Економити ресурси пк при роботі в chrome дозволить функція rawdraw

36

У компанії google розробляють новий спосіб розподілу ресурсів при використанні браузерів chrome і їх «родичів» на движку chromium. Функція rawdraw знизить навантаження на системні ресурси, змінюючи принципи відтворення необхідних частин сторінки.

Canaltech.com.br

У процесі растеризації chrome використовує сітку комірок розміром по 256х256 пікселів. Ресурси розподіляються між різними осередками, завдяки цьому chrome немає необхідності заново ” перераховувати» і перемальовувати всю сторінку кожен раз, як з нею взаємодіє користувач (або на ній відтворюється мультимедійний елемент). Проте цей метод може бути вдосконалений.

У сучасній мережі навіть окремі осередки сторінок можуть «важити» досить багато, іноді займаючи по 10 мбайт озу кожна. Неважко уявити, скільки ресурсів може використовувати кожна сторінка цілком, не кажучи про те, що кількість відкритих вкладок теж вкрай негативно позначається на споживанні ресурсів.

При використанні новітньої функції rawdraw запускається процес viz, що використовує відеокарту для растеризації екрану, причому «не виділяються текстури для кожної комірки сітки» — замість цього зберігаються тільки операції отрисовки. Хоча пояснення поки вимагає уточнення і доповнення, вже відомо, що функція покликана знизити навантаження як на процесор, так і на оперативну пам’ять, причому стверджується, що це знижує потребу в рендерингу до 90 %.

Можливість включити rawdraw формально вже оприлюднена — це можна зробити за адресою chrome:flags#enable-raw-draw.

Експерименти показують, що поки вона доступна не всім користувачам, причому відомо, що функція поки вкрай нестабільна і може викликати непереборні помилки. Наприклад, є дані про те, що на деяких «хромбуках» після її активації пройшлося проводити скидання до заводських налаштувань. Повідомляється і про подальші проблеми з отрисовкой в chrome для windows, тому діяти в будь-якому випадку варто з великою обережністю.