Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

577

Задаватися питанням, чому не включається монітор, користувачам не доводиться занадто часто. Але, якщо проблема вже виникла, впоратися з нею буває досить складно.

І в такій ситуації, коли комп’ютер залишається без основного кошти для відображення інформації, слід зробити як можна більше для його відновлення.

Основним завданням діагностики проблеми є визначення її характеру.

І в цьому може допомогти дослідження ознак, супутніх не включающемуся пристрою – миготливої лампочки, перезавантаження системи і навіть поведінки самого комп’ютера.

Перевірка допоможе з’ясувати, яка саме виникла проблема, і допомогти її виправити своїми силами або шляхом звернення в сервіс.

Апаратні несправності

Незважаючи на те, що користувачеві здається, що не працює саме монітор, а з системним блоком все в порядку, найчастіше проблема саме в комп’ютері.

В цьому випадку навіть, здавши пристрій у ремонт, можна отримати відповідь, що вона працює цілком нормально.

А покупка нового монітора і взагалі призведе до марної трати грошей.

Так, основними причинами того, що після натискання кнопки живлення на екрані нічого не відображається, може бути:

  • Несправність блоку живлення самого комп’ютера;
  • Проблеми з оперативною пам’яттю ПК;
  • Проблеми з відеокартою, за допомогою якої і відбувається з’єднання системного блоку і монітора;
  • Неправильна робота материнської плати.
  • І, нарешті, ще одна апаратна проблема – насправді зламаний монітор.
Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Зображення на не включившемся моніторі.

У кожному з цих випадків визначити причину несправності при запуску комп’ютера досить важко, особливо для не занадто досвідченого користувача, який не стикається з подібними ситуаціями.

І все ж існує кілька методик, здатних допомогти не тільки перевірити, в чому полягає проблема, але і ступінь її складності.

В результаті чого можна визначити, що потрібно і для рішення питання – чи варто намагатися зробити це своїми силами або без сервісу не обійтися.

Несправності комп’ютера

Досить поширена причина відсутності зображення на моніторі – не включився з якої-небудь причини комп’ютер.

Так буває, наприклад, коли блок живлення системного блоку вийшов з ладу або його потужності недостатньо для підтримки працездатності всіх підключених до нього систем (у тому числі відеокарти).

Варто відзначити, що сучасні ігрові графічні плати мають енергоспоживання на рівні 150-180 Вт, а процесори AMD – до 70 ВТ.

І, намагаючись запустити ПК з 300-ватним блоком живлення (враховуючи необхідність у споживанні енергії зі сторони ще і материнської плати, жорсткого диска і оптичного приводу), користувач перевантажує систему, і комп’ютер не включається.

Хоча такий же БЖ відмінно підійде для неттопа з звичайної вбудованою відеокартою.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Малопотужний блок живлення

Проблема з основним блоком живлення виявляється по спалахує на моніторі написи, що передує його включення, і її зникнення всього через пару секунд.

Вирішується вона заміною цього елемента – досить проста процедура, на яку потрібно кілька хвилин і новий БЖ.

Якщо ж ПК все ж таки запрацював, але при включенні комп’ютера вбудований динамік зраджує сигнал у вигляді писку, несправна пам’ять.

Рада! Після очищення контактів або, в рідких випадках, заміни планок ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті (для такого радикального рішення варто провести додаткові тести), проблема зазвичай усувається.

Дізнатися, що несправна саме материнська плата, можна таким же способом, як і при несправному блоці живлення – комп’ютер не включається, а індикатор на моніторі продовжує горіти.

Хоча для уточнення причин, швидше за все, доведеться звернутися в сервіс. Але віддавати туди слід не монітор, системний блок.

Додатково переконатися, що вина у відсутності сигналу від монітора лежить на комп’ютері, а не на самому не включающемся пристрої, можна, підключивши монітор до ноутбука, другого комп’ютера або видеоплейеру.

Цей варіант перевірки ідеально підходить у випадку несправного системного блоку або неправильно налаштованої системи.

Так як і плеєр, і ще один ПК будуть працювати з ним нормально, а вирішувати проблему доведеться вже з самим комп’ютером.

Відеокарта

Якщо користувач нещодавно розбирав комп’ютер і здійснював якісь переміщення модулів на материнській платі, можливо, що проблема з монітором насправді полягає у графічній платі.

Зрушена при очищення комп’ютера від пилу відеокарта може не працювати і монітор, відповідно, не включиться.

Для перевірки плати доведеться розібрати системний блок назад.

Відсутність результату необов’язково означає, що відеокарта не має відношення до проблеми.

Додатково перевірити її можна, переключивши з’єднувальний кабель від монітора до роз’єму другий графічної плати – у сучасних ПК, особливо, ігрових, їх дві – вбудована і дискретна.

Нормально заробив дисплей свідчить про необхідність змінити відеокарту або тимчасово користуватися другий.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Два відеовходи на ПК

При наявності двох відеокарт проблема виникає при конфлікті драйверів пристроїв. Вирішити її допоможе відключення вбудованої графічної плати в BIOS.

Монітор

Коли кнопка блимає, але монітор не працює, можна припустити, що причина в комп’ютері. Якщо індикатор не загорівся взагалі, справа саме в дисплеї.

В крайньому випадку, зламаною може виявитися навіть матриця. Але найчастіше проблема у харчуванні.

Дізнатися, чи не є причиною поломки неполадки зі шнуром, можна після перевірки його підключення до електромережі. Рекомендується перевірити роботу монітора і з іншим кабелем.

Якщо лампа все одно не загорілася, несправний блок живлення, який слід замінити.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Відсутність індикації включення монітора

Ще однією поширеною причиною, яка вже характеризується палаючої лампочкою, є відсутність зв’язку між монітором і комп’ютером.

В цьому випадку процесор працює нормально (немає ніяких сигналів, вентилятор блоку живлення працює), і індикатор свідчить про подачу живлення на дисплей, але зображення все одно немає.

Зв’язує кабель варто перейти в іншу відеокарту і знову повернути.

Якщо є можливість, рекомендується підключити ПК і монітор за допомогою іншого шнура.

Програмні несправності

Якщо проблема не з апаратними засобами, а на комп’ютері, виправити її набагато простіше. Не доведеться звертатися в сервіс, в гарантійну майстерню.

Все, що потрібно від користувача – переналаштувати систему або оновити драйвера.

Налаштування монітора

Причиною, по якій дисплей не працює, можуть виявитися збиті налаштування зображення. Наприклад, неправильно встановлена частота або дозвіл екрану.

Визначити проблему можна, спробувавши підключити монітор до комп’ютера, а позбутися шляхом скидання налаштувань після входу в систему через безпечний режим, для чого, можливо, знадобиться ще один дисплей.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Екран налаштування дисплея

Драйвера

Неправильно встановлені драйвера теж призводять до відсутності зображення.

Хоча при цьому монітор на деякий час вмикається і покаже хоча б заставку завантаження операційної системи.

Розбиралися з проблемою, перейшовши на роботу в безпечному режимі і оновивши драйвери.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Оновлення драйверів в диспетчері пристроїв

Операційна система

Відображення завантаження BIOS, коли включаєш комп’ютер, і подальше зникнення зображення можуть бути викликані серйозними проблемами з операційною системою.

До такої ситуації призводять віруси, що потрапили на ПК з інтернету або зі змінних інформаційних носіїв, і інші неполадки в роботі системних файлів.

Якщо безпечний режим або відновлення попереднього працездатного стану системи не допомагають, ОС переустановлюється заново.

Це займе не більше 20-30 хвилин часу, а працездатність монітора відновлюється автоматично.

Хоча для отримання деяких розширень все одно доведеться ставити нові драйвера.

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Початок завантаження Біос

Висновки

Виконавши всі перевірки і спробувавши вирішити проблему своїми силами, в 90% випадків вдається досягти позитивних результатів і знову отримати повністю працездатний комп’ютер, на якому можна працювати, грати або відтворювати медіафайли.

У тих рідкісних випадках, коли питання не вирішене, слід звертатися до майстрів – але навіть тоді всі виконані дії були доречними, так як з їх допомогою вдалося визначити, яку саме частину обчислювального пристрою необхідно віднести в ремонт.

не працює монітор при включення комп’ютера

Чому може не включатися монітор? — Поширені причини

Комп’ютер включається, але немає зображення на моніторі!Ремонт комп’ютерів.Чорний екран

Комп’ютер включається, всі кулери крутяться, світлодіоди та індикатори світяться, але відсутнє зображення на моніторі. Немає зображення з відеокарти, не з материнської плати. Проблема виявилася в зіпсованої планки оперативної пам’яті.