Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

367

Мабуть, кращі фільми про хакерів вийшли в прокат кілька років і навіть десятиліть тому. За оцінками глядачів, кожне нове творіння Голлівуду стає все гірше і гірше.

Головна кінофабрика планети без зупинки генерує кіно, нечасто зациклюючись на його якості.

Хто такі хакери, ми розглядати не будемо, адже ті ж фільми про них спотворили значення слова.

Нині під словом хакер мається на увазі крякер – програміст, вміє впроваджувати свій код в різні програми з метою обійти або вимкнути її захисний механізм.

Розглянемо кращі художні та документальні фільми про комп’ютерних геніїв, які застосовують свої навички (або хтось їх використовує) для вирішення своїх проблем, найчастіше оволодіння незліченними грошовими коштами.

Зміст:

Художні

З десятків художніх стрічок про взломщиках комп’ютерних систем і мереж вибрати кілька кращих не дуже просто, але ми спробували зробити це.

Пароль «Риба-меч»

Трилер, випущений в 2001 році. Головний герой Стенлі Джонсон, який відсидів 2 роки за кіберзлочини, повернувся додому. Дружина заборонила йому підходити до дочки, а уряд – до комп’ютера.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 1 – Пароль?

Якась Джинджер запрошує героя на зустріч з впливовою людиною по імені Гебріел. Той під загрозою смерті змушує Стенлі отримати доступ до сервера Міноборони за короткий проміжок часу.

Він справляється з завданням, внаслідок чого одержує ще одну пропозицію – написати вірус, здатний переказати на зазначений рахунок більше 9 мільярдів доларів з урядового фонду.

Далі починаються викриття, зради, вбивства і закулісні ігри і реалізуються багатоходівки, завдяки яким кожен з учасників афери намагається досягти власних цілей.

Хто я?

Німецька кінострічка, випущена у 2015 році і отримала численні нагороди за кращий монтаж, операторську роботу і сценарій.

Герой, Бенджамін Енгель, знаходить своє покликання – він зі шкільних рік любить комп’ютери і до повноліття стає першокласним зломщиком.

В університеті хлопець зустрів свою кохану і спробував дістати для неї відповіді на екзаменаційні питання, але попався на спробі злому університетської мережі.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 2 – Невдаха, який став лиходієм

Отримавши в покарання громадські роботи, він зустрічається з Максом і приймає його пропозицію приєднатися до групи хакерів.

З Максом герой хоч і посварився, але завдяки йому вчорашній невдаха по життю стає супер-лиходієм, здійснивши низку гучних злочинів.

Хакери

11-річний комп’ютерний геній написав вірус, який завдав багато шкоди фондовій біржі Нью-Йорка, за що його батьки поплатилися значною грошовою сумою, а сам дитина відсутністю можливості користуватись комп’ютером і телефоном до 18 років.

По досягненні повноліття хлопець вступає в групу хакерів, один з членів якої зламує мережа нафтовидобувної компанії і отримує файл, що викриває її главу.

Інформація доводила вину глави корпорації в екологічних бідах, тому за хлопцями почали полювати.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 3 – Хід проти системи

Молоді фахівці об’єднують свої технічні навички та досвід і починають боротьбу зі всемогутньою корпорацією і федеральною службою.

Читайте також:

17 найкращих фільмів з ігор: Від Супер Маріо Креда вбивці [Хронологія]

Як дивитися фільми через телефон на телевізорі. Всі можливі способи

Як дивитися фільми на Смарт ТВ абсолютно безкоштовно — Найкращі поради

Які Smart телевізори купити в 2018-му? Шукаємо кращі

Гра на імітацію

Історична драма для повнолітніх про британського спеціаліста в галузі криптології, зумів самотужки зламати код горезвісної «Енігми». Головним героєм став Бенедикт Камбербетч (нещодавно зіграв Холмса), а реалістичний сюжет отримав «Оскара» в номінації.

Картина про життя математика Алана Тьюринга. Британія приєднується до Другої світової. В одній з резиденцій збираються інженери і математики з метою обговорення проблеми розшифровки коду «Енігми».

Алан підносить ідею створити машину, яка підбере код, адже можливостей людського мозку з нинішнім рівнем його розвитку недостатньо.

Отримавши все необхідне і ставши керівником проекту, Тюрінг приступає до обчислень.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 4 – Зломщик Енігми

Залишаються лічені години відведеного часу, а результат не наближається. Тут на думку спадає, що німці постійно передають прогноз погоди.

Справу зроблено, але один із спільників – радянський шпигун, та й німці не повинні дізнатися про успіх МИ6.

Плюс героя починають шантажувати тим, що він гомосексуал (саме людей, на яких є компромат спецслужби і використовують у своїх цілях).

Після виконання роботи групу розпускають по домівках на умовах нерозповсюдження інформації. Тут події переносяться в 50-ті роки…

Мережа

Спеціаліст з тестування ПО Анджела отримала копію трояна, який незабаром буде впроваджено найважливіші комп’ютерні системи. Незабаром її друг гине в авіакатастрофі із-за збою електроніки.

Щоб відпочити від усього, дівчина відправляється в Мексику, де у неї викрадають документи, а випадковий знайомий Джек виявляється найманцем кібер-терористів.

Тепер Анджела є першою в списку людей, що підлягають ліквідації. Вся інформація про жінці в базах даних США змінена.

Ніхто не може підтвердити особистість героїні з-за її закритого способу життя. Її психоаналітик загинув, батько зник, а мати страждає Хворобою Альцгеймера.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 5 – Випадкова жертва

З камери ув’язнення звільняє її якийсь один особистого психоаналітика – агент ФБР, але робить це з метою підібратися до дискеті з копією вірусу….

Злом

Фільм висвітлює діяльність відомого кибервзломщика Кевіна Митника, який перебуває на випробувальному терміні. Він разом з товаришем Олексієм зустрічається з агентом американської спецслужби, який провокує хлопців на порушення.

Після двох років ув’язнення герой вибирається на свободу і починає полювання за інформацією про новий телефон, що дозволяє прослуховувати фактично всіх. Низка невдач призводить до злому комп’ютера творця диво-апарата.

У сворованных файлах виявляється закодований вірус, здатний порушити роботу всієї глобальної інформаційної мережі.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 6 – Історія реального хакера

Двічі втік від переслідувань, Кевін приступає до розшифрування коду вірусу на потужних університетських ПК.

Після завершення дешифрування Митнику опублікувати вірус не вдається, зате він потрапляє за ґрати. Півроку потому герой дізнається про реалії події.

Пірати Силіконової Долини

Історія появи сучасного ПК і боротьби/взаємодопомоги американських корпорацій задля першості на ринку подібних пристроїв.

Сюжет починається в 1970-х роках, переривається серединою 80-х, коли Джобс покинув Apple, а потім завершується часом повернення Стіва назад.

Також картина показує сутність конкурентної взаємодії корпорацій Стіва Джобса і Білла Гейтса, які насправді не є повноцінними і неподільними власниками компаній.

Важливий акцент зроблений на копипасте графічного інтерфейсу у Xerox компанією Apple, який внаслідок був скопійований і Microsoft, залишивши реальних розробників концепції ні з чим.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 7 – Як ліва і права рука одного тіла

У фільмі розказана історія Джобса і Возняка, які внаслідок створили Apple з чиєюсь підтримкою, а також Гейтса, Балмера, Аллена та інших його друзів, завдяки співпраці з якими з’явилася Майкрософт.

Сигнал

Історія трьох студентів, які займаються зломом веб-ресурсів. Під час подорожі ті натрапили на хакера з ніком Кочівник.

З-за його підстави молодих людей відрахували з навчального закладу. Хакер показав їм свої можливості, транслюючи відео з ноутбука Хейлі – коханої головного героя.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 8 – Ми вдома…?

У спробах відшукати і покарати Кочівника, друзі опиняються у підземному НИЦЬ, оснащеному з позаземним технологій.

При спробі вибратися з підземелля хлопці безліч разів пошкодували про рід своєї діяльності, особливо коли дізналися, що все навколо – вміло створений муляж Землі.

Документальні

Крім маси мало чим відрізняються художніх фільмів, серед яких важко виділити дійсно оригінальні, знято не один десяток документальних стрічок про комп’ютерних геніїв.

Стартап

Один з небагатьох продуктів вітчизняного кінематографа. Картина оповідає про історію створення та становлення найбільшої пошукової системи рунета – Холмс.

Хоча Холмс – це алегорія, зрозуміло, що під цією назвою ховається Яндекс. Фільм не став популярним і отримав досить суперечливі відгуки як критиків, так і глядачів.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 9 – Історія становлення Яндекса

Стартап розповідає про безліч нюансів при створенні подібного бізнесу в Росії, про проблеми, які з’являються в процесі збивання високотехнологічної компанії і в чому іншому.

Інтернет-хлопчик: історія Аарона Шварца

Документальний фільм про відомому американському програміста, при нез’ясованих обставинах распрощавшимся з життям.

Аарон Шварц був борцем за цензуру в інтернеті, зробив чимало для створення Reddit і входив в Консорціум Всесвітньої павутини.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 10 – Жертва урядових ігор

В 2013 році, за кілька місяців до смерті, Аарон був звинувачений у крадіжці матеріалів з цифрової бібліотеки JSTOR і заявах викласти їх в мережу на загальний огляд.

Загрози великими тюремними термінами, багатомільйонними штрафами і постійний психологічний тиск дали свої результати…

Піратська Бухта: У видаленні від клавіатури

Результат п’ятирічної праці Симона Клозе, де режисер розповідає про творців найбільшого індексатора bittorrent Піратська Бухта і його сооснователях.

Основна частина сюжетної лінії оповідає про судових процесах між розробниками сайту та правовласниками, які недоотримують свої нечувані прибутки через безкоштовного розповсюдження контенту через The Pirate Bay.

Зокрема, головна кінофабрика планети запросила 13 мільйонів доларів, але товариші замість виплати та припинення роботи сервера роблять його дзеркала, ховають їх по всьому світу і продовжують свої справи.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 11 – Історія становлення найбільшого індексатора bittorrent

Симон Клозе проводив збори на монтаж фільму, зібравши більше $51 тисячі доларів замість 25 необхідних.

Читайте також:

Чим зайнятися за комп’ютером, якщо тобі нудно: 22 відмінних способи відволіктися

Ігри для керма з педалями на комп’ютер: ТОП-10 кращих варіантів

Навчання програмуванню з нуля – покрокове керівництво для початківців. Десять кроків від чайника до програмісту-професіоналу

Як створити сайт безкоштовно з нуля: планування, дизайн, верстка і запуск — докладне керівництво

Ім’я нам легіон: Історія хактівізма

Британська стрічка, присвячена тематиці мережевого хактівізма, зокрема групи комп’ютерних зломщиків під назвою Anonymous.

У фільмі показано витоки і розвиток цього феномена, починаючи від невеликих груп і закінчуючи великим всесвітньо відомим явищем.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 12 – — У фільмі вони зняли маски

Крім аналізу розвитку історії групи, режисер розповідає про найбільш гучних атаках і викриття, які провів Легіон. Він брав інтерв’ю в учасників Анонимуса і навіть показав їх особи без маски.

Код Раш

Документальний фільм американського режисера Девіда Вінтона. У картині задокументовані події, коли компанія Netscape йшла на дно зі своїм інтернет-браузером.

Замість того, щоб розпустити штат, керівництво приймає рішення врятувати компанію і запускає проект, що згодом одержав назву Mozilla Firefox.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 13 – Становлення Mozilla

Глибока павутина

Документальний фільм за участю фахівців з безпеки і цифровий криміналістиці.

Він показує всі сторони анонімної торгової прощадки Silk Road, де продавалися заборонені законом психактивные та інші речовини, і пірингової системи електронних платежів Биткоин.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 14 – Про майданчику Silk Road

Режисер намагається показати інтернет таким, яким він є насправді: децентралізованим, зашифрованим, небезпечним… У фільмі наведено інтерв’ю з творцями аукціону та коду биткоин.

Незалежна гра: Кіно

Кінострічка, участь в зйомках якого брали представники відомих игростоительных компаній. Глядач познайомиться з творцями декількох популярних комп’ютерних ігор, зокрема Super Meat Boy, і побуває на ігровій виставці.

У фіналі показана історія створення популярної в минулі роки казуальної гри з великими можливостями по управлінню часом Braid. Далі режисер знайомить глядача з творцем першої версії гри Fez.

Кращі фільми про хакерів: Топ-15 найкращих картин усіх часів

Рис. 15 – Інтерв’ю з розробниками успішних інді-проектів

Ці невеликі інді-ігри були обрані тому, що їх автори не ставили перед собою мети заробити, і в першу чергу присвячували себе творчого процесу.

Віддавши масу часу і зусиль, вони пішли на чималий ризик, і їх проекти виявилися успішними.