Акції alibaba подешевшали до історичного мінімуму

33

Акції alibaba group, що торгуються в сша, досягли рекордно низької ціни. Згідно зі звітними даними, американські депозитарні розписки (adr) alibaba торгуються з коефіцієнтом 18,7. Це найнижчий показник з моменту ринкового дебюту компанії в 2014 році, і найбільший дисконт до середнього мультиплікатора за індексом nasdaq-100 за всю історію спостережень.

Джерело зображення: alibabagroup.com

Напередодні adr alibaba впали на 4 %; акції компанії в гонконзі перед закриттям подешевшали на 2,5 %. В останні 13 місяців компанія переживає пресинг з боку китайської влади — за цей час вона втратила $526 млрд, і на тлі занепокоєння з приводу перспектив компанії цим тренд може не обмежитися. Зараз під пильною увагою регулюючих органів знаходяться ключові напрямки діяльності alibaba, які є її факторами зростання: фінансові технології, обробка даних, онлайн-реклама і контент. В останньому квартальному звіті компанія доповіла про те, що не змогла виправдати очікувань з продажу і спрогнозувала уповільнення зростання виручки в 2022 фінансовому році.

Щодо майбутнього китайських техногігантів масштабу alibaba спостерігається деяка невизначеність, оскільки для виходу на зарубіжні біржі вони використовували компанії зі змінною пайовою участю для обходу місцевих законів. Деякі інсайдери раніше повідомляли, що пекін збирається заборонити дану практику, проте напередодні китайська комісія з регулювання цінних паперів (csrc) повідомила на своєму сайті, що інформація про таку заборону не відповідає дійсності.

Серед американських трейдерів все більше зміцнюється думка, що акції alibaba вже досить подешевшали, щоб розвернутися і почати набір ваги. Хоча аналітикам уолл-стріт оптимізму не позичати: на 1 рекомендацію продавати припадають 56 рекомендацій купувати, хоча активи компанії неухильно дешевшають вже 18 тижнів поспіль.