Материнські плати asus prime z690 для процесорів alder lake здалися на фото

69

Портал videocardz поділився зображеннями деяких моделей материнських плат серії z690 prime від компанії asus. Довгий час ця серія представляла середній сегмент рішень виробника, але протягом останніх років була витіснена в нижній сегмент серією tuf.

Asus prime z690-p wifi d4

Джерело вказує, що компанія asus збирається випустити як мінімум 10 моделей плат серії z690 prime. Моделі з суфіксом ” a ” в назві стануть найбільш просунутими представниками цієї серії. Наприклад, вони зможуть запропонувати rgb-підсвічування. Найменш оснащені плати будуть представлені моделями з суфіксом “v”. Те, як вони будуть виглядати-поки невідомо.

У серії будуть представлені як моделі плат з підтримкою актуального стандарту оперативної пам’яті ddr4, так і нового стандарту ddr5. На перший погляд роз’єми для озу старого і нового стандартів нічим не відрізняються. Однак новий стандарт пам’яті володіє іншою конфігурацією контактів, а роз’єми для озп мають інший замикаючий механізм, що не дозволяє використовувати модулі ddr4 з роз’ємом для ddr5.

Asus prime z690-p

Asus prime z690 – p d4

Зовні плати серії z690 prime значних змін щодо актуальних моделей серії z590 prime не зазнали. Вони мають практично такий же компонуванням. Візуально різниця помітна тільки в нанесених декоративних лініях на кожухах панелі роз’ємів введення-виведення, системи охолодження vrm, чіпсета і радіатора для nvme-накопичувача.