосилання самостійно.

Посилання на інтернет-адресу

Будь-яке гіперпосилання має дві складові: адреса, куди вона веде, і безпосередньо текст, що відображається в документі. Так, адресою може бути https://yandex.ru, а текстовою частиною-яндекс.рп.

для створення посилання на інтернет-ресурс виконуються наступні дії:

 1. виділення тексту, який повинен бути гіперпосиланням на сторінку в інтернеті.
 2. вибір вкладки “вставка «і натискання»гіперпосилання”. Можна ще скористатися діалоговим віконцем»вставити гіперпосилання”. Воно з’являється, якщо клікнути правою кнопкою по потрібному фрагменту, а потім вибрати відповідну функцію.
 3. введення адреси інтернет-сторінки в спеціально відведеному для цього поле у вікні, підтвердження шляхом натискання “ок”.

Після цього перед користувачем з’явиться відформатований текст, тобто слово (пропозиція) буде підкреслено і виділено блакитним.

Створюємо посилання на фрагмент тексту (зміст)

Щоб зробити гіперпосилання в ворд на потрібну частину документа, слід почати зі створення закладки. Для цього виконайте наступне:

 1. виділити текст, на який потрібно послатися.
 2. натисніть “вставка” в панелі, розташованій зверху.
 3. перейдіть на розділ “посилання«, де є кнопка»закладка”.
 4. у віконці, що з’явилося в рядку «ім’я» вводиться назва закладки.
 1. клікнути правою кнопкою на слові (реченні), яке буде посиланням.
 2. у випадаючому переліку функцій вибрати “гіперпосилання”.
 3. у лівій частині вікна, що відкрився, є розділ ” зв’язати с…”, де слід натиснути на “місцем в документі”.
 4. у списку, що відображається буде видно створена закладка. Її вибір підтверджується кліком»ок”.

Без створення закладки посилання вийде зробити на будь-який із заголовків тексту. Алгоритм дій залишається таким же. Список заголовків (або зміст документа) автоматично відображається в діалоговому віконці, наведеному вище. Вам залишається прописати зміст і розставити посилання на відповідні розділи документа.

Видалення гіперпосилання

Після того як посилання проставлена, можна клікнути по ній правою кнопкою миші, щоб зробити наступні перетворення: зміна, перехід, копіювання або видалення її.

Видалення відбувається простим натисканням у вікні відповідного пункту.

Використовуючи такий спосіб, текст або картинка, які були основою для гіперпосилання, залишаться незмінними. Ще одним варіантом є установка курсора після крайньої літери посилання і одноразове натискання backspace. Після цього виділення блакитним і підкреслення пропаде. Зрозуміло, можна стерти і саме слово-посилання.

У статті детально розглянуто, як правильно вставити і видалити посилання, при натисканні якої здійснюється моментальний перехід на сайт або розділ в документі в програмі microsoft word.