Два астронавти у відкритому космосі майже 7 годин готували мкс до установки нових сонячних панелей

9

Астронавт європейського космічного агентства тома песке (thomas pesquet) і тайконавт японського агентства аерокосмічних досліджень (jaxa) акіхіко хосіде (akihiko hoshide) завершили вихід у відкритий космос з борту мкс, що тривав майже сім годин. Вони благополучно повернулися на борт міжнародної космічної станції, повідомляє американське аерокосмічне агентство nasa.

Джерело зображення: nasa

На сайті американського відомства зазначено, що астронавти акіхіко хосіде і томас песке провели у відкритому космосі 6 годин 54 хвилини. Це перший вихід у відкритий космос, проведений двома астронавтами-партнерами з різних країн з шлюзу quest.

Акіхіко хосіде і тома песке

Під час виходу в космос астронавти зібрали і встановили кріплення для третьої сонячної панелі, яка буде доставлена на мкс в рамках одного з чергових запусків до орбітальної станції. Поряд з цим вони замінили і включили пристрій, який «вимірює потенціал електричного заряду» систем мкс. У своєму twitter агентство nasa відзначило, що це був 12-й за рахунком вихід у відкритий космос в 2021 році.

[email protected]_hoshide&@thom_astro have set their spacesuits to battery power, officially marking the start of today’s spacewalk at 8:15am et. Next, they’ll open the hatch cover and egress from the @space_station. The spacewalk is scheduled to last approximately six-and-a-half hours. Pic.twitter.com/gfldizn80l

— nasa (@nasa) september 12, 2021

Хоча нинішні сонячні панелі, встановлені на міжнародну космічну станцію, знаходяться у функціональному стані, за більш ніж 20 років служби на орбіті на них почали проявлятися ознаки зносу. Спочатку їх розрахунковий час експлуатації становив 15 років. За словами оператора космічних запусків до мкс з nasa дани вайгель (dana weigel), деградація сонячних панелей може викликатися двигунами вантажних і пілотованих апаратів, які прибувають і убувають від мкс.

” іншою причиною зносу можуть бути мікроскопічні частинки космічного сміття і іонізуюче випромінювання. Панелі зроблені з безлічі крихітних силових осередків, які з часом деградують під впливом різних факторів, включаючи космічне сміття».

Нові сонячні панелі планується встановити перед нині використовуються. Це дозволить збільшити обсяг доступної для мкс енергії зі 160 до 215 кіловат. Крім того, це стане чудовою можливістю протестувати новий дизайн панелей, оскільки їх планується використовувати при будівництві місячної орбітальної космічної станції gateway, завдяки якій сша планують повернутися до дослідження супутника землі в 2024 році.

За словами вайгель, нові панелі мають більш високу енергетичну щільність і можуть виробляти більше енергії для живлення станції, в порівнянні з нинішніми, які використовуються на мкс. Розрахунковий час експлуатації нових панелей складе 15 років.