Комп’ютер як апогей чистої продуктивності

16

Не так давно я написав про свою думку про конфігураціях пк, які пропонують деякі блогери, де довів до розуму деякі конфігурації. А потім мій інтерес впав (і мало не розбився) на вітчизняні брендові пк від hyperpc і invasion і як контраргумент кращої покупки – комп’ютери від британського оверклокерського ательє 8pack.

Здавалося б, що може бути краще божевільної продуктивності екстремального 18-ти ядерного hedt процесора від intel – i9 10980xe або його заклятого аппонента з 32-ма ядрами і 64 потокам-amd ryzen threadripper 3990x? перший коштує майже $1000, а другий збільшує цю вартість майже в 5 разів!

Минулого разу я з’ясував, що вартість системних блоків від hyperpc і invasion в їх максимальній конфігурації, з усім необхідним, включаючи дуже хороший 4к монітор досягає в піку 2 млн 350 тисяч рублів.

В обговоренні тоді переважна більшість назвали це марнотратством, але є заможні геймери або ентузіасти, або їхні батьки, які в змозі купити такий системний блок. Виникає питання-це межа продуктивності, розширюваності, навіть не знаю, які ще підібрати слова, що виражають перфекціоністські характеристики характеристик таких пк (соррі за каламбур).

Але блукаючи по avito в пошуках хороших пропозицій rtx відеокарти, я набрів на одне оголошення, яке перекреслило все, що я написав вище. Всі ці hyperpc і invasion, разом з британським 8pack-перетворилися на гарбуз.

За аналогією уявіть, що у вас є велосипед або навіть мотоцикл і ви все життя на ньому пересуваєтеся, а ще використовуєте метро та інший громадський транспорт, а тут вам пропонують пересісти на особистий реактивний літак. Це вибух мозку!

Я вирішив написати про це та інші оголошення автора, а заодно і про такі системи, які знаходяться в апогеї всієї доступної продуктивності. Якщо зібрати комп’ютер на базі тих комплектуючих, які я вкажу нижче, то … Втім кожен вирішить сам, а я лише наведу опису під цими комплектуючими, так як вони самі є, можна сказати, мірилом тієї фінансової потужності, яку потрібно мати, щоб зважитися на складання саме такої конфігурації.

Материнська плата asus dominus extreme з сокетом lga3647. Тут в назві одного сокета цифр більше, ніж у всяких lga2066 або lga1200 або навіть майбутньому lga1700. І продається така нова плата на avito, не в магазині, де вартість буде ще вище – за 169 000 рублів!

А ось і опис продавця до цієї плати.

Якщо заглянути в інші оголошення дмитра з володимира, то можна знайти і процесор до цієї плати.

І ось тут найцікавіше-двісті п’ятдесят тисяч рублів! за один тільки процесор. Але це єдина екстремальна ентузіастська модель процесора, яку можна встановити в цю материнську плату. Він має 28 ядер і 56 потоків і вільний множник. Розганяй – не хочу.

Опис теж на рівні.

Те, що це мега міць — це зрозуміло. Але продавець пише, що у нього так і не дійшли руки щоб зібрати повністю систему на базі asus dominus extreme і intel xeon-w 3175-x.

Материнська плата має 12 роз’ємів для оперативної пам’яті, страшно уявити, є туди поставити 12 планок по 32 гб. Ні, я не кажу про обсяг, він буде дорівнювати в цьому випадку 384 гб. Я говорю про вартість такого обсягу пам’яті.

Але це ще не все, є ще одна дуже цікава плата для цього процесора і вона також є на avito-evga dark sr-3.

Тут вже інший продавець-євген зі столиці. На момент свого анонсу в сша ця материнська плата коштувала $1800, доставка сюди, плюс мито, ну ви розумієте підсумкову вартість. Ось і опис до цього оголошення.

Та вже точно це саме ультимативне рішення, не посперечаєшся. Але у автора оголошення також не склалося зі складанням, аж надто велика ціна за володіння таким комплектом. Але можна тільки порадіти за людину, що він на таке зважився, можливо новий покупець доведе справу до логічного кінця!

Що цікаво, в такі плати ставлять ще й не зовсім звичайні ssd накопичувачі. Якщо вже робити» фарш ” c “жиром”, то вони повинні бути посипані натуральними золотими блискітками. Ssd для такої системи повинен бути саме таким!

Півтора терабайта за 165 тисяч, а ми всі скаржимося, що chia-майнер підняли ціни на накопичувачі. Це оголошення все того ж володимира з воронежа.

Власне коментарі зайві. Я вирішив пошукати в інтернеті реальних власників таких систем, але у нас так і не знайшов. Вони звичайно ж є, але мабуть цей клас людей не світить такі системні блоки в мережі інтернет. Не знайшов я навіть російськомовних оглядів таких материнських плат, а дуже б хотілося почитати, на що вони здатні. Але дещо знайшов, ось ділюся з вами знайденим.

А ось і які відеокарти ставлять в такі збірки. Це не якась» дешманська ” nvidia rtx 3090, а пара nvidia titan rtx 24gb! про вартість я промовчу – самі подивіться, але краще цього не робити.

Дискова система в цій конфігурації складається з чотирьох ssd samsung 970 pro, кожен об’ємом 1 тб і працюють вони в raid 0 масиві. А ось і швидкості цього масиву:

13 гігабайт в секунду на читання і 10 на запис, cyberpunk 2077 або взагалі будь-яка інша гра будуть довантажувати рівні менш ніж за 1 секунду, тобто ви не помітите цього процесу.

Який висновок з цієї історії? дуже і дуже дорого, але також дуже і дуже швидко і красиво. Дивно, що таких збірок немає ні у hyperpc і invasion, хоча один відеоролик у hyperpc був, а значить один володар такої готової системи десь живе. Але для інших мабуть, що-дорого. Мені навіть важко підрахувати скільки мільйонів буде коштувати такий пк.